Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor a nyaralásra miért...

Akkor a nyaralásra miért nincs pénz?

Figyelt kérdés

13,5 éves lány vagyok.Mondhatni átlagos az anyagi helyzetünk....Idáig még csak egyszer voltunk nyaralni(BAlatonon).Az is már volt vagy 5-6 éve.Kb két hete mondtam a apunak hogy miért nem megyünk el valahova kirándulni-valahova külföldre.(A szüleim tudják,hogy nekem minden álmom repülőgépen ülni.)Meghát én olyan fajta lány vagyok,aki állandóan menne. Erre az volt a válsz hogy ilyenekre nincs pénz,kell fizetnünk a kölcsönöket meg bla bla bla. Tegnap meg amikor apa hazjött munkából akkor bejentette,hogy veszünk egy új autót(a mostani autónk 8 éves és éppen 1 éve,hogy ,,fel lett újítva)Már ki is választotta hogy milyen autót szeretne.

De akkor miért mondja a nyaralásra azt hogy nincs pénz??? Az autóra meg van? Ráadásul az az autó amit kinézett magának nem is szép(nekem nem teccik)

Remélem érthetően írtam le

A válszaitokat előre is köszönöm!

13,5L


2010. okt. 18. 18:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Az autó szükséges, ezzel járnak munkába és a mai világban elengedhetetlen, viszont nyaralás nélkül meg lehet lenni. Én sem voltam soha nyaralni a családdal, pedig én 21 múltam, de autóm van, mert szükséges, szóval nyugi, ez nem ellened irányul :)
2010. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
Majd ha megdolgozol a pénzért,olyan kocsit veszel magadnak ami neked is tetszik.
2010. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Majd a saját keresetedből elmész nyaralni. A szüleid nem lopják a pénzt(gondolom) hanem megdolgoznak érte és a szükséges dolgokat veszik meg. Látszik hogy még kislány vagy. Majd ha nagy leszel megérted és nem a nyaralás lesz a legfontosabb.
2010. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%
ne mind kezdjetek h majd mikor sajat keresetebol gyujt ossze akkor megy..nem latjatok meg h milyen fiatal,vagy nem lattok jol???
2010. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

Talán azért, mert a kocsi sokkal fontosabb, mint a külföldi nyaralás. Vagy szívesebben mennél mindenhova gyalog, biciklivel és cipelnél 50 kilós cuccokat? Majd ha neked lesz 30 milliód egy kocsira, vehetsz egy számodra szép autót...

Bocs, de látszik, hogy még nagyon gyerek vagy.

2010. okt. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%

18:24

látjuk h gyerek épp ezért irtuk h ha majd nagy lesz a saját keresetéből oda megy ahova akar. most még a szülei pénzén él és ne legyen megsértődve ha nem megy el nyaralni.

2010. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%

figyelj, egy nyaralás ha azt vesszük pénzkidobás, 1 hétig vagy valahol, szállásra elköltesz x összeget + kaja + ezmegaz. Lehet anyudék ezt nem tehetik meg. Lehet nem álltok olyan jól, mint te gondolod, csak nem akarják az orrodra kötni.

Új autó. Gondolom a régit eladjátok, és egy része megy az új kocsira. vagy ha esetleg anyudnak van jogsija, akkor megkapja ő a régit.

azt tanácsolom, ha ennyire elakarsz menni külföldre, hogy kezdj el gyűjteni, szülinapi pénz, karácsony stb. vagy kérd ezt valamelyik ünnep alkalmából, vagy egész évre. hidd el nem 2fillér elmenni külföldre sajnos, mégha a szomszédországba is mész...

2010. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
40%
Te is csak költeni tudod amit szüleid megkeresnek.Nyaralás,gondolom hetente új cipőkét vetetsz magadnak...
2010. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem jogos igényed, hogy szeretnél világot látni. Sajnálatos, hogy az emberek többségének erre nincs pénze/lehetősége.

De azért ne add fel, hátha találsz megoldást.

Nézz körbe például olyan csere-diák programok között, ahol hátha nyílik számodra egy hosszabb-rövidebb távú lehetőség külföldön. Kérdezz rá az osztályfőnökdnél, hogy van-e ilyen kapcsolata az iskolának. Ezzel minimális pénzbefizetéssel ismerhetnél meg más országokat kultúrákat. Annyi benne a "negatívum", hogy amíg távol vagy valószínű a te ágyadban az aludna, akinek te az ágyában külföldön.


De egyébként világosítsd fel anyukádékat nyugodtan, hogy manapság európai országba 10ezer/főért lehet repülőjegyet venni. Nem kell, hogy az egész család menjen, menj csak te anyukáddal pl.


De van sok olyan diákoknak kiírt pályázat, aminek a nyereménye egy külföldi út. Szóval tényleg nézz utána, kérdezd meg a tanáraidat. Ha szüleidnek azt mondod nyelvtanulási célzattal mennél, biztosan jobban támogatnának.

2010. okt. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem bizd a szuleidre, ok jobban tudjak, mi a helyes.
2010. okt. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!