Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor a nyaralásra miért...

Akkor a nyaralásra miért nincs pénz?

Figyelt kérdés

13,5 éves lány vagyok.Mondhatni átlagos az anyagi helyzetünk....Idáig még csak egyszer voltunk nyaralni(BAlatonon).Az is már volt vagy 5-6 éve.Kb két hete mondtam a apunak hogy miért nem megyünk el valahova kirándulni-valahova külföldre.(A szüleim tudják,hogy nekem minden álmom repülőgépen ülni.)Meghát én olyan fajta lány vagyok,aki állandóan menne. Erre az volt a válsz hogy ilyenekre nincs pénz,kell fizetnünk a kölcsönöket meg bla bla bla. Tegnap meg amikor apa hazjött munkából akkor bejentette,hogy veszünk egy új autót(a mostani autónk 8 éves és éppen 1 éve,hogy ,,fel lett újítva)Már ki is választotta hogy milyen autót szeretne.

De akkor miért mondja a nyaralásra azt hogy nincs pénz??? Az autóra meg van? Ráadásul az az autó amit kinézett magának nem is szép(nekem nem teccik)

Remélem érthetően írtam le

A válszaitokat előre is köszönöm!

13,5L


2010. okt. 18. 18:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt.Igazatok van!
2010. okt. 18. 18:49
 12/21 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk nincs autónk, és lám, remekül megvagyunk nélküle! Akkor hogy is van ez?!
2010. okt. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Mert nektek gondolom a munkahely és az otthon közötti távolság megoldható autó nélkül. De pl. unokatesómnak 2 kicsi gyereke van, ha akarna sem tudna busszal menni, pedig nagyvárosban él, mégis muszáj autóval, meg a csomagokat és a gyereket sem tudná hová pakolni addig. Szóval elég sok esetben bizony szükséges az autó.
2010. okt. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

örülj neki, autót tudtok venni...

Nekünk sincs, nem is mentünk soha nyaralni, most már idősebb vagyok, így magam megyek, vagy haverokkal.

Becsüld meg ami van.

2010. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nagyon gyerek vagy még, talán majd egyszer benő a fejed lágya.
2010. okt. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Azért vesznek a szüleid autót és nem nyaralni mentek, mert azt a szülei akarják, a nyaralást meg te. Némelyik hozzászólónak igaza van, kezdj el gyűjtögetni, mert nem 2 fillér, de ilyen idióta válaszokat régen láttam...
2010. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az autót a következő 8 évre vettétek.

A nyaralás árát meg 1 hét alatt szórakozzátok (herdáljátok) el.


Mellesleg... Magyaroroszágon is nagyon szép helyek vannak, fillérekért lehet kirándulni. Csak rajtad múlik.

2010. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ui: minden álmod a repülés?

A vágy beteljesülése a vágy halála. A következő 60-70 évben vágyak nélkül akarsz élni?

Be fog teljesedni a vágyad, ne aggódj, csak nem most, hanem 10-20 év múlva.

2010. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
41%

18:28-as vagyok. Érdekelne miért pontoztatok le... amikor kb én voltam az egyetlen, aki tanácsot is adtam, nem csak szidtam szegény szerencsétlen lányt, hogy húúú mekkorák az igényei és milyen kis "beképzelt, gyerekes, pénzéhes"... meg ilyenek.


Szerintem inkább szomorú, hogy így látjátok és nem természetes, hogy fontosabb legyen a kultúra az anyagi/luxus cikkeknél. Mert egy kocsi azért lehet luxus cikk is. Mert lehet venni 1 milláért is autót, vagy 6 milláért, de 500ezerért is. Mind tud gurulni... és ellátja a funkcióját.


És miért nagy bölcsesség hogy gyereknek neveztek egy gyereket? Azta... ez tényleg nehéz megállapítás volt. De azért gyerek, hogy álmodozzon és inkább arra kéne nevelni a fiatalságot, hogy ha szülői segítséggel nem is, de akkor saját erőből igenis érje el az álmait... és ha ez az, hogy repülőre üljön, akkor kövessen el mindent hogy megtehesse, mert akkor lesz belőle talpraesett, érett, ambíciózus, tettre kész felnőtt, nem pedig pipogya, lusta, keserű, belenyugvó átlag magyar... aki inkább vesz kocsit, minthogy kizökkenjen a szürke hétköznapokból és esetleg rájöjjön, hogy van élet a határon túl....

2010. okt. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én még sosem voltam nyaralni és 1 évvel idősebb vagyok nálad. A mi autónk 13 éves, ezért szerintem is hülyeség, hogy újat vesztek. Másnak 30 éves kocsija van és az is jó neki.De mindegy. Úgyse lehet a szülők döntését befolyásolni. :P
2010. okt. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!