Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy bunkóság ha nem megyek...

Nagy bunkóság ha nem megyek haza a családhoz karácsonyra?

Figyelt kérdés

22 éves fiú vagyok. Egyetem után elköltöztem otthonról egy másik városba és elkezdtem élni a felnőtt életet. Most hogy majd jönnek az ünnepek nyilván van aki nagyon várja. Én viszont éppen ellenkezőleg. Semmi kedvem hazamenni miatta.


Anyám 3 napig süt főz így nyilván fáradt és ideges ami megadja az alapot az egésznek. Ezenfelül az egész karácsony nálunk arról szól hogy rohanásban vagyunk. 24.-én már reggel 9-re jönnek anyámhoz és hozzám bátyám és a barátnője. Aztán átmegyünk apámhoz és az ő baratnőjéhez. Ezután a megyünk apám anyjához (mamámhoz) ahol összeül a család egyik fele. Este megyünk a család másik feléhez. A következő napokban, János, István napokat tartunk, persze külön, ezenfelül van bátyám névnapja is. Tehát ahelyett hogy arról szólna az ünnep hogy pihenünk , otthon vagyunk a szűk családdal mi folyton úton vagyunk.


7-en vagyunk unokatestvérek. De mindenki éli a maga életét. Nem vagyunk rosszban de konkrétan sose beszélünk egymással. Karácsonykor találkozunk évi egyszer és ennyi. Még facen se kommunikálunk hiába vagyunk ismerősök. Őszintén, ehhez sincs kedvem hogy olyan rokonokkal töltsék időt akikkel amúgy sose beszélek. A legkisebb "gyerek" is már 20 éves. A legidősebb 35. Konkrétan sokkal közelebb érzek magamhoz a barátaimat mint a rokonaimat. Igazából csak a nagyszülők miatt jövünk össze, nekik nagyon fontos. Amikor gyerek voltam még élveztem a karácsonyt. De már eltűnt a varázsa.


Ezek után ironikus lesz amit írok de amúgy szeretem a családomat. Senkivel sincs bajom. A szüleim is becsülettel felneveltek, mindenben támogattak. Csak tényleg ehhez a karácsonyozáshoz nincs kedvem mert nyugalom helyett csak a feszültség van hogy minden időben el legyen keszitve, érjünk oda időben stb.



2023. okt. 16. 00:36
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
92%

Amikor az anyák sütnek-főznek, azt boldogan teszik, azokra gondolnak, akiket a legjobban szeretnek. Lehet, hogy elfáradnak, de ez is boldog fáradtság. - Egyes, te MIT szívtál???


Menj el anyámhoz, meglátod, mennyire "boldogan" süt-főz, épp csak le nem szúr közben a késsel.

A fsza kivan, de mártír, így ennek is hangot ad - meg annak is, hogy mindenki rhadjon meg, amiért nem segít. De amikor segít, akkor elzavarja, hogy ő béna.


Kérdező: nem kell hazajárni, én sem járok 6 éve. Életem 6 legnyugisabb karácsonya, végre nem kell 0-24 a mártír toxic anyám sopánkodását hallgatnom.

2023. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a legnyugisabb karácsonyunk az volt, mikor elutaztunk nászútra karácsonykor és csak 28án értünk haza... Akkor meglátogattuk a szülőket, meg nagyszülőket, aztán viszlát
2023. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
45%
Hát nem tudom, tényleg ennyire buvalb@szott itt majdnem minden hozzaszolo? :D Nekünk mindig nagy boldogság a karácsony, a szentestet négyen töltjük a szűk családdal, másnap szüleimnel jön össze a nagy család, ilyenkor tesómék is hazajonnek külföldről, plusz másik tesómék az ország másik feléből, a még élő nagyszülők, és tok jól érezzük magunkat. Aztán 26-án pedig a férjem szüleinel vagyunk, ott is midig tok jo a hangulat. Év közben nem sokszor van alkalom látni a tesoimat, ilyenkor legalább igen. A főzés sem szokott stressz lenni senkinel, mindig megbeszéljük ki mit süt, főz, hoz.
2023. okt. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
15%
23-as, ezt én se ért.
2023. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
23%
És akkor mi az oka, hogy mégsincs kivel beszélgetni a boldog családban helyette itt osztani a nem létező észt? Ott a boldog család, nem kellene ilyen oldalakra járni.
2023. okt. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

23 gondolom nalatok normalis emberek alkotjak a csaladot, nem mártírok, írtad is hogy megbrszélitek ki mit visz.


Kerdező, szerintem próbáld megbeszélni hogy anyád pl ne főzzön annyit, minek. Vigyetek ti is valamit. Felesleges ennyit dolgozni ha csak az ideg van belőle. Anyám ugyan ennyirr nem volt durva de akkor értette meg h nem kell amikor a megmaradt kaját sem akartam elvinni. Megmondtam hogy bocsi de itt vagyunk 2 napja, most megyünk anyósékhoz, nem fogom odacipelni meg napokig rnni ugyanazt. Lefagyasztani sem fogom mert husvétkor is megszívtuk, mindenki rank sózta a sonkát, majdnem 1 év múlva is volt belőle a fagyóban. Soha többet. Azóta valamivel visszább vett, nem idegbeteg.

A névnapozást hagyjátok a fenébe, nem kell ekkora hühót csapni .

2023. okt. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
5 éve nem járok haza a karácsonyi stresszeléseket elkerülendő. Ez volt életem legjobb 5 karácsonya. Nem rendeztem semmi sütésfőzéses maratont, sütöttem magunknak egy kolbászos pizzát és kész volt a szentesti vacsora. Míg otthon voltam 2 hétig zabálni kellett a krumplisalátát, halászlevet meg a hasonló vackokat, mert nem tudnak keveset főzni. Fuj de nem hiányzik. Úgyis találkozik az egész család évközben, csak olyankor stresszmentes körülmények között.
2023. okt. 17. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
33%
Évente egyszer csak kibírod. Egyébként meg miért nem találkozol velük máskor is?
2023. okt. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

En is ezen gondolkodom most, hogy kihagyom az idei karacsonyt. Hazamegyek mondjuk 21-24-ig, aztan elhuzok a hegyekbe egy kunyhoba meditalni - pont az ellenkezoje lesz az eddigi karacsonyoknak! Nyugi, csend!


Anyamnak megemlitettem, nem orult neki, de mar evek ota erre vagyom, most megteszem.

2023. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!