Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem tönkreteszi az...

Úgy érzem tönkreteszi az életem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Édesanyám állandóan rajtam nyűgől...18 éves vagyok és úgy kezel mint egy 3 éves pisis leánykát...van egy barátom már 1 éve, akit szerintem a mai napig sem fogadott el (nem mert valami baja van vele, vagy nem szimpatikus, hanem azt a tényt egyáltalán h nekem barátom van)mikor nálunk van a barátom (kb havonta 1x) akkor is állandóan fikázik pl. "ilyen hosszú ez a film?" "megint hova mentek?" stb. ezenkivűl 10 kor otthon vagyok minden nap, de már az is baj, mit kersek olyan sokat távol a szoknyájától?(még vakációban is)...ma találkoztam abarátommal s mondam h megyek hamarabb haza, mert otthon akarok lenni...6 kor mentem el otthonról,7 kor már kaptam az sms-t h IDŐBEN GYERE HAZA. komolyan haza mentem volna annélkül hogy mondta volna, de meg se lövi, egy kicsit sem bizik bennem, nem lehetnek saját döntéseim. erre pedig úgyérzem rámegy a kapcsolatom, pedig nagyon szeretjük egymást a barátommal, mondtam is neki, h ha már ezt nem birja szóljon, és megpróbálom elengedni...:( a történethez hozzátartozik h van egy otthonülős "ügyes példamutató nővérem" aki állandóan otthon van...amúgy aegy jótanuló lány vagyok egy jó iskolában, és a barátom is.

próltam beszélni vele, de "amig az ő kenyerét eszem"...stb...


2008. szept. 15. 21:21
 1/8 A kérdező kommentje:
hozzáteszem sosem adtam arra okot hogy ne bizzon bennem, egyszerűen ezt kapom tőle:(
2008. szept. 15. 21:24
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát azért lehet, hogy egy kicsit magadba kellene nézned. Általában nem ok nélkül csinálnak ilyet az anyukák. A másik lehetőség, hogy nagyon félt téged, és még nem tudatosult benne, hogy "már' 18 éves vagy. Tulajdonképpen megteheted, hogy nem mész haza akkor, amikor ő mondja, írsz neki egy sms-t, hogy pl. a barátodnál alszol, és kész. Legfeljebb kiakad, de majd megszokja.
2008. szept. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pedig ok nélkül csinálja, a kicsi pisisek akkor indulnak el mikor jövök haza...otthon főzök, mosok takaritok, emellett jól tanulok...és nem pofázok...eddig mindig lenyeltem amit mondott nekem, talán ez a baj...:( mind1...és kösz
2008. szept. 15. 22:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
lehet,hogy nem kéne mindig lenyelned,amit tőle kapsz. Ha mindig szót fogadsz sosem veszi majd észre,hogy megváltoztál és kezdesz felnőni. Próbálj vele alkut kötni, kérd meg,hogy engedje meg,hogy bizonyíts. engedjen el a pároddal,és nézze 2 hónapig,hogy romlik -e a tanulmányi eredményed. ha igen, meg se szólalsz, végig csinálod még ezt az évet szó nélkül. De ha megy a tanulás,akkor csöndbe maradhat nyugodtan. Gondolom ez az érettségi éve már,ha 18 éves vagy. Utána pedig, ha nem rendeződik a kapcsolat anyukáddal, irány egy olyan egyetem,ahol min. 60-70 km-re vagy tőle,ne kelljen otthon töltened egyetemi életedet.
2008. szept. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik anyukád a rutinok, sablonok és sztereotípiák rabja., vagyis egyáltalán nincs jelen a valóságnak. Így neked se. Jól veszem ki, hogy egyedül nevel benneteket? Valószínűleg azért menekült bele ebbe a másokat és önmagát korlátozó életmódba. Sokkal egyszerűbb neki így lelkileg. Szomorú dolog ez, mert úgy tűnik jó ember vagy, jó neveléssel, (ami bármilyen furán hangzik, az ő érdeme :)))

Ez a hozzáállása ahhoz, hogy felnőttél nem igen fog megváltozni. Én is azt ajánlom, hogy vállald a koleszt, a tanulás melletti munkát és menj "világgá". Egyetem, fősuli után már könnyebb lesz elviselni neki is, hogy nem költözöl haza, hanem éled a saját életedet.

Édesanyád nem fog megváltozni (amíg az ő helyzete nem változik) hozd meg a saját döntésedet és tarts ki a mellett. :)))

2008. szept. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én 18 évesen is 8kor mentem haza,és a barátom is csak addig lehetett ott.(mondjuk nekem ott volt egy 2éves hugica)ezt el kell tűrni.ahogy befejeztem a sulit elköltöztem,ennek már 2éve,és sokkal jobb a kapcsolatom Apuékkal.el kell dönteni,hogy vagy tanulsz tovább és tűrsz,vagy elköltözöl.én nem bántam meg,h nem tanultam tovább,van egy jó szakmám,de egy sima érettségivel nem sokra lehet menni.
2008. szept. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó ötlet elköltözni otthonról, ha másképp nem megy a kapcsolat rendezése, de nehogy úgy, hogy abbahagyd a sulit és dolgozni menj, mert azt később nagyon megbánhatod! Inkább azzal a válaszadóval értek egyet, aki azt tanácsolja, hogy egy messzi egyetemen tanulj tovább! Hidd el, koliba vagy albiba kerülsz, egész más lesz!!! Barátodnak nem tudom, mik a tervei, (veled egykorú?), de tanulhatnátok egy városban! Vagy ha az nem megy, hétvégenként meglátogathatna ott, ahol tanulsz. Nem az anyukád miatt fogtok elszakadni egymástól, hanem azért, ha nem teszel eleget ellene, ill. azért, hogy a sráccal együtt lehessetek. (A gyávaság, fogat szívó engedelmesség nem egy vonzó tulajdonság sem nőben, sem férfiban.)


Szerintem is motiválhatja az ilyen szülőket az, hogy fiatalkorukban nem élhették ki magukat, vagy most van beszűkülve az életük. Nem kell ehhez feltétetlen egyedülálló szülőnek lenni. MOst meg azt látják, hogy már a 15 éves kislányok bulizhatnak egész éjszaka. Ez nem feltétlen helyes, de aki 18 éves, az nagykorú, semmi érv nincs az ellen, hoyg miért ne bulizhatna, lehetne barátja, stb. főleg ha jól is tanul, segít otthon, komoly gondolkodású, akkor aztán pláne.


Ha nincs más megoldás, -nem lehet szépen megbeszélni- próbálj lázadni, ellenkezni! Ne járkáljon be, amikor Nálad van a barátod, udvariasan, de határozottan mondd meg neki. Mondd meg neki előre, hogy hova mégy, és kb. mikor jössz haza, de csak tájékoztatásképpen, és ne engedélyt kérve! Tehát kijelentő, és nem kérdő mondatban. ("Elmegyek a..." és nem "Elmehetek a...?") Igen, közöld vele, hogy a barátodnál alszol, vagy hajnalban mégy haza valahonnan. Na, mit csinál? Gondolj bele, mi lehet a legrosszabb amit tehet? Kidob otthonról? (Nincs nagyszülőd, rokonod, aki ez esetben segítene rajtad? De amúgy nem hiszem h kidob) Ad egy pofont? Szar, szar, de majd rájön, hogy úgyse megy vele semmire. Azt kell látnia, hogy nem félsz tőle, és az se zaklat fel különösebben, ha felpofoz, hanem úgy állsz hozzá, hogy na ezen is túlvagyok, de legalább bulizni voltam. Üvöltözik veled? Ne húzd be füled-farkad! Tiszteletlen se legyél, de határozott az igen.

JObb lenne a szeretet nevében megoldani, de ha úgy nem megy, ott a lázadás.

2008. szept. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

sziasztok, köszönöm szépen a válaszokat:) Édesanyám nem egyedül nevel, édesapámmal élünk szóval egészben a család:) hozzátartozik a történethez hogy őt eléggé konzervativan nevelték, és szerintem is ez a baja...amúgy meg nem jár el szinte sehova, nem talalkozik a baráaival, nincsen különösebben hobbya stb...és úgyérzem sokszor csak annyi baja van, hogy nekem miért olyan jó...egyik nap otthon sem volt délelőtt, és abból is megvolt a diszhiszti h miért voltam a barátommal ez idő alatt...:( más dolgom tényleg nem volt, mellesleg ebédet csináltam aznap...szóval...

nemtudom nem akarok nagyon lázadni, mert általában úgy intézi hogy nekem lesz a sz..r...telebeszéli apukám fejét, nem is beszélve ha az anyukájának megy panaszkodni. másik problémám, hogy sajnos nem tudunk egy városba menni egyetemre a barátommal:( 200 km lesz közöttünk, úgyh még ez a probléma is megoldásra vár...

kedves utolsó válaszadó:) megfogadom tanácsaidat:) és MINDENKINEK köszönöm:)

2008. szept. 16. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!