Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne essek...

Mit tegyek hogy ne essek depresszióba ha nem fogadnak el teljesen? A kérdés onnan ered hogy egy leszbikus 23 éves lány vagyok és elmondtam a családban de nem mindenkinek.De anyám aki tudja elfogadott de mégis megjegyzéseket tesz rám/másokra

Figyelt kérdés
A megjegyzések:pl lát két lányt akik együtt vannak " Úristen együtt vannak nem szégyellik maguk" stb de többször használják a családtagjaim a b**i szót ha meglátnak azonos neműeket együtt

nov. 30. 08:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%
Nyisd ki a szád, és velük beszéld meg ezt.
nov. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Fejlessz önbizalmat! Ha nem fogadnak el, akkor akárhogy szenvedsz, akkor se fognak jobban elfogadni. Mondd el őszintén nekik az érzéseidet, mi az ami rosszul esik, pl. megjegyzések, és ha akkor se változtatnak, nincs bennük empátia feléd, akkor távolságot kell tartani tőlük. Azért kell az önbizalom, hogy magasról tudj tenni rá, hogy ki mit gondol. Neked az a kötelességed magaddal szemben, hogy boldogan, önazonosan, megfelelési kényszer nélkül éld az életed.
nov. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Beszéltem már velük erről olyankor vita lett nem beszéltem velük kb 2 napig aztán jön a bűntudat hogy mégis csak az anyám es szeretem és hiányzik
nov. 30. 08:31
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
Magadat fogadd el teljesen és elj teljes eletet, es ne attol tedd függővé a kedvedet, hogy beszolnak-e.
nov. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

2,4 válaszoló:

Köszönöm a válaszokat

Igen sajnos tudom hogy nagyon kevés az önbizalmam ami régen persze nem így volt de amint kaptam a sok bántást egyre lejjebb csúsztam és egyszerűen nemtudom hogyan tudnám az önbizalmam növelni amint egy rossz mondat egy rossz szó máris befordulok és elmegy a kedvem a motivációm mindentől

nov. 30. 08:36
 6/29 anonim ***** válasza:
78%

#3: Te meg mégis a lányuk vagy, aztán mégsem gond nekik, hogy nem beszéltek 2 napig, miután ő bántanak meg.

Nem a nemi identitásod a gond. Ha az nem lenne, akkor is ilyen toxikus lenne a viszonyotok.

nov. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%
3.: ha nincs bennük empátia feléd, nincs szeretet sem. Vagy a sarkadra állsz velük szemben, vagy szenvedhetsz örök életedben. Mert nem fognak változni. Csak ha te leteszed ezt a megfelelési kényszert, akkor lesz egyedül változás!
nov. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#6:szoktak keresni ők is a 2 nap után csak mintha semmi nem történt volna aztán minden folytatódik tovább

#7: igen csak sajnos nemtudom hogy tegyem le a megfelelési kényszert ..

nov. 30. 08:42
 9/29 anonim ***** válasza:
69%
Kérj segítséget hozzáértőtől: pszichológus leginkább. Nem szégyen. Esetlegesen mentálhigiénés szakember.
nov. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
#9 : sokszor gondolkoztam már rajta csak sajnos nagyon nehezen nyitok az emberek felé főképp ennyire személyes témában ezert is nincsenek szerintem barátaim
nov. 30. 08:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!