Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám (aki elvált) felesége...

Édesapám (aki elvált) felesége jogosan tartja magát a testvérem gyerekeinek a nagymamájaként, ha ő egy percig nem nevelt minket, csak láthatáson töltöttünk el egymással hétvégéket?

Figyelt kérdés

jan. 23. 17:58
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
28 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

1. Ez nem a te dolgod.

2. Miért ne? Nekem is azt szokta mondani a férjem fia, hogy hoz majd nekem unokát, ha eljön az ideje, pedig én is csak láthatáskor voltam vele.

jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ, milyen a kapcsolatuk. A férjem apjának a feleségét sokkal inkább tartom a gyerekeink nagyanyjának, mint a férjem anyját.
jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyam új férje volt az en es a novereim gyerekeinek is a papaja. Imadták egymást kolcsonosen. Apamat ( a valodi papát) nem is ismertek.
jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 babyboom567 ***** válasza:
100%
A nagymama az, aki nagymamaként viselkedik,és nagymamaként áll a gyerekhez.
jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is az egyik nagypapa 8éve van a családban. Két gyerekem van.

A kisebbik már papának szólítja.

jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Hivatalosan nem. De neked nem jo érzés, ha kölcsönösen nagymama-unoka kapcsolat alakul ki közöttük? Irigykedsz emiatt, vagy mi a bajod ezzel?
jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, ez sokféle lehet. Nálunk pl az apósom második felesége (azóta a harmadiknál tart) teljesen úgy törődik a lányommal, mintha nagymamája lenne, amúgy velünk is volt karácsonykor. Ezzel szemben az igazi nagymama (anyósom) megszakított velünk minden kapcsolatot, mert nem támogatjuk Putyint és beoltattuk magunkat COVID ellen (szóval Covidióták vagyunk az ő megfogalmazása alapján.) Emiatt persze az unokájával se beszél. Akkor most melyik a jobb?
jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A dédi mamám még a mamám fiatal korában ment hozzá a mamám apjához. Mire mi megszülettünk, már sok éve volt a család tagja, a mamámmal nem ismerem a kapcsolatát, de minket mindig imadott. Tizenévesen tudtam meg, hogy nem vér szerinti rokon volt. Nem változtat az emlékeimen.

Most hasonló helyzetben vagyok, az én szüleim elváltak, mindkét oldalon van új párjuk. A gyerekeim őket is kapták nagyszülő szerepkörben. A felnőttek eldönthették, hogy Józsi bácsi vagy Józsi papa szeretnének lenni. A gyerekek tudják, hogy nem vér szerinti, de ha a Józsi papa viszi állatkertbe és csinál neki nyáron medencét az udvaron, akkor ő szeretni fogja. Szerintem ez a lényeg.

jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó, hogy nagymamaként gondol magára, és ennek megfelelően viselkedik! Ez a lehető legjobb dolog, a gyerekek csak nyernek vele! Bakker, az jobb lenne, ha kizárná magát ebből, és ezzel még akarva-akaratlanul fúrná is a családot, nem akarna nagyiként vislekedni, és nem is tűrné meg a háztartásában ekként a gyerekeket, és akkor még a nagypapától is megfosztaná az unokákat?
jan. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt nem az a kérdés, hogy titeket nevelt-e, hanem az, hogy milyen kapcsolata van az "unokákkal". Ő amúgy egy pótnagymama, és ez a gyerekeknek csak jó, csak nyernek egy ilyen kapcsolatból.

Ugye, nem azt szeretnéd, hogy inkább gyűlöljék egymást. ?

jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!