Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Depresszió vagy klimax?

Depresszió vagy klimax?

Figyelt kérdés
anyukám egy ideje kissé furcsán viselkedik, azt mondja, hogy őt rajtam kívül senki sem szereti és csak miattam él még. van egy öcsém és apukámmal 20 éve házasok. nem azt mondom, hogy tökéletes a házasságuk, de egyébként szerintem olyan nagy baj sincs vele, látom, hogy szeretik egymást. az viszont igaz, hogy apukám nem az érzelmek embere, és néha elég bunkón viselkedik vele... az öcsém is tud bunkó lenni, de azért ő is szereti természetesen és nagyon jó anyával a kapcsolatuk. az igaz, hogy én foglalkozok vele a legtöbbet, nekem mondja el a problémáit, úgyhogy tudom, miért mondta ezt nekem. viszont nagyon aggódok, hogy mi van most vele, nem tudom, hogy ez depresszió vagy a klimax következménye és előbb-utóbb túl fog rajta jutni.
2011. jún. 10. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy mennyi idős az édesanyád, de ha 20 éve házasok, akkor 40 fölötti.Akkor pedig ez a klimaxot megelőző hangulatingadozások kora.Egyszer lenn, egyszer fenn.Pozitív gondolkodás segít, például azokra a dolgokra gondoljon, amik sikerültek, meg a szép családjára, 20 éve tartó házasságára.Ez mind siker, ebben a világban.A változás kora nagy nyomorúságokkal jár, de nem lehet megspórolni.Az a rossz benne, hogy a nőnek nincsenek hozzá tapasztalatai, és csak azok tapasztalatára számíthat, akik már túl vannak rajta.Mondd meg neki, hogy ha vannak is rossz napjai, meg még rosszabb éjszakái, ez nem jelenti azt, hogy a következő nem lesz jobb.Túlélhető időszak (ez is)A bölcsességnek ára van.
2011. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

45 éves. mindig elmondja az ilyen kitöréseinél, hogy örül, hogy ilyen szép és jó gyerekei vannak, hogy van egy házunk, amit fenn tudnak ketten tartani, hogy attól függetlenül, hogy nem vet fel minket a pénz, azért nélkülöznünk sem kell, hogy apa normális, nem iszik, nem szerencsejátékozik, tisztességes. sajnos az összes családtagja meghalt neki, akik meg élnek, azoktól távol került, testvére nincs, éjszaka a halott rokonokkal álmodik.

egyébként köszönöm a választ és a tanácsot!

2011. jún. 10. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Van ilyen, hogy változó kori depresszió. Van, aki apátiába esik, és van, aki kompenzál: pl. elkezd hivalkodóan, mintha fiatal lenne (pl. miniszoknya, mintás harisnya) öltözködni. Biztos van a környezetedben ilyen is, ha máshol nem, munkahelyen. Tanulmányimból: itt legikáb valamiféle sport, mozgás lehet. Elég lenne kezdetben ha gyalogolna-próbáld meg rábíni, legalább hetente 2x. Estelge menj vele. Ismerős orvos Bérescseppet is adott a feleségének-lassítja a hormonális változást. Ha szép lassú az átmenet, ne sínyli meg ennyire.
2011. jún. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudnál apukáddal elbeszélgetni erről? Biztos ő nem veszi észre ezt anyukádon, de ha tudna róla, akkor igyekezne feldobni a hangulatot.
2011. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!