Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Depresszió a családban! Mit...

Depresszió a családban! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi lesz így. Én más városban tanulok, csak néha tudok hazajönni, ő itthon van egyedül, dolgozni nem jár, nem megy ki az utcára, csak heti egyszer, ha már nagyon muszáj (elfogy a kaja), nem beszél senkivel, folyton alszik... Szedi a gyógyszert, de nem használ neki, pedig régebben még használt (ez nem az első eset).


Szerintem igazából az a baja, hogy én nem vagyok otthon és egyedül van, de más emberrel meg nem hajlandó kommunikálni. Folyton a múltba réved, hogy milyen jó volt, mikor még a kicsi gyereke voltam, sokat emlegeti a gyerekkori dolgaimat, de én már 20 éves vagyok! Az ő saját gyerekkorát is szokta emlegeti, hogy akkor volt még jó világ, meg ilyesmik.


Mit tehetnék? Hogyan tudnék ennek véget vetni végre??? :'( Nem tudom, meddig bírom még, évek óta ez megy :'( Tönkre tesz engem is ez az egész már


2011. máj. 6. 13:25
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
79%
Imadkozz es ezt komolyan mondom!
2011. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosának mondtátok, hogy már nem használnak a gyógyszerek?
2011. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem szoktam vele menni az orvoshoz, nem tudom, miket mond el neki, meg miket nem... Nem bízik meg benne, az biztos. Meg be se szed akármilyen gyógyszert, mert fél, hogy hozzászokik, meg mellékhatásai lesznek, meg stb... Amiben végülis igaza lehet, csakhát nem tudom, a mostani helyzet se jobb :S
2011. máj. 6. 13:34
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Remélem azt tudod,hogy ez a nagyon súlyos depresszió kategóriába tartozik! Ez már veszélyes,lépni kell,mielőtt ne adja Isten valami tragédia lesz!
2011. máj. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy súlyos. Orvoshoz jár, ennél többet nem tudom, mit tehetnénk!
2011. máj. 6. 13:37
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

Szia,


Nem tudom hol élsz város/falu vagy esetleg tanyán. Fontos az hogy lehet nem kellene neki szedni a gyógyszert ugyanis ha nincs szervi elváltozás (ami a depressziósok nagy részénél nincs,)nem sokat ér és az a baj, hogy a legtöbb ilyen gyógyszer öngyilkosságra hajlamosít, de nem akarlak megijeszteni... Fontos lenne, ha lehet elvinni inkább pszichoterápiára pszichológushoz, ha megengedhetitek magatoknak, de lehet hogy egy

képzett szociális munkás, aki családgondozó,(családsegítőbe bemész elmondod mi a problémád, kell h segítsenek) vagy elméletileg lennie kell pszichiátriai betegek részére közösségi pszichiátriai gondozónak (ők házhoz is mennek) Fontos hogy kérj segítséget, mert erre te is rá mész és nem kellene. DE ha elküldöd h hol éltek akkor körülnézek szívesen h arrafelé mi van, kit érdemes keresni.

2011. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Sajnos nem engedhetjük meg magunknak az ilyesmit, de volna ingyen pszichoterápia a városban, de ő ilyesmire nem hajlandó, azaz senkivel nem hajlandó megosztani a problémáit. Az a baj, hogy mindenre van valami szuper kifogása...
2011. máj. 6. 13:51
 8/23 anonim ***** válasza:
79%

és a gyógyszerekről még annyit h ha szedi és még mélyebb lett akkor lehet h. a gyógyszerrel van a gond, mert ha elolvasod a mellékhatásokat a legtöbben az van h depresszióra hajlamosít. Na most akinek nincsenek szervi problémiá, és hosszú távon szedi ezeket a szereket akkor is ha nem rendszeresen szedi, gyakran még rosszabb lesz.


Van még ilyen h. mentálhigiénés központ is ott is lehet próbálkozni. Lényeg nem szabad így hagyni....:) Meg mondjuk jó lenne tudni az előzményeket hogy ez hogyan és esetleg mi miatt alakult ki. Veszteség, trauma...stbe lehet hogy a te kirepülésedet gyászolja ilyen patológiásan...

2011. máj. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Tudom milyen ez, ismerem a kifogás rendszerüket... én ilyenkor bár nem túl szakmai, de te a gyermeke vagy, zsarolhatod... hogy a te kedvedért menjen...stb, de gondolom ezt is próbáltad.

A családsegítő szolgálat, illetve a közösségi pszichiátriai gondozás ingyenes. És nagyon sokat tudnak ezen ők javítani, de jó embert kell kifogni, illetve ha van nálatok mentálhigiéniai szakrendelés egyszer ha megy gyógyszerért lehet el kellene kísérned és ott megbeszélni előre a szoc.munkással/mentálhigiénikussal ha van ilyen az osztályon, hogy próbálja meg bevonni.

2011. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Valamilyen fix elfoglaltságot találjatok ki neki. Lehet az egy kutyus is, akivel törődni kell, sétáltatni kell, stb. Legyen egy időbeosztása, célja, hogy azt "akkor" meg kell tennie. A gyógyszer csak ronthat a helyzeten, még mélyebbre rántja :(

Magnézium, B komplex, Omega3 többet segíthet a szervezetének... (Még neked is, hogy ne véget akarj vetni neki, hanem az önálló életed mellett is segítsége lehess.)

2011. máj. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!