Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvő és diplomaosztó, ki...

Esküvő és diplomaosztó, ki melyiket választaná?

Figyelt kérdés

Júliusban lesz a mostohatestvérem esküvője, a héten tudtam meg, hogy másnap pedig nekem lesz a diplomaosztóm.


Az esküvő az ország másik végében lesz, nekünk 10-től lesz az ünnepség. Előtte készülődés, fodrász stb. Nem érnék ide az esküvő helyszínéről, ha ott is alszom.


Mondtam a mostohatestvéremnek, hogy a szertartásra, vacsorára elmegyünk, de a lagzin magán nem maradunk ott.


Meg van sértődve, hogy ő erre az esküvőre vár már 10 éve, hogy tehetem meg ezt vele... Ha egy sima alapképzést végeznék el, nem akarnám ennyire a diplomaosztót. De egy nehéz szakról beszélünk, rengeteg tanulás és energia volt nekem ez a 6 év, szeretném "rendesen" átvenni a diplomámat, a barátaimmal együtt, lezárni az életem e fejezetét. Nem csak átvenni a TO-n utólag a diplomámat...


Most ott tartunk, hogy a nevelőapám közölte, így nem is kell menni egyáltalán az esküvőre, ezentúl az utcán se köszönjünk a lányának és hogy ezzel mi "átléptük a vörös vonalat". Rosszul érzem magam, mert nyilván szívesen lennék ott, de a diplomaosztóm is fontos nekem.


febr. 9. 13:12
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

Mert az esküvő messzebb lesz, és nem akartam, hogy foglaljanak nekünk is szállást.


Ezt a kérdésem alá is leírtam.

febr. 9. 14:03
 22/50 anonim ***** válasza:
96%

Ezek után biztos, hogy a saját diplomaosztómat választanám. Az nem érdekli őket, hogy a számodra fontos alkalmon valószínűleg senki sem lesz ott, mert ugye minden rokonnak kötelező hajnalig ott inni náluk, de te mondj le mindenről, mert mi az, hogy nem viseltetsz tisztelettel a szent esküvőjük iránt.

Kérdező, hat évet tanultál keményen azért, hogy vasárnap átvehesd ami megillet téged. Nehogy már az ilyen barmok miatt hagyd ki ezt a napot. Egyébként gratulálok a diplomádhoz!

febr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
91%
Az asztaltársaságnak büszkén mesélni a másnapi diplomaosztót, hogy műfater ne tudjon sz@rt kavarni, aztán apu pici királylányának vacsi után gratulálni, és elmenni.
febr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem teljesen jó, ahogy tervezed. Ha ezt nem tudják megérteni az az ő problémájuk.


Nekem nagyon meghatározó élmény volt a diploma osztó. Ne hagyd ki!

febr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

Ezek még nem voltak esküvőn??

Vacsi után max egy órával már szálingózik haza a násznép, boríték kézbe, joccakát.

Éjjelre már csak a bulizós haveri társaság marad, a pár pont a rokonokat tolja le telibe.

febr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott vagy az igen pillanatában, és még a rántott húst is befalatozod velük, és iszol a pezsgőből, fel nem foghatom, mi a sértődés tárgya. Ez azért nem az a kategória, hogy oda se dugod az orrod. Akinek pici gyereke van, meg a 80 éves dédi ugyanígy lekoccol majd veled együtt, azokra is fújnak?
febr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
94%
Ja azért a kérdező válaszait visszaolvasva, van itt baj már régről bőven. Megvan a mozaikcsaládos kivagyiság már régóta, ez csak egy újabb stáció.
febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem érdekelne ezután a mostohatesó és a fater sem, nehogy már azt várják, hogy egy éjféli töltöttkáposztáért meg némi mulatós táncikálásért kihagyd a saját diplomaosztódat...

Amúgy anyukád mit szól? Ő nem tud hatni erre a tulokra meg a hercegnő lánykájára?

febr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 babyboom567 ***** válasza:
89%

Kérdező!

Saját magadnak a saját diplomaosztód a fontos.Ilyen emberekért,akikben ennyi empátia sem szorult,nem is kár.

Mondjuk én alapvetően sem értem,hogy mi értelme van egy fél lakás árát elmulatni 1 este alatt,de ez nem az én dolog.De ez már csak hiszti,hogy xy nem jön el.

Jah,és még annyi, hogy rettentően sajnálom a mostohatestvéredet,aki az esküvőjét tartja élete fénypontjának,ez rettentően szomorú dolog.

Ne engedd zsarolni magad.Ha megszakítják a kapcsolatot csak te jársz jól, nincs szükséged mérgező manipulatív emberekre az életedben.

febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
95%

Én arra lennék kíváncsi, anyád hova megy?

A diplomaosztó azért legalább olyan nagy esemény. Házasodni bárki tud. A mostohatesó és főleg a mostohaapa elfelejthetne engem a közeljövőben, az biztos. Rettentően gáz a csóka hozzáállása.

febr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!