Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy túl...

Mit lehet kezdeni egy túl gondoskodó szülővel felnőttként?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az anyukámat, kérlek ne gyertek most ezzel a “majd ha nem lesz” dumával, értékelem én most is a fáradozásait, de egyre jobban zavar, sőt idegesít, az amit csinál. Az, hogy már kora reggel takarít, egész nap folytatja, főz, főz es még többet főz.

Többször kértem, hogy ne főzzön minden nap, mert én ugy is megoldom magam (szeretnék egészségesebben élni), de erre az a válasz, hogy de mindenkinek kell enni.

Csakhogy mindenki más magára főz (apukám és bátyám).

Nagyon idegesít az is, hogy gyereknek érzem magam itthon, pedig már 31 éves vagyok. Pl. állandóan be kell jelentenem hova megyek, mikor jövök, ha sokáig (???) odavagyok, akkor jönnek a hivások.

Hogyan határoljam el magam?


márc. 9. 14:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
32%
nem unjátok már? sokan élnek 30 évesen otthon . NEM EZ A KÉRDÉS
márc. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
De, ez a kérdés, 11-es! Mert a probléma csak akkor lesz megoldva, ha nem lakik ott. Ha ott lakik, igénybeveszi a szülei lakását, vendégszeretetét, akkor alkalmazkodnia kell, el kell mondania, hogy hova megy és mikor jön, nem azért, mert a gyerekük, hanem mert az együttélő családtagjuk, kortól függetlenül, fordítva is el kellene mondania, ha a szülő megy el, mert nem albérlőtársak, hanem család. És még azt is el kell tűrnie, ha az anyja kora reggel takarít, mivel ő lakik az anyjánál. Maximum a kajával tudja megcsinálni, hogy nem eszi meg. De sértődés nélkül nem megy. Ha nem akar veszekedést, annak egyetlen módja, ha fizikailag kilép a konfliktusos helyzetből. És nem, nem sokan élnek 30 évesen (megjegyzem, a kérdező 31) otthon, mert felnőttek, és alapigényük a független élet.
márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
60%
És nem, nem sokan élnek 30 évesen (megjegyzem, a kérdező 31) otthon, mert felnőttek, és alapigényük a független élet. a gykoris utópiában igen , de a statisztikák nem ezt mutatják.
márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Hát hajrá, mutasd a statisztikát.
márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%

2023-ig a rendelkezésemre álló információk alapján Magyarországon valóban magas volt a fiatal felnőttek, különösen a 30 éves korosztály körében, akik még a szüleikkel éltek. Európa-szerte is hasonló tendenciát lehetett megfigyelni, ami több tényezőre vezethető vissza, mint például a magas lakhatási költségek, a munkaerőpiaci helyzet, az oktatáshoz való hozzáférés, vagy akár kulturális okok.


Bár pontos százalékos arányt nem tudok megadni anélkül, hogy friss statisztikákat tekintenénk meg, korábbi jelentések és kutatások azt sugallták, hogy Magyarországon a fiatal felnőttek jelentős része továbbra is a szüleivel él. Egyes becslések szerint ez az arány a 20-30% körüli lehetett, vagy még magasabb bizonyos csoportokban.

márc. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
34%
chatgpt
márc. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
22%
Ugye nem gondolod, hogy ez most releváns információ volt?
márc. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha zavar, megcsinálhatod helyette legalább a takarítást - hacsak nem OCD-s, de az pszichés betegség.


Amúgy meg, igen, amikor együtt élsz bárkivel, akkor ALAP, hogy megmondod, elmész, kb ekkor jössz.


Apámnak ez pl fájt, mert ő a felnőtt, én csak kamasz. Szerinted milyen érzés volt, amikor azt sem tudtam, dolgozik-e vagy a nőjével van, de este tíz és még nem érkezett haza? Nem írt, hogy hé, nem a hullaszállítók vittek el, mert balesetem volt, csak túlórázom.


Igen, együttéléskor alap megmondani a másiknak, hogy kb mikorra érkezel haza.

márc. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

15-ös, nem lehetne leszokni a chatGPT által generált válaszokról???


Annyira gáz.

márc. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Amúgy kérdező, ha nem tetszik, amiért megkérdezi hová mész és mikor jössz, akkor nyugodtan elköltözhetsz, és akkor nem kell "beszámolni" erről ;)


Nem kötelező 31 évesen is otthon élni - csak kényelmes, ez tény.


De hogyha a házastársaddal élnél, akkor is illene minimum azt közölni vele, hová mész és kb mikor érkezel, mert ez bármilyen együttélés során alap dolog.

Tudod, ha a másik nincs otthon még 4,5 órával később sem, akkor már az ember elkezd aggódni, hogy nem elütötték-e vagy bármi.

márc. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!