Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül szerintetek...

Családon belül szerintetek illik ugyanúgy nevezni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Én és a párom még nem tervezünk gyereket, mivel én még fiatalnak tartom magunkat hozzá (23 vagyok), tudom hogy valaki már ennyi idősen anyuka, de én még nem tartok ott egyáltalán.

A párom részéről viszont hatalmas a család és rengeteg gyerkőc született mostanában. Amivel az a problémám, hogy az összes nekünk is tetsző újabb név így már “foglalt” lesz. Nem akarok nevetek felhozni, de három kisgyerek kapott pont azok közül a nevek közül nevet amik nekem is elképesztően tetszenek. Igaz, hogy ők azért számomra távoli családnak minősülnek, ünnepeken kívül a párom és családja nem találkozott sose velük, én is csak párszor láttam őket pedig már évek óta együtt vagyunk. Ők egyébként a párom anyukájának a testvérének a gyerekeinek a kisgyerkőcei 😂Annyira tényleg nem szoros családról van szó.

Csak kíváncsiságból, mivel még tényleg nem aktuális illetve addigra biztos lesznek újabb nevek is amik meg fognak tetszeni, de ha esetleg mégis ezek mellett döntenénk szerintetek illendő dolog ilyet csinálni? Nálunk emlékszem anyukám mindig mondta, hogy húgom azért nem kapta a Laura nevet mert a szomszédba egy Laura nevű kislány és családja költözött vagy mert xy gyerekét is így hívták akkor. Őszintén én ezzel ennyit nem foglalkoznék, így első körben simán adnám ugyanazt a nevet mint amiket a családban már adtak, de azért érdekel más véleménye is😊



márc. 13. 20:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Szóval unokatestvér gyerekei, a ti gyereketekkel másodunokatestvér lenne.

Nálunk is van ilyen, eleinte zavart, hogy "ellopta" a kedvenc nevemet az unokatesó (értsd jól, nyilván nem vergődtem rajta, nem is tudták, nem szándékos volt :D), de az évek alatt megmutatkozott, hogy annyira ritkán találkozunk azzal az ággal, hogy nem számít. Ha fiam születne, simán nevezném ugyanúgy.


Ha szoros kapcsolatban lennénk, akkor valószínűleg elengedném, választanék mást inkább.

márc. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Mostani szemmel nekem is fura lenne, ha pl tesóm gyerekei meg az én gyerekeim ugyanolyan nevűek lennének, de ha visszanézek a rokonságba, apám is, meg az unokatestvére is László, sőt, anyám ágán aki nem István a családban, az Ferenc :D
márc. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a családban nagyrészt István, János van. Amikor a fiunk egy teljesen más nevet kapott, akkor néztek, hogy minek? Nem is hallották még. Nekik teljesen megfelelt volna, ha a gyerek az egyik oldali nagybátyja, illetve a másik oldali nagyapja nevét kapja, ahogy a másik unokák is. Családonként változó.
márc. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Én már gyermekkoromban tudtam hogy fogják hívni a fiam.

Aztán Megismertem a férjem és az öccsét így hívják. Nem gyakori név.

Mást választottunk, mert kiakadt.

Utólag nem bánom.

márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Én Anna vagyok, férjem unokatesójának a lánya szintén Anna lett. Nem zavar senkit. (Kitalált név)
márc. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Tehát a ti gyereketek másod-unokatestvére lenne annak a gyereknek.


Nos, ilyen fokú rokonságnál már a legkevésbé se zavarjon, ha ugyanaz lesz a nevük. Még akkor se, ha a vezetéknevük is pont ugyanaz lenne, ha itt anyai ági rokon, akkor még az sem lehet.


És nem akarlak megbántani, de csak fogtam a fejemet, amikor írtad, hogy anyukád azért nem akarta a húgodat Laurának hívni, mert a szomszéd kislányt is így hívják. Ez már túlmegy minden józan észen.

márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

Tehát azért nem adod a gyermekednek a neked tetsző nevet, mert van már olyan akinek szintén ezt adták. És félsz, hogy a másodunokatestvéred fiának a nagynénjének az apósa megsértődik ha mégis ugyanaz lenne.


Teljesen észszerű, így tovább. Mindenképp csakis úgy éld az életed ahogy mások elvárják tőled - csak semmi önálló döntés.

márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
Amig rengeteg csaladban divat az elso fiut az aparol az elso lanyt az anyarol elnevezni addig ez nem extrem es holtmindegy kategoria
márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Az utónév könyvből bárki szabadon adhat nevet a gyerekének. Aki ezen megsértődik, az magát minősíti.
márc. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
Hat adj nekik olyan nevet amilyet szeretnel, most ezen mit kell vacilalni?
márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!