Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül szerintetek...

Családon belül szerintetek illik ugyanúgy nevezni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Én és a párom még nem tervezünk gyereket, mivel én még fiatalnak tartom magunkat hozzá (23 vagyok), tudom hogy valaki már ennyi idősen anyuka, de én még nem tartok ott egyáltalán.

A párom részéről viszont hatalmas a család és rengeteg gyerkőc született mostanában. Amivel az a problémám, hogy az összes nekünk is tetsző újabb név így már “foglalt” lesz. Nem akarok nevetek felhozni, de három kisgyerek kapott pont azok közül a nevek közül nevet amik nekem is elképesztően tetszenek. Igaz, hogy ők azért számomra távoli családnak minősülnek, ünnepeken kívül a párom és családja nem találkozott sose velük, én is csak párszor láttam őket pedig már évek óta együtt vagyunk. Ők egyébként a párom anyukájának a testvérének a gyerekeinek a kisgyerkőcei 😂Annyira tényleg nem szoros családról van szó.

Csak kíváncsiságból, mivel még tényleg nem aktuális illetve addigra biztos lesznek újabb nevek is amik meg fognak tetszeni, de ha esetleg mégis ezek mellett döntenénk szerintetek illendő dolog ilyet csinálni? Nálunk emlékszem anyukám mindig mondta, hogy húgom azért nem kapta a Laura nevet mert a szomszédba egy Laura nevű kislány és családja költözött vagy mert xy gyerekét is így hívták akkor. Őszintén én ezzel ennyit nem foglalkoznék, így első körben simán adnám ugyanazt a nevet mint amiket a családban már adtak, de azért érdekel más véleménye is😊



márc. 13. 20:11
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

A férjem unokatestvére a legkisebb gyerekének a férjem nevét adta. Nem azért, mert róla nevezte el, hanem csak neki is tetszett ez a név. Kimondottan összejárós család voltak, így nekem ez fura volt, de elítélni nem ítélem el. Inkább úgy vagyok vele, hogy amilyen nevet már összekötöttem egy, az életemben nagyrészt jelen lévő személlyel, azt a nevet nem adnám egy új embernek. De ez egyéni szoc probléma, más azt csinál, ami neki jól esik.

Azóta mi ezzel tágabb rokonsággal már nem járunk össze, karácsonyi rokonsággá kopott a kapcsolat. Ha ilyen felállásban ugyanazt a nevet adnák valamelyik gyereküknek, amit mi is adunk valamelyik gyerekünknek, már abszolút nem lenne fura.

márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
82%
Én is így gondolkodtam, azért nem adtam a kedvenc nevemet mert már volt a családban. Erre a gyerekem legjobb barátját ugyanúgy hívják mint a gyerekemet, kb 8 éve barátok és többet van nálunk mint bármelyik rokon. :D Tök érdekes hogy az agyam totál különválasztotta a neveket, tehát amikor kimondom a barát nevét egyáltalán nincs bennem az, hogy a gyerekemé is ugyanaz.
márc. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!