Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül szerintetek...

Családon belül szerintetek illik ugyanúgy nevezni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Én és a párom még nem tervezünk gyereket, mivel én még fiatalnak tartom magunkat hozzá (23 vagyok), tudom hogy valaki már ennyi idősen anyuka, de én még nem tartok ott egyáltalán.

A párom részéről viszont hatalmas a család és rengeteg gyerkőc született mostanában. Amivel az a problémám, hogy az összes nekünk is tetsző újabb név így már “foglalt” lesz. Nem akarok nevetek felhozni, de három kisgyerek kapott pont azok közül a nevek közül nevet amik nekem is elképesztően tetszenek. Igaz, hogy ők azért számomra távoli családnak minősülnek, ünnepeken kívül a párom és családja nem találkozott sose velük, én is csak párszor láttam őket pedig már évek óta együtt vagyunk. Ők egyébként a párom anyukájának a testvérének a gyerekeinek a kisgyerkőcei 😂Annyira tényleg nem szoros családról van szó.

Csak kíváncsiságból, mivel még tényleg nem aktuális illetve addigra biztos lesznek újabb nevek is amik meg fognak tetszeni, de ha esetleg mégis ezek mellett döntenénk szerintetek illendő dolog ilyet csinálni? Nálunk emlékszem anyukám mindig mondta, hogy húgom azért nem kapta a Laura nevet mert a szomszédba egy Laura nevű kislány és családja költözött vagy mert xy gyerekét is így hívták akkor. Őszintén én ezzel ennyit nem foglalkoznék, így első körben simán adnám ugyanazt a nevet mint amiket a családban már adtak, de azért érdekel más véleménye is😊



márc. 13. 20:11
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nem vacilálok és nem is ezen agyalok 0-24- ben főleg, hogy egyáltalán nem is aktuális még a gyerek téma. Illetve úgyis mi fogunk dönteni a párommal és ha akkor is ezek a nevek közül fognak tetszeni valószínűleg nem fog ez befolyásolni😂Csak az említett gyerkőcök mostanában születtek és elgondolkoztam a témán. Kíváncsi voltam mások véleményére is, hogy manapság ezt hogyan látják az emberek, mivel ahogy említettem nálunk a családban ez ilyen tanu téma volt, hogy ugyanazt a nevet nem😄Azt hogy a párom családja ezen megsértődne e azt nem tudom, a gyerekek szülei biztos nem, de a nagyszülők hamarabb, ők amúgy is olyan nehéz esetek…

Köszönöm egyébként mindenkinek a hasznos válaszokat!

márc. 13. 22:22
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem szívesen adnék ugyanolyan nevet, de ha lenne egy kedvenc nevem, akkor ez biztosan nem tartana vissza. Nálunk egyébként a családban kb. minden férfinak ugyanaz a keresztneve, volt olyan, amikor valaki kimondta a nevet és egyszerre 5 családtag kapta fel a fejét. Ennél gázabb már nem lehet. :D
márc. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%

Nincs ezzel semmi gond, csak legyen egy normális érved a gyerek számára, hogy miért kapta azt a nevet.

Az egyik barátnőm egy regény hősnő után kapta a nevét, mert az anyukája nagyon szerette, a másik mert az anyukája kedvenc mosóporának volt az a márka-neve, és ott tetszett meg neki :)

Én meg azért mert anyámat is így hívják a nővérem meg azért mert a nagymamánkat hívták úgy.

Ha akármelyikünk fiú lett volna, akkor tuti hogy az apánkét kapjuk meg.

A mai napig rosszul esik, hogy semmi energiát nem fektettek bele, hogy legalább egy második keresztnevet adjanak. Pláne, hogy az én keresztnevemmel tele van a család minden irányból. (nagynéni, unokatestvér, másod unokatestvér stb.)

márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk kikötés volt, hogy egymás nevét nem adjuk, ill. olyan sincs, hogy xy tiszteletére, és nem szól bele senki, mi döntünk. Az viszont egyikünket se érdekelt, hogy a családi, baráti, ismerősi körbe kit hogy hívnak, így fiút illetően komoly esélyes volt az a név, ami egyben mindkettőnk apukájának a neve. (Gyakori név, most már kevésbé rúg labdába a Bencék, Dominikok mellett, de kb. mindenkinek a családjában, baráti körében van ilyen nevű személy, akár több is.) Kislányunk született, ritka név tetszett meg, ami nem szokott a top100-ba se bekerülni.

Nem illem kérdése, olyan nevet válasszatok, ha majd aktuális lesz, ami mindkettőtöknek megfelelő, és le kell tojni, a családban van-e, ill. a családnak tetszik-e! Mindenki a saját gyerekét nevezze el, és pont, továbbá senkinek a keresztneve nem védett.

márc. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

A másod unokatestvérrel viszonylag ritkán jár össze az ember, így nem valószínű, hogy a hétköznapokban gondot okozna az azonos név. A szülők amúgy is adnak becenevet a gyereknek, lehet hivatalosan Gyula, ha Bubukának nevezi az anyja, mert ezt mondta ki először és rajta ragad évekre.

Ha mégis szoros a kapocs, akkor se lenne gond, mert a most elnevezett gyerek jó néhány évvel lesz idősebb, így a családi programokon kívül kevés közös pont (óvodai csoport,

edzés vagy csoportos tevékenység) lenne a ti leendő fiatokkal, mert más korosztály lesznek.

márc. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

Egyik haverom is pont ezen dilemmazott hogy hogyan nevezze el a gyereket mert ami nev tetszett nekik az mer foglalt volt a csaladban es megszoltak volna ha ugy nevezi el a gyereket.


Ha nem tartjatok a rokonsagot akkor teljesen mindegy. Az lehet fura ha 2 unokateso es ugyan az a nevuk de ha olyan rokonrol van szo akit evente 1szer latsz akkor engem pont nem erdekelne hogy mi a gyerekenek a neve.

márc. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes, az én rokonságomban kifejezetten divat, hogy idősebb rokon után nevezik el a gyereket. Konkrét példa van arra, hogy nagybátyja nevét kapta a fiú, nagymamája vagy dédmamája nevét a lány.
márc. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
55%

Hogy neked mi teszik? Hogy te mit szeretnél?

Talán először a pároddal kellene megbeszélni...

...a többi nem számít.

márc. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg ritkán fogtok találkozni, így nem hiszem, hogy számítana. A gyerek az iskolatársaival fog nagyon sok időt eltölteni kb 18 éves koráig, ott nagyobb eséllyel lesz ugyanolyan nevű gyerek, ez mégsem szokott gond lenni. Pl 80-as években az Ádám nagyon népszerű név volt, és az osztályokban volt 3-4 Ádám is, de nem zavart senkit.
márc. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem érdekelne, ha tetszik egy név azt adom. Ennyi.


Ennyi erővel már kb semelyik nekem tetszőt nem adhatnám, mert van Zsófi, Noémi, Bianka, Barnabás, Gergely, Marcell és Melinda is a tágabb családban.

márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!