Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez természetes? Más is így...

Ez természetes? Más is így van ezzel? 20/L

Figyelt kérdés
Lassan össze fogunk költözni a párommal aki sokkal idősebb mint én,3 éve vagyunk már együtt,igaz voltak problémák is a párkapcsolatunkban de szeressük egymást. Ezt a szüleimnek még nem mondtam hogy tervünkben van össze költözni. A szüleimmel mindig is szoros kapcsolatom volt. És most nagyon lelkiismeret furdalásom van hogy külön fogok költözni tőlük. Félek hogy nagyon fognak hiányozni(pedig nem messze fogok lenni tőlük),félek hogy túl kevés időt fogok velük tölteni ezentúl amit bánni fogok később,vagy hogy ők emiatt rosszul fogják érezni magukat,stb..mondjuk lelkiproblémáim is vannak lehet emiatt is van ez. Már gondoltam olyanra hogy mindkétt helyen fogok lakni csak ezt nem tudom hogy oldjam meg. A párommal közös cégünk van úgyhogy időm az van. Nála is alszok minden éjjel,csak az elköltözés ami nekem “durvának” tűnik. Ti kb hányszor mentek a párotokkal a szüleitekhet egy héten vagy ti mennyi időt szántok rájuk?

márc. 26. 19:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
91%
A párok közötti idő megosztása változó lehet minden kapcsolatban. Nincs szabály arra vonatkozóan, hogy mennyi időt kell tölteniük a pároknak a saját családjukkal. Minden párnak saját egyensúlyt kell találnia a saját szükségleteik és a párkapcsolatuk igényei között. Fontos a kommunikáció a párokkal és a szülőkkel is, hogy megértsék egymás szükségleteit és határait. Talán érdemes lenne megbeszélni a pároddal és a szüleiddel, hogy miként tudnátok egyensúlyt teremteni az új helyzetben, és hogyan lehetne folytatni a kapcsolatot velük az önállóság megőrzése mellett.
márc. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
#18 amugy meg nem emlékszem hogy beszéltünk privátba valamikor is..xd
márc. 26. 20:57
 23/32 anonim ***** válasza:
59%
Te nagyon szülő komplexusos vagy. (Biztos van erre egy hivatalosabb kifejezés is,nem jut eszembe). A lényeg,hogy te emiatt választottál idősebb párt magadnak. De viszont valahol érzed,hogy ez mégsem a te világod.
márc. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
84%
szeressuk xdd az ige.. Meg hogy kozos ceget van? Hat max a csavodnak van.. ket helyen laksz? es te azt hogy akarod megoldani? ingyen laksz itt is ott is vagy hogy?
márc. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
42%

23-as eltalálta.

Amit te szőrös kapcsolatnak gondolsz a szüleiddel, az pont, hogy nem az. Azért sem tudsz erről beszélgetni velük.

Neked érzelmi biztonság kell, ami miatt idősebb pasit választottál. Szülőpótlék. Nagyon sajnálom.

Tudom, nem fogod még beismerni, de ez nem baj. Még nem tartasz ott. Majd fogsz.

márc. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
66%

*szoros kapcsolat

Na ez elírás, az autokorrekt. 😆

márc. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
66%

Én 19 éves voltam, amikor elköltöztem otthonról, de nem pasi, hanem a továbbtanulás miatt. Nagyon szoros kapcsolatban voltam (és vagyok azóta is) a szüleimmel, ezért eleinte még 2 hetente hazajártam. Most 27 éves vagyok, és havonta/6 hetente így is megyek látogatóba, különben meg heti szinten többször is beszélek velük telefonon, mert gyakorlatilag olyan, mintha a barátaim is lennének egyben. Úgyhogy ha valóban szoros az a kapcsolat, akkor az elköltözés nem jelenthet gondot. Te inkább a bizonytalanság miatt félsz szerintem, lehet, hogy tényleg nem állsz még készen összeköltözni egy férfivel, főleg ha sokkal idősebb is nálad. A korkülönbséget én nem firtatom, mert mindenkinek maga dolga, hogy kivel jó neki együtt. De szerintem alapvetően azon kellene mélyen elgondolkodnod, hogy valójában mitől félsz, mi okozza benned a bizonytalanságot és kételyeket, és ezt a pároddal, valamint a szüleiddel is megbeszélhetnéd.

27N

márc. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
81%
Magyarul van egy szr párkapcsolatod, de feltétlenül össze akarsz költözni. Oké.
márc. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
29%
25-ös, négyszer olvastam újra, mi a fszom az a szőrös kapcsolat, de oké... biztos valami, amivel még nem találkoztam.
márc. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
22%

De az utána lévő javítást persze egyszer sem.

Látható, hogy mindenki azt lát meg, amit akar, ami neki kényelmes.

A valóságot persze sosem.

márc. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!