Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már úgy, hogy...

Éreztétek már úgy, hogy szeretnétek változtatni az életeteken (gondolkozás, hozzáállás, külső, kapcsolatok)? Hogy sikerült?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, többször is, és eddig még sajnos nem sikerült. egyszerűen nem tudok megváltozni, pedig nagyon kellene, mert így minden veszélybe került. de valószínű már nem fog menni, mert már öreg vagyok:( 30.
2010. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Igen, többször éreztem szükségét, hogy változzak. Annyiban sikerült, hogy lefogytam, elkezdtem csinosabban öltözni stb. Viszont a pesszimizmusomon sajnos nem tudtam sokat változtatni, és azon sem, hogy gyakran irracionális félelmeim vannak. Ha ezek megváltoznának, valószínűleg sokkal boldogabb lehetnék.
2010. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát már nem emlékszem de régen nagyon más voltam mint most viszont szerintem ez nem tudatos változás volt, inkább csak felnőttem.. Mindenesetre mostmár tökéletes vagyok így ahogy vagyok szóval örülök hogy megváltoztam. :) 19L
2010. okt. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nem... így egészében nem. mindig igyekeztem önmagam lenni, aki most vagyok azt évek során építettem ki tapasztalatokból... hozzám tartozik minden amit gondolok és érzek, ez vagyok én. Persze régen volt olyan hogy változni akartam hogy megfeleljek az akkori páromnak. Aztán rájöttem hogy nem mindenen kell változtatni, csak a kapcsolatomon:)

azóta kiegyensúlyozott vagyok, mert bár nem minden tökéletes, de tudom hogy nem felvett szerep amiben élek.

2010. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sokáig meg akartam változni, mind külsőben, mind gondolkozásban/felfogásban.

A külső sikerült, lefogytam 12 kilót, ez jó, igazából azt magam miatt akartam. (Nem voltam annyira kövér, csak volt rajtam ennyi, most vékony vagyok.)

A gondolkodás... Az évek során, vagyis inkább a tapasztalatok alapján (év még nincs olyan sok) kialakultam olyannak, amilyen vagyok. Nem érdekel senki véleménye, és ki tudok állni magamért. Kevés barátom van (haverok vannak, fősulin is rendben vagyok sok emberrel stb.), nehezen engedek igazán közel magamhoz embereket, de ez nem is baj. Nem igazán járok már bulizni sem, kerülöm az ilyen "fontos társasági esemény" emblémájú helyzeteket, nem szeretem a feszengést és műmosolygást, ami ilyenkor megy. Nem szeretek alkalmazkodni és makacs vagyok. Sokáig akartam ezeken változtatni, mostmár nem.

Lehet kicsit negatívnak tűnök, de inkább realista vagyok. :)

Ha valaki meg akar változni, az görcsös lesz, ami nem túl pozitív.


Bocs, ha hosszú lett.


21/L

2010. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A külső megváltoztatása néha nem nehéz: más hajszín, hajstílus, lassan a ruhatárat is le lehet cserélni. Ha már fogyásról/hízásról/izmosodásról van szó, már kicsit nehezebb, nem látható annyira a különbség.

Gyerekként arról ábrándoztam, hogy majd felkelek és nem leszek kövér, és jó lesz a látásom. Végül is sikerült, de nem másnapra.

Mostanában észrevettem, hogy gyakran félbeszakítok másokat beszéd közben, ezen nagyon szeretnék változtatni. Szerintem a változtatás sikere abban rejlik, hogy konkrétan megfogalmazod, hogy miben szeretnél változni, mit szeretnél elérni, és ettől nem tántorodsz el. Ma pl. éreztem, hogy akivel beszélek, szeretné elmondani a sztoriját. Hirtelen beugrott, hogy ilyenkor szoktam valamivel közbeszólni, de még mielőtt megtettem, rászóltam magamra, hogy nyugi, hallgasd meg. Sikerült. Kis siker, de örülök neki.

2010. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.:)

Utolsónak, igen igazad van aki nagyon változni akar az görcsős lesz. Lehet én is emiatt érzem magam rosszul.

A páromnak sok dolog nem tetszik, ahogy hozzáállok a dolgokhoz.:( De szüleimmel sem értek mindig egyet. De úgy érzem hiányzik valami, valami nem jó. Baj az, ha sosem nővünk fel igazán?

2010. okt. 26. 20:34
 8/8 anonim ***** válasza:

igen éreztem, de még mindig így érzek annak ellenére, hogy hatalmas fejlődésen mentem keresztül, nagyon sok mindenen változtattam. gondolkozás, külső, iskola. egyedül egy dologgal nem tudok a mai napig mit kezdeni.

de kicsit büszke vagyok rá, hogy másfél év alatt gyakorlatilag a szakadék széléről hoztam vissza magam... de még sok a dolog..

2010. okt. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!