Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás esetén a közös tulajdonr...

Válás esetén a közös tulajdonról, hogyan tudjuk akaratunkat érvényesíteni?

Figyelt kérdés
Adott egy ház, amiben élünk. Azonban a válás szinte már elkerülhetetlen. A házban nem kicsi önerő, illetve babaváró hitel szerepel. Tulajdonképpen össze vagyunk zárva, egyikünknek sincs máshova mennie, plusz ott van a hitel. Párom előző kapcsolatából pedig van két kiskorú gyermek. Elgondolásom szerint a házat elkellene adni, a hitelt kifizetni, a maradékból pedig mindenki rendezhesse saját jövőbeli életét. Azonban a feleségem ezt nem akarja, ragaszkodik a házhoz. Váló kereseti eljárással, jó ügyvéddel milyen esélyeim vannak? Meglátásom szerint ez lenne a legjobb út, hiszen ezt a tetemes hitelt nem tudnánk rendezni sosem.

ápr. 14. 20:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerüen kéred a vagyonmegosztást, nem kérdés a feleséged mit akar - vagy kifizeti a fele házat plusz átvállalja a hitelt, vagy eladjátok
ápr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
100%
Csak ez az út járható amit az egyes mond ír.
ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1-es mondja. Az, hogy a feleséged nem akar menni, az senkit nem érdekel.


Mit gondol, ott hagyod neki ingyen?

ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
95%

Babavaro torlesztoje a valas utan felugrik 100ezerre, illetve mivel kozos gyermeketek nem szuletett, a buntetokamat kb masfel-2 millio (attol fugg, mikor vettetek fel) lesz amit egyosszegben vissza kell fizessetek.

Ha ezt ossze tudjatok szedni a haz eladasa nelkul, rendben van, ha nem, akkor nem kerdes. A felesegednek milyen tervei vannak, hogy akarja megoldani?

ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
87%
A hitel is fele-fele kéne, hogy legyen, akkor is, ha az asszony kifizeti a ház felét.
ápr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
91%
Annyit mondhatsz a feleségednek, hogyha nem hajlandó beleegyezni a ház eladásába, akkor vagyonmegosztást fogsz kérni, a ház esetén ez kényszerértékesítést jelent, és csak nyomott áron fog elmenni. Mindketten rosszabbul jártok, plusz, amíg tart a per, össze lesztek zárva.
ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk ha a közös hitelt bevállalja a nő, hogy egyedül fizeti, akkor kb. le is van fedve a fél ház, ami járna neked.
ápr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
85%

7-es, ez hogy jön ki?


Ha pl. ér 80 milliót a ház, és van rajta 40 millió hitel, amit vissza kéne most egyben fizetni kamatostul (most ez csak példa), akkor ha eladják a házat és visszafizetik a hitelt, marad még 40 millió, azaz 20-20 millió mindenkinek és le van tudva a hitel.


Ha a pasi ott hagyja a házat, hogy fizesse a hitelt a nő, akkor meg nulla forinttal jön ki a dologból. Szóval nem értem.

ápr. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
A dolog érdemi lényege, sokkal több megtakarításom van a házban mint neki. Nyilván ez nem érdekel, őszintén szeretem a gyerekeket szeretném jó legyen nekik a továbbiakban is, semmi gondom nem lesz a fele-fele arányban történő megegyezéssel, nekik is könnyebb lesz. Én ezt a lehetetlen gondolkodást nem értem, hogy miként lehet úgy gondolkodni hogy nem adjuk el, miközben semmi pénze de még munkája se, de a házhoz ragaszkodik a gyerekei miatt... Egy kisebb házban is lehet boldogan élni amit esetleg nélkülem is fent tud tartani, plusz elmúlik a hitel, amit egészen biztosan nem tudna fizetni, és ha még meg is ússza a ház árverését, az adósságot a gyermekek öröklik... Szerintem elég egyértelműen nekem van igazam a dologban.
ápr. 15. 10:26
 10/61 anonim ***** válasza:
21%
azért a babaváró ha nem lett gyerek, akkor egyben olyan 17-18 milliós visszafizetés
ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!