Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás esetén a közös tulajdonr...

Válás esetén a közös tulajdonról, hogyan tudjuk akaratunkat érvényesíteni?

Figyelt kérdés
Adott egy ház, amiben élünk. Azonban a válás szinte már elkerülhetetlen. A házban nem kicsi önerő, illetve babaváró hitel szerepel. Tulajdonképpen össze vagyunk zárva, egyikünknek sincs máshova mennie, plusz ott van a hitel. Párom előző kapcsolatából pedig van két kiskorú gyermek. Elgondolásom szerint a házat elkellene adni, a hitelt kifizetni, a maradékból pedig mindenki rendezhesse saját jövőbeli életét. Azonban a feleségem ezt nem akarja, ragaszkodik a házhoz. Váló kereseti eljárással, jó ügyvéddel milyen esélyeim vannak? Meglátásom szerint ez lenne a legjobb út, hiszen ezt a tetemes hitelt nem tudnánk rendezni sosem.

ápr. 14. 20:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
39%
Nem az a gond, hogy megházasodtál vagy hogy gyereke volt, ha csak együtt élnétek, akkor is ugyanez lenne, illetve még problémásabb, mert akkor mindent bizonyítani kell, hogy a tiéd.
ápr. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:
Itt egyébként, ha valaki esetleg ért hozzá vagy esett át ilyenen, lehetséges az, hogy a két gyerek lakhatása miatt nem eladható vagy ilyesmi? Ezektől függetlenül is kérhetem a vagyonmegosztást?
ápr. 21. 07:59
 43/61 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig az a megoldás, hogy keresel egy ügyvédet és töle kérsz infókat.

Ugyanis sok apróság van, ami módosíthatja a lehetöségeket, és ezeket itt senki nem tudja.


Alapesetben olyan nincs, hogy a feleséged meg a gyerek maradnak a lakásban, nem fizeti ki a részedet, te meg lakbért fizetsz plusz a törlesztöket. De kivételes esetek lehetnek, ezér is értelmetlen itt kérdezösködni.


Fordulj szakemberhez, ö tud segíteni infókkal is meg az eljárás során is

ápr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:
Mindenképpen így lesz, gondoltam hátha járt már valaki hasonló cipőben. De számomra is életszerűtlen hogy majd én távozok és mindent itt hagyok ilyen a világon sincsen.
ápr. 21. 08:58
 45/61 anonim ***** válasza:
Általában az anya marad ott a gyerekekkel, de mivel nem közösek, így lehet nem. Bár ha jó ügyvédje van, simán lehet.
ápr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:
Nyilván úgyis addig fogok pereskedni ameddig az én verzióm nem érvényesül. Van azért jogom a saját vagyonomhoz én azt gondolom. Igen a gyerek nem közös, akkor majd lehet apukához is tenni őket vagy anyukához lehet visszacuccolni ameddig nem rendeznek maguknak házat, vagy amit akarnak ez már nem az én dolgom.
ápr. 22. 08:50
 47/61 anonim ***** válasza:

"Nyilván úgyis addig fogok pereskedni ameddig az én verzióm nem érvényesül. Ez ÍGY NEM MÜKÖDIK! Ha a bíróság szerint nincs igazad, akkor nem tudsz pereskedni tovább, legfeljebb egy fellebbezési lehetöséged van.

A törvények nem úgy vannak, hogy aki tovább akar pereskedni, annak lesz idövel igaza.

A te esetedben nagyrészt neked van igazad, de alapesetben a vagyok csak akkor a sajátod, ha az az házasság elött már megvolt. Amit a hézasság alatt vesztek illetve amit ez idö alatt törlesztetek, az közös szerzemény, ezen semmiféle pereskedés nem változat, nem változtathat.

ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
68%
Ne izguljál már ezen, kérdező, anyámnak már 25 éve is ki kellett fizetnie a ház felét, hogy ott maradhassunk, nem tudta kitenni apámat és megtartani magának a házat, csak mert voltunk mi. Ez kb. csak a gyakorin létrzik
ápr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
48-as: a gyerekek nem a kérdezö gyerekei, csak a feleségéé.
ápr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:
Nem aggódok, félreértés ne essék, nem akarok úgy festeni mint aki nyávog. Talán a kétségbeesés az van, hiszen az életemet akarom folytatni nélküle a saját létező pénzemmel, nem örökre osztozni vele miután már szétmentünk. Ez persze még mindig jobb mint egy közös gyerek, akkor sosem szabadulnék meg tőle. Na de egy szó mint száz, azt hiszem az én elgondolásom az igazságos meg az ésszerű, nem gondolom hogy ne így történne. :)
ápr. 22. 18:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!