Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás esetén a közös tulajdonr...

Válás esetén a közös tulajdonról, hogyan tudjuk akaratunkat érvényesíteni?

Figyelt kérdés
Adott egy ház, amiben élünk. Azonban a válás szinte már elkerülhetetlen. A házban nem kicsi önerő, illetve babaváró hitel szerepel. Tulajdonképpen össze vagyunk zárva, egyikünknek sincs máshova mennie, plusz ott van a hitel. Párom előző kapcsolatából pedig van két kiskorú gyermek. Elgondolásom szerint a házat elkellene adni, a hitelt kifizetni, a maradékból pedig mindenki rendezhesse saját jövőbeli életét. Azonban a feleségem ezt nem akarja, ragaszkodik a házhoz. Váló kereseti eljárással, jó ügyvéddel milyen esélyeim vannak? Meglátásom szerint ez lenne a legjobb út, hiszen ezt a tetemes hitelt nem tudnánk rendezni sosem.

ápr. 14. 20:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. A házunk most olyan 35-40 milliót ér. Mondanom sem kell, ő még így is megsokszorozza a vagyonát, én bukok valamennyit még ha el is adjuk. De mint mondtam nem izgat mert a gyerekeknek jó lesz, jobb lélekkel távozom az életükből.
ápr. 15. 10:52
 12/61 anonim ***** válasza:
0%

A babaváró 17-18 millió.

A ház 35-40 millió.

Ha átvállalja a babaváró visszafizetését egyedül, máris ott a fél ház.

Mi is akkor a gond?

ápr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
75%

12-es, te mit értetlenkedsz itt még mindig?


Tegyük fel, 38 millió a ház és 18 millió a babaváró.


Figyelj, akkor elmagyarázom számszerűleg. Ha a kérdező otthagyja a házat, akkor nulla forinttal távozik belőle, miközben a felesége 18 millió forint visszafizetésével jut egy 40 milliós házhoz, de akkor neki csak a közös hitelt kell törlesztenie, a pasi beletett önerejét nem adja vissza. Szóval, a kérdezőnek nem lesz hitele, de egy forintja sem.


Ha eladják a házat, és a hitel kifizetése után feleznek, akkor marad még 20 millió, elosztva 10-10 millió mindkét félnek. Ergo a kérdezőnek ugyanúgy nem lesz hitele, de a beletett 10 millióját visszakapja.

ápr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
70%

"Én ezt a lehetetlen gondolkodást nem értem, hogy miként lehet úgy gondolkodni hogy nem adjuk el, miközben semmi pénze de még munkája se, de a házhoz ragaszkodik a gyerekei miatt"


Kérdező, ne már, te is nagyon jól tudod, miért nem akarja eladni. Mert egyedülálló, munkanélküli anyaként nem tudja még eltartani sem a gyerekeit, nemhogy a neki járó péznzből akár csak egy viskót is venni, ha elváltok, neki nyilván vissza kell kuncsorognia magát gyerekestül a szüleihez, ez a baja.

ápr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
17%

Eladod a felét 15-ért valami nemjóarcú családnak max.

Amúgy kérdés, ki az adós a babavárón, mert azon hajtják be az egészet.

ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
100%

De azt a 17-18 milliot nem egybe kell visszafizetni, ezt ki mondta?

Valas utan a havi torleszto ugrik fel jelenleg olyan 100ezerre + mivel nem szuletett kozos gyerek, buntetokamatot kell visszafizetni amit a felvetel napjatol szamitanak. Ez lehet masfel, meg lehet 3 millio is, attol fugg melyik ev melyik honapjaban vette fel a hazaspar. Ha a valas elott vegtorlesztenek, akkor is lesz buntetokamat mivel nem szuletett kozos gyerek, de legalabb megszunik a hitel, ergo nem kell havonta fizetgetni.

Hazat eladni, hiteleket visszafizetni, utana elvalni es a maradekot elfelezni. Ez a legesszerubb sorrend, ami kevesbe nyomorit meg titeket anyagilag, mintha mas verziot talalnatok.

ápr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
25%

16-és szerinted a nő munka nélkül mennyit törleszt majd?

őszintén én ha elválnék, akkor inkább egyben visszafizetném, hogy ne kössön semmi a másikhoz

illetve ezt nem tudod elfelezni, egészet a bank az adóson hajtja be (rengeteg ilyen sztori van a babavárós csoportokban)

ápr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:
16-os igaz, nyilván semmije de ez nem azt jelenti a másikon kell élősködni, meg leszedni amiért megdolgozott. Azt gondolom így is hálával tartozik mivel mindent átvállaltam amit egy édesapának kellene, sőt sokkal többet is, kiszedtem a szar helyzetéből a hála meg nuku, sőt, még azt gondolja ő fújná a passzát szelet. Lényegében ezért is akarok válni, kihasználva érzem magamat és besokalltam. Valószínűleg egy jó ügyvéd meg tudja oldani a helyzetemet. Erre felé amerre mi élünk 7-10 milláért lehet venni egy elfogadható házat.
ápr. 15. 12:26
 19/61 anonim ***** válasza:
100%

De ezt miért nem mondod meg a feleségednek, hogy téged nem érdekel, hogy nen akarja otthagyni a házat?


Nem értem.


Figyelj Juli, holnap beadom a válópert, eladhatjuk közösen a házat vagy bírósági úton elárverezik, ez van, nem fogom neked adni, döntsél, mit szeretnél. Ennyi.


És nem kell várni, meg könyörögni és húzni az időt, menjél holnap beadni a válókeresetet.

ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:

a babaváróból senki nem tud kiszedni

te vagy az adós?

ápr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!