Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bűnös az a férfi, aki...

Miért bűnös az a férfi, aki akkor hagyja el a párját ha már gyerek is van meg házasság?

Figyelt kérdés

Tudom hogy felnőttek vagyunk és a házasság egy elköteleződés, de könyörgöm a világon semmi sem biztos! És ha már nem szereti a másikat, nem akar vele lenni akkor csak a házasság meg a gyerek miatt maradjon? Az mind a 3 félnek szenvedés és nem időleges mint mondjuk az elhagyás feldolgozása hanem egész életre szóló. Tapasztalat. Hiába szeretik a gyereket a szülei ha egymást utálják, a gyereknek rossz az élete pedig miatta maradtak együtt...

Miért bűn elhagyni a másikat, kiszeretni belőle? Meg mire jó ez a sok sablonszöveg hogy "jaj az nem férfi hanem egy mocsok aki elhagyja" és a többi... De most könyörgöm, ha a férfinek gyereke lesz és felesége akkor az érzelmeit ki kell kapcsolni és d*göljenek meg de akkor is együtt kel maradni? Arról az alapvető hátrányról nem is beszélve hogy általában a nő és a gyerek együtt marad és a férfinek kell elmenni tőlük, kvázi "elhagyni" ez pedig azt sugallja mintha mindig a férfi hagyná ott őket, pedig az sem sokkal kevesebb aki nő és már nem akar együtt lenni.

És nem arról van szó aki megcsal, üt, ver megaláz stb. Válasszuk szét, mert ez két különböző dolog! Mocsok dolog bántani a párunk de ettől függetlenül elhagyni nem az. Ja és lány vagyok méág mielőtt valaki ezzel jönne de nem értem a nőket hogy ilyen kérdésekhez miért kell fröcsögni meg gyűlölködni ha egy pasi elhagyja a nőjét.


2010. okt. 28. 17:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
36%

ha ezt neked magyarázni kell, akkor már régen rossz.

ezért nem is kezdek bele a magyarázatba, úgyis felesleges.

2010. okt. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
54%

RAdikális? Én egy életre választottam párt magamnak. És bármi történik, tudom, hogy nem tudok nélküle élni. És ez sosem lesz másként. Hálistennek a férjem is igy látja :)

És én nem tudom elfogadni és megérteni, ha bárki máshogy gondolja. Sem a szerelem elmúlását, sem a kapcsolat kihűlését, sem a megcsalást, sem az elhagyást, sem az utálkozást, semmi ilyesmit nem tudok elfogadni, elképzelni. Az én világomban értelmes, normális ember úgy választ, hogy nem csak szerelmes, hanem pontosan tudja, hogy a másik ember a másik fele, aki nélkül nincs élet, és ez sosem változik. Ezekután esélye sincs az utálkozásnak, elhidegülésnek, nulla empátiának és türelemnek, megcsalásnak, válásnak.

Mindenhol vannak problémák, hullámvolgyek... oldják meg. Azért álltak össze/házasodtak össze, mert nem csak szerelmesek, hanem annál sokkal többek egymásnak. Ilyen érzés kiállja az időt és a problémákat.

És aki nem így gondolja, csinálja... az ne is siránkozzon, az nem felnőtt és érett módon ment a komoly együttélésbe/házasságba bele.

És igen, sajnos az emberek 85%-a erre alkalmatlan. Sajnálom őket, de valahol meg is érdemlik.

2010. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Ha kapcsolat megszakad (és nem a anya jól ismert áskálódása miatt) akkor úgy sem lett volna jobb ha együtt laknak. Szerintem... Ja ez meg a másik hogy milyen okos dolog elválás után az apja ellen nevelni a szegény elhagyott anyának a gyereket...
2010. okt. 28. 19:29
 14/29 A kérdező kommentje:

Én sem úgy kezdek egy kapcsolatba hogy úgyis vége, de úgy igen, hogy megeshet hogy vége lesz egyszer. de mégis mivel biztosítod hogy ez örökre így maradjon? Mert most úgy érzel? Az érzelmeket nem lehet irányítani hogy " ohhmm örökre szeretni fogom, örökre szeretni fogom"... Józan észnek mond ellent hogy ezt előre megmondhasd mert bármi közbejöhet, bármi történhet és igazán elmúlhat akkor meg már nem tudsz mindent rendbehozni mert nincs mit... Nem, nem lehet mindent rendbehozni. Amúgy meg nem azt írtam a kérdésben, hogy "minden helyrehozásra való törekvés nélkül azonnal elhagy" csak azt hogy "elhagy". Természetesen előtte próbálják meg helyrehozni.

Gondolom csak egy párod volt eddig és nem sok tapasztalatod van (nem mintha nekem sok lenne), mert akkor tuti nem beszélnél ilyen elvakultan. De hát ez a te véleményed, engem nem zavar annyira, csak ne akard az egész világra ráerőltetni általános igazságként.

És még esetleg az is oké hogy nem érett meg stb. De könyörgöm akkor sem kell utálkozni meg uszítani a gyereket, meg szídni agyba főbe a pasit...

2010. okt. 28. 19:39
 15/29 anonim ***** válasza:
49%
te a szerető vagy és önigazolást keresel:) annyira jellemző:)
2010. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

33 éves vagyok, és több kapcsolaton vagyok túl. Ő nem a párom, hanem a férjem.

És pont azért merem ezt kijelenteni, mert látom, érzem, tudom, hogy ez mennyivel több, mint az eddigi kapcsolataim.

És nincs igazad: a hűség, és a kapcsolat ápolása, a problémák megoldása az DÖNTÉS kérdése. Ha megszállottja vagy valaminek, az biztosan sikerül. Én ezzel mindig igy voltam: iskola, egyetem, munka alatt. Ha úgy indultam neki, hogy vagy az, vagy a halál, akkor sikerült és minden szuperül ment, amig ÉN úgy akartam (pl. phd felvételi, legrangosabb tudományos lapban való publikálás, stb). A házasság is ilyen: ha nem fogadod el, hogy elromolhat (és teszel is érte), ha nem fogadod el, hogy elválhatsz, akkor MINDENT meg fogsz tenni azért, h működjön és megmentsd. Mert az életed múlik rajta.

Egyébként pontosan erről van szó: amíg nem mersz, tudsz ilyen radikálisan, másnak elvakultan olyat kijelenteni komolyan és elszántan (nem pedig félvállról esküdözve), hogy életed végéig vele maradsz, mert semmi sem tántoríthat el, addig nem is kell sem magadat, sem a másikat ezzel áltatni. Addig randizzatok, éljetek úgy együtt akár, hogy nyiltan kimondjátok, ma itt, holnap másoknál... addig ne legyen gyerek, se közös hitel, stb. Pont az a baj manapság, hogy az emberek ha szerelmesek, akkor rögtön túllihegik az érzéseket és közlik, hogy megesküsznek, közben semmi komolyabb érzés nincs, ami egymáshoz kösse őket. Jő a hétköznap, jön a gyerek és a vele járó összes kellemetlenség - érzelmi ingadozás, elhanyagolása a szexnek, a kapcsolatnak - és rögtön válnak az emberek. Pedig a házasság sokkal többről szól, mint arról, hogy jó-e és elég-e a szex, hogy épp 3 órát nyali-falizik a párom vagy sem, hogy udvarol-e és étterembe visz-e vagy sem... természetesen az a kapcsolat, ami jól működik, annál 1) ezek kisebb mértékben jelentkeznek (bár a szex a nőnél hormonális okokból még ilyenkor is kétséges), 2) ha jelentkeznek, akkor is meg tudják beszélni és ki tudják bekkelni ezt az időszakot. Normális kapcsolatban a ffi számára a gyerek ugyanúgy elfoglaltság és móka, és rögtön nem érzi magát elhanyagolva és kirekesztve. Több kell egy házassághoz, mint szerelem! Megszállottság kell. Vagy nagyon erős morális tartás és akarat. Ilyen is van! és nagyon tisztelendő.

Nem elfogadható az a hozzáállás, hogy egyszer vége lehet/lesz. Ezzel predesztinálod, meg is előlegezed, megengeded magadnak, a párodnak. És akkor úgy is lesz.

2010. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Ja és milyen okos dolog neten keresztül egy ismeretlennek ilyen dolgokat kijelenteni.... :) Nem, nem vagyok az te meg gondolj amit akarsz. A kérdésben nem a megcsalás volt a téma, hanem szimpla elhagyás, tehát tanulj olvasni. Én nem azt kérdeztem, hogy miért kell utálni a pasit ha megcsalt hanem azt hogy miért kell utálni amiért elhagyott? Neked van egy egyéni véleményed, fogadd el hogy az csak a te világodban érvényes nem általánosan, aki pedig olyan felnőtt ahogy mondod az fogadja el, hogy elhagyták és dolgozza fel, de ne utálkozzon ilyen állatias módon.
2010. okt. 28. 19:53
 18/29 anonim ***** válasza:
most ez utóbbi megjegyzésed kinek ment?
2010. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

"Én nem azt kérdeztem, hogy miért kell utálni a pasit ha megcsalt hanem azt hogy miért kell utálni amiért elhagyott? Neked van egy egyéni véleményed, fogadd el hogy az csak a te világodban érvényes nem általánosan" Ja bocs ezt a részt visszavonom 77%, összekevertelek...

74%os neked írom. Nekem semmi bajom a véleményeddel nem lenne ha nem akarnád kiterjeszteni az egész világra csak mert te máshogy el sem tudod képzelni.

Itt nem az volt a kérdés hogy hogyan kellene csinálni hogy ne essen meg hanem hogyha már megesett akkor miért nem lehet értelmes módon elviselni?

2010. okt. 28. 20:00
 20/29 anonim ***** válasza:
57%

Azért utálják, mert olyan érzetet kelt, hogy magára hagyták a feleséget és a gyereke(ke)t. Te nem utálnád azt, aki téged cserben hagy??

Gyanús vagy, kérdező, nagyon gyanús :/ Lehet, te vagy az, aki miatt lelépett a hapsi, vagy a hapsi vagy, aki lelépett. A közös (akármilyen nemű is legyél), hogy csőlátásod van ebben a témában.

2010. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!