Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérjek segítséget...

Hogyan kérjek segítséget férjem szüleitől? Merjek kölcsönkérni?

Figyelt kérdés
Férjem és én 8 éve vagyunk házasok. Szülei tehetősek, apróbb-cseprőbb dolgokon kivül nem igen támogattak minket semmiben, ahogy a gyerekeinket sem sajnos. Lakásunk - amit most kinőttünk, mert megszületett kislányunk után a kisfiúnk - az én szüleim ajándéka. Szeretnénk eladni a lakást és kertes házat venni, de ehhez kellene még anyagi segítség. Azt gondoltam, beszélek anyósomékkal a hétvégén, de már napok óta ezen rágódok. Hogyan mondjam meg, hogy úgy illene, hogy amennyit én kaptam a szüleimtől, adjanak ők is annyit a fiúknak? Ha tudnám, hogy nincs nekik miből, nem is lovagolnék a témán, de tudom hogy van. Szegény anyám alig kap nyugdijat, folyton kuporgat nekünk, mindig megrakott cuccokkal 5-ször átszállva a busszal jön a gyerekekhez, anyósomék meg luxusautóval leginkább üres kézzel. Tulajdonképpen mindíg is zavart ez a hozzáállásuk, de most jutottam el arra a pontra, hogy nyíltan megmondom mit gondolok róluk.
2009. jan. 5. 17:42
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
szó nem volt arról, hogy ajándékba akarok házat vetetni. mint írtam kölcsönre gondoltunk. s ez is csak amiatt vetődött fel, mert gyakorlatilag én vittem mindent a házasságba. millió egy építési telkük, erdőjük, szántóföldjük van az országban szerteszét, nem a kenyerét veszélyeztetné ha egyet ráíratna a fiára. de ez hozzáállás kérdése. gyerekeimnek születésükkor számlát nyitottam ahova havonta fizetésem 20 %-át utaltatom. ebből fogom segíteni őket, nem ajándékból. ahhoz pedig, hogy 60 m2-re mért vállalok második gyereket, ne haragudj, de semmi közöd.
2009. jan. 5. 19:47
 12/30 anonim ***** válasza:
66%
Semmikép ne kérj pénz a férjed szüleitől! Valószínűleg azért van pénzük, mert olyanok mint amilyenek, és ezt nem hajlandóak megosztani veletek! Ha a lakás teher mentes, adjátok el vegyetek fel kölcsönt, ott a szocpol lehetősége! De semmikép NE KÉRJ! Hidd el ha előhozakodsz a dologgal, és csak TE beszélsz, azt fogják mon
2009. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
72%

Bocsi! Ott folytatom ahol megszakadt! Szóval szerinted mit fognak mondani? Nézd már, ennek csak a pénzünk kell!

Hidd el sok kellemetlenségtől fogod magad megkímélni!


Na itta vége.

2009. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, nem leszek népszerű a véleményemmel, de szerintem ha a férjed adná elő a dolgot, akkor kérhettek. Igazából már így is irigylésre méltó a helyzetetek szerintem, de valahol nem fair dolog szerintem a szüleiddel szemben, hogy a másik fél, azaz a férjed családja nem adott be semmit a közösbe.

Persze lehet azt mondani, hogy ők semmire nincsenek kötelezve, és hogy attól, hogy a te szüleid segítettek, (ráadásul ilyen gazdagon segítettek, azért szerintem ebben az országban nem olyan gyakori, hogy a szülők lakást tesznek a gyerek feneke alá), de ha tényleg van miből adniuk, akkor miért várják meg, hogy a fiuk megörökölje a vagyont? Merthogy gondolom ő lesz az örököse annak a sok erdőnek, földnek, teleknek... Ha az ő napi megélhetésük nem kerül veszélybe emiatt, akkor nem tudom, mi itt a probléma? (Főleg, hogy nem ajándékot, hanem kölcsönt kértek tőlük...)

Tehát én nem érzem ezt gáznak, mondjon bárki bármit.

2009. jan. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a férjed mondja el nekik,hogy kölcsönt fogtok felvenni.Ha erre sem ajánlják fel a segítségüket,akkor hagyjátok a fenébe.AZ ILYEN SZÜLŐ NEM SZÜLŐ!!!!!!!!!!!

Normális embernek teljesen természetes,hogy a gyerekei sorsát a szívén viseli,hogy a legjobbat akarja neki.És ez így van mindenhol,nem nemzetiségtől függ.Legyen boldog a vagyonával az ilyen fukar ember.

És szerintem meg az nem szüljön gyereket aki úgy gondolkodik,hogy a sorsára kell hagyni.Ha nem lesz semmim öregkoromra,akkor nem tudok adni.Viszont ha igen,akkor az utolsómat is megosztom a gyerekeimmel.Mert szerintem ez így természetes.Azért vannak,mert mi akartuk,hogy legyenek,és nekem Ők az életemben a legnagyobb ajándékok,és remélem majd az unokáimnak is ugyanígy örülhetek és segíthetem őket.

2009. jan. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
40%

gyerekei sorsát? nem arrol van szó hogy éheznek vagy nincs hol lakniuk? van szép lakásuk, és fizetésük.

milyen gyerek az aki a szüleitöl várja hogy bármit is kapjon. szép ha adnak de milyen gusztustalan már elvárni?


a szüleid is meg az anyosék is csak éljék az életüket és akkor adjanak ha kell, ha éheztek pl azért mert nem kaptok munkát. de van munkátok ha több kell teremtsetek elö többet. remélem anyóséknak lesz annyi eszük hogy azt a pénzt elutazzák inkább. vagy mondjuk még jobb vesznek két kis lakást az unokáknak amire nekik haszonélvezeti joguk lesz , és ti nem nyulhattok hozzá. sokkal jobb ha mindent az unokák örökölnek ti legalább nem tudjátok elverni.

2009. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
unokáknak két kis lakást? megnézném......eddig még 2 túró rudit sem kaptak tőlük.......
2009. jan. 5. 20:31
 18/30 anonim ***** válasza:
38%
Ugyis mindent ti fogtok orokolni, es a gyermekeitek, ezt te is tudod, ugyhogy felesleges idegeskednek, mikozben ok mosolyognak magukban. Nem vagyunk egyformak, ezt kell megertened, es felfognod.
2009. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
66%
Hát tudod én irigyellek...nekem sajnos a szüleim nem vettek lakást, albérletben lakunk, havi 55ezret fizetünk érte, de panel, így most csak fűtére 30ezret kell kifizetnek és másfél szobáról beszélünk. Férjem van, de gyerekre gondolni sem merünk, mert sajnos nem tudnánk miből berendezni neki a gyerekszobát, még egy normális babakocsira sem tellne. Örülj annak, hogy van saját lakásod és nem kell albérletben vergődnöd. Az meg, hogy anyósodéknak úgy illene, hogy ők is annyit adjanak, mint amennyit a Te szüleid, hát elég anyagias hozzáállás. Nem kötelezheted őket semmire, mert nem kötelező senkinek támogatni a saját gyerekét. Nálunk mindenben az én szüleim segítettek pedig önkormányzati lakásban laknak, a férjem szülei egy ft-ot nem adtak nekünk pedig családi házuk van és földjeik, de eszembe sem jutott soha kérdőre vonni őket. Lesülne a képemről a bőr. Nem "követelhetsz" tőlük semmit, és nem háborodhatsz fel, ha nem adnak. Inkább örülj annak, hogy kaptál egy lakást, nagyon sok mindenkinek ez is csak álom. Más is képes arra, hogy hitelt vegyen fel, adjátok el a lakásotok, az elég nagy önerő lesz, arra már fel tudtok venni hitelt. Ne legyél telhetetlen.
2009. jan. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
látom van itt mindenféle válasz. én nem érzem úgy, hogy anyagias lennék, rosszul is esik ilyet olvasni. csupán zavar, nem értem, nem érzem igazságosnak, hogy az én szüleim úgy adtak férjhez, hogy "ne érje szó a ház elejét", az övét meg egyáltalán nem érdekelte semmi.eleinte albérletben laktunk, aztán vették a lakást, hogy ne kelljen albérletben laknunk, sokszor még a csekkeket is befizették helyettünk. sosem kértem, egyszerüen az én szüleim ilyenek, sokszor nem is akartam elfogadni, de ragaszkodtak hozzá. Ők ilyenek !!! és én is ilyen szülő akarok lenni. pont ilyen. csak ő miattuk érzem igazságtalannak ezt a helyzetet. nekem pl. kellemetlen lenne, ha a lányomat nem segíteném az életben, pedig megtehetném. Ez az élet célja, nem? az élethosszig tartó utódgondozás. számomra legalábbis. de mint irtam, nem vagyunk egyformák. akinek nincs, az az utolsóját is odaadná, akinek meg van.......az fösvény. nem csak velünk, az unokákkal és saját magukkal is. de igazatok van, nem szólok. pedig már nagyon kikívánkozott volna belőlem, ha másért nem, csak míg elgondolkodnak a szavaimon, s nem a pénz miatt, tudunk felvenni kölcsönt, hanem hogy rávilágítsak, hogy ez szülőségből, nagyszülőségből mekkora nagy egyes. mert ez egyes, akárki akármit mond.
2009. jan. 6. 06:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!