Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól tettem? Egy ismerősöm,...

Jól tettem? Egy ismerősöm, nagyon jó barátom,11 éves, lány. Rossz társaságba keveredett, cigizett, ivott, minden.

Figyelt kérdés
Én nem voltam ott, de lefotózták, ahogy cigizik és felrakták iwiwre. Úgy éreztem tennem kell valamit. És, nagyon bűntudatom van. Nem mertem a szülei elé állni. Kinyomtattam és bedobtam a postaládájukba. És most kivan bukva, sír meg minden. Nem tudom, valamit tennem kellett. Nem hagyhattam, hogy megölje magát, de nem is hallgat rám, pedig jóval idősebb vagyok nála. És most a szülei természetesen üvöltöztek vele, meg minden. De milyen példát mutat, a 6 éves öccsének? Meg amúgy is. Ti mit tettetek volna? Bizonytalan vagyok :(
2010. okt. 31. 11:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazatok lehet. Hát, nem voltam egészen önzetlen, mert kiállhattam volna a szülei elé is, de azt nem tudtam megtenni. Csak így név nélkül akartam, meg nekem még sincs annyi közöm az egészhez, a lényeg, hogy a szülei meg tudták, és nem én fogok neki prédikálni, akire úgysem hallgat. Köszi mindenkinek!
2010. okt. 31. 12:42
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Annak, hogy nem álltál ki személyesen eléjük, nincs köze az önzetlenségnek :)
2010. okt. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Csak úgy értem magam védtem egy kicsit mert gyáva voltam és nem mertem megtenni, de a lényeget azt hiszem sikerült megtennem.
2010. okt. 31. 13:00
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted. Vkinek közbe kell lépnie ilyen esetben. Egy 11 éves nem feltétlen tudja felfogni, hogy amit tesz, az káros, és milyen következményei lehetnek a cigizésnek, ivásnak és en bloc annak, hogy ilyen rossz társaságban van... csak azt látja, hogy tud egy közösségbe beilleszkedni, mi a menő. Viszont annyi esze lehetne ennyi évesen, hogy amit tesz, azt nem lehet a szülei előtt végtelenségig eltussolni, és hogy a tetteinek következménye van. Remélem, ez egy kisebb pofon volt neki, és nem azért van kiborulva, mert "vmi szemét genyó bemártott, a hülye őseim meg szekálnak, és ez mennyire nem fair"... kben is, ha vki tényleg kirakta az iwiwre a képét, akkor előbb-utóbb a postaládás ügy nélkül is fény derült volna rá... így legalább megtudták a szülei, talán még időben. Egyébként meg ne rágd azon magad, hogy gyávaság volt-e, hogy nem személyesen mondtad el, a lényeg, hogy segíteni akartál.
2010. okt. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazatok van. Azt hiszem az elején nagyon féltem, meg bántam, de már nem
2010. okt. 31. 14:58
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól tetted.

Egy gyerektől nem várható el, hogy határozottan odaálljon a szülők elé, és talán el se hitték volna.

De mégis segíteni akartál, és ez becsülendő.

A barátod túl fogja élni, hogy ordibálnak vele a szülei, de azt, ha 11 éves korától cigizik, nem biztos.

Ivott is, jézusom!!!!!!!!!

Én 15 évesen kezdtem a bulizást, de utólag azt is korainak tartom...

2010. dec. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
65%
Nem tudom, lehet nem kellett volna beleszólnod az életébe.
2010. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
65%

Ezt azért nem kellett volna!Tudod milyenek a szüleik,ismered őket?Lehet véresre verik érte!És ez nem vicc!Engem ki is nyírtak volna!:S

Ha elmondtad volna neki,hogy b.meg,ha nem hagyod abba ezt a k.va cigit,meg piát,elmondalak anyádéknak!És beszélni egy kicsit a fejével.Ha te már jóval idősebb vagy,akkor elmondhattad volna neki,hogy te x évvel idősebb vagy,és még nem gyújtottál rá,ő pedig x évvel fiatalabb,és már úgy szívja,mint a nagyok!Megmondhattad volna neki,hogy ha cigizik,65 évesen tüdőrákba meg akar halni,vagy 100 évig akar élni,normális életet?!

Ha megtudja,hogy Te voltál,és te vagy a legjobb barátja,de ha nem,akkor is könnyen depresszióba süllyedhet!

Én soha nem cigiztem,de 12-14 évesen elég depressziós voltam,öngyilkosságon gondolkoztam,bár ez apám miatt volt,aki meg is mondta,hogy útál,és karácsonykor is csak b*szlatott!

Bűntudatod akkor lehetne,ha 20-30 év múlva tüdőrákba meghalna!Ez csak elhamarkodott döntés volt,máskor inkább beszélj meg ijen dolgokat!

2010. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%

szerintem ez annyira nem a te dolgod volt, hogy kicsit furcsának tartom, hogy NÉV NÉLKÜL bemószeroltad.

ha a saját lányod én megértem. de legalább a neved adtad volna.

ez szerintem nem a legjobb húzás volt tőled. talán én még szégyellném is magam...

2010. dec. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
nagyon normális család, ilyesmi meg sem fordult a fejemben hogy verés, nem tuti, hogy nem. depresszió sem, úgy gondoltam ha már nem jár azzal a fiúval aki belevitte a rosszba (kiköltözik németországba) akkor bevallok mindent.
2011. jan. 7. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!