Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy a barátom nem...

Jogos, hogy a barátom nem akar eljönni a szalagavatómra?

Figyelt kérdés

Egyházi iskolába járok, ahol a szalagavató ünnepséghez hozzátartozik 1 órás istentisztelet.

A barátom ezt nem hajlandó kibírni, így kijelentette, hogy nem fog eljönni velem.

ez nekem bagyon rosszul esik, pláne hogy a barátnőimmel ott lesznek a párjaik... én meg leshetek egyedül.

Szerintetek jogos, hogy nem jön? (pedig katolikus, és havonta templomba is eljár, épp ezért nem értem hogy ezt az 1 órát miért nem lehet kibírni..)


2010. okt. 31. 17:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
74%
Nem, a pasid egy jó nagy tirpák
2010. okt. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
82%
Ha ennyit nem tud megtenni,akkor elmehet a ... Ennyit igazán kibírhatna!
2010. okt. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
83%
Ha erre nem hajlandó érted, akkor tényleg jó nagy bunkó, bocsi a szóhasználatért...
2010. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%
Elég gáz barátod van...
2010. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
34%

Neharagudj meg de én se mennék el. Mert 1rűen nem bírom a vallási dolgokat.

Régebben is keresztelőre nagynehezen bementem. de hátulra h még véletlenül se lássak semmit. Erre elkezdtem öklendezni a hülye paptól amiket össze zagyvált.

Nem hiába pogány vagyok.

18/F

2010. okt. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
78%
Ha erre nem képes, akkor később se számíts tőle semmire...
2010. okt. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
65%

17:20 a te olvasatodban mit jelent, hogy tirpák??? Egyáltalán tudod a szó jelentését?

Kérdező, tedd fel a kérdést a barátodnak, mi a valódi oka annak, hogy nem akar elkísérni. Ha jár templomba, akkor nem lehet ok az egy órás istentisztelet. Más oka van.

2010. okt. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
71%

Nekem azok az ex párjaim is kibírtak egy több, mint 1 órás misét, akik egyáltalán nem is járnak templomba (egyik ilyen mise a bérmálkozásom volt, a másik pedig a nagyszombati körmenetes elejétől végéig).

Tudom én is, mi megy az egyházban és mennyi az álszent, de nem egy ilyen alkalmon kellene tüntetnie (ami Neked sokat jelent, hiszen csak egy szalagavatód van, ha nem buksz - feltételezzük, hogy nem, nekem volt olyan osztálytársam, aki bukott és kétszer szalagavatózott).

2010. okt. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
35%

Hát, én amúgy sem értem miért van mindenki úgy elájulva a szalagavatótól, de gondolj bele, hogy az egész hacacáré így gondolom jó 3-4 órás lesz az istentisztelettel, amit rá akarsz kényszeríteni. Ha belegondolsz, ez az egész ünnepség arról szól, hogy saját magatokat ünneplitek.

Oké, elhívtad, mert szeretnéd, ha ott lenne, ő meg elmondta, hogy miért nem szeretne ott lenni. Ez most nem arról szól, hogy erre meg arra nem képes érted, mert régen rossz, ha egy kapcsolatban ilyen elvárások vannak, hogy: ezt meg ezt meg kell tenned, ha szeretsz, akkor is, ha te rosszul éreznéd ott magad... Gondolj csak ebbe bele.

Ha ott lenne, ő miattad nem érezné jól magát ott, nyűgös lenne és ez látszana is rajta, ami miatt neked ez szintén rossz lenne, talán amiatt is kitörne a balhé. Kell ez neked?

Tudom, hogy kicsit más ez a vélemény, mint a többségé, de néha szerintem nem árt megvizsgálni a másik oldalról is a dolgokat. Önzőség rávenni valakit olyasmire, amit nem akar és neki rossz, nekem ez a véleményem. Nem hiszem, hogy ettől ő kevésbbé szeretne...

2010. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
13%

Én sem teszem be a lábam semmilyen vallási szertartásra, így meg tudom érteni a barátod.

18/L

2010. okt. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!