Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy a barátom nem...

Jogos, hogy a barátom nem akar eljönni a szalagavatómra?

Figyelt kérdés

Egyházi iskolába járok, ahol a szalagavató ünnepséghez hozzátartozik 1 órás istentisztelet.

A barátom ezt nem hajlandó kibírni, így kijelentette, hogy nem fog eljönni velem.

ez nekem bagyon rosszul esik, pláne hogy a barátnőimmel ott lesznek a párjaik... én meg leshetek egyedül.

Szerintetek jogos, hogy nem jön? (pedig katolikus, és havonta templomba is eljár, épp ezért nem értem hogy ezt az 1 órát miért nem lehet kibírni..)


2010. okt. 31. 17:18
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
Köszi, de tudom a szó jelentését, szóval nem segítettél. De a szándékot értékelem
2010. okt. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
62%
Én csak azért adok neked igazat, mert a párod vallásos, így ezt kibírhatná igazad van, de ha nem lenne vallásos, akkor nem várható el, hogy végigülje egy órán keresztül, én sem tenném,maximum ez után az ünnepség után elmennék mondván elkéstem és kész. Azonban ha vallásos akkor neked van igazad.
2010. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
16%
Egyébként undorítóak ezek a lepontozások. Aki szerint nem köteles elmenni a templomba az is a kérdésre válaszolt, csak nem úgy, ahogyan ti gondoljátok, de a válasza ettől még ugyanúgy hasznos, de látom a sok remek ember megint nem tudja ezt megérteni.
2010. okt. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
70%

ne haragudj, de ez bunkóság a barátodtól. még ha nem is vallásos, egyszer az életében kibírhatna egy órát a szerelme kedvéért.

21/L

2010. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
57%

Jó lenne tudni, hogy a barátod katolicizmusa mit takar. Szívből jön neki, vagy csak a családja kényszeríti rá? Mert ha tényleg tartja a vallást, akkor érthetetlen, hogy miért akar távol maradni a szalagavatós istentiszteletről. (A szóhasználat alapján a te sulid protestáns amúgy?)


Ha viszont a szülei kényszerítik rá a havi misét, akkor talán érthető, hogy mért utálja az egyházi szertartásokat. Mondjuk, ettől függetlenül tökéletesen megértem, hogy rosszulesik neked a dolog. Nekem sem esne jól.


Gondolom, 18 körül lehetsz, és nyilván távoli még az esküvő kérdése... de most gondolj bele, ha te mondjuk szeretnél egyházi esküvőt, a párod meg nem, mert ő nem bír ki egy órát (!) -- na ekkor viszont érdemes lenne elgondolkodni. Ez megtörtént eseten alapul, nekem is volt egy ilyen pasim. Nem is szeretett persze, mint utólag rájöttem.


Ezzel én nem azt akarom mondani, hogy nem szeret a barátod, hisz nem ismerem a részleteket. Ha van kedved, írj bővebben a dologról. Mindenesetre megérteni tökéletesen megértem, hogy neked sz*rul esik a dolog...

2010. okt. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
21%
Hülye érvelés, hogy akkor mi lesz az esküvőn... Ha te akarsz egyházi esküvőt, de a párod nem... Hol van az előírva, hogy nincs kompromisszum? Hogy mindenképpen az van amit te mondasz? Én nagyon úgy látom, hogy az a kapcsolat nem a másik fél miatt ment tönkre...
2010. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
55%

nekem volt egy osztálytársnőm, aki elhívta a párját a szalagavatójára, és megkérte hogy táncoljanak a műsor utáni bálon egyet.

a csávó már hetekkel előtte leszögezte, hogy egyszerre két szívességet nem hajlandó megtenni.

úgy mint: elmenni az avatóra, valamint táncolni.


nem is maradtak együtt sokáig...


a barátodról csak annyit, hogy a kompromisszumkészség; na, az nagyon hiányzik belőle.


egyébiránt meg ha ennyit nem képes megtenni érted, a későbbiekben se számíts tőle sokra.

2010. okt. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
46%
Ez a te szalagavatód, aminek a menetébe nincs beleszólásod, most nem neked kéne megértőnek lenned, hanem neki, de ő butaságot csinál, egy felnőtt ember nem így viselkedik, úgyhogy a barátod, ha nagykorú, ha nem, nem viselkedik felnőttként.
2010. okt. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
34%

Én sem mennék el istentiszteletre. Bármennyire is szeretem a párom. És ha kényszerítene, meg is sértődnék.



És ha te tényleg szereted a barátodat, nem fogod olyanra kényszeríteni amit nem akar.

2010. nov. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
49%
08:22 - Nem misékre akarja elrángatni, hanem csak egyetlen alkalomra, ami történetesen a SZALAGAVATÓJA része, mert az iskolának ez hagyománya, amibe a diáknak nincs beleszólása, így volt eddig is és így lesz később is, és egy embernek jó esetben egy szalagavatója van, nem lesz még egy, nem a misét kellene nézni, hanem azt, aki meghívta, aki együtt akar vele ünnepelni.
2010. nov. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!