Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy a barátom nem...

Jogos, hogy a barátom nem akar eljönni a szalagavatómra?

Figyelt kérdés

Egyházi iskolába járok, ahol a szalagavató ünnepséghez hozzátartozik 1 órás istentisztelet.

A barátom ezt nem hajlandó kibírni, így kijelentette, hogy nem fog eljönni velem.

ez nekem bagyon rosszul esik, pláne hogy a barátnőimmel ott lesznek a párjaik... én meg leshetek egyedül.

Szerintetek jogos, hogy nem jön? (pedig katolikus, és havonta templomba is eljár, épp ezért nem értem hogy ezt az 1 órát miért nem lehet kibírni..)


2010. okt. 31. 17:18
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
51%

"te mondjuk szeretnél egyházi esküvőt, a párod meg nem, mert ő nem bír ki egy órát (!) -- na ekkor viszont érdemes lenne elgondolkodni"


Azért egy szalagavatót ne hasonlítsunk már össze egy esküvővel...Meg mégis ki mondja, hogy ő lesz a férje??

A szalagavató amúgy nem a párokról szól, hanem az osztályról. Úgysem marad sok idő egymásra, mert az osztály saját magával van elfoglalva. Táncolnak, szalagot tűznek és ezzel vége is van az egésznek. A barátjának annyi a "funkciója", hogy végignézze a dolgot, esetleg utána táncoljanak egyet. A családod gondolom ott lesz.

Az én szalagavatómon összesen 2-en voltak, anyukám és a nővérem, a többiek nem tudtak eljönni. Mégsem éreztem magamat rosszul vagy kínosan, hogy hú másoknak bezzeg ott van a párjuk.

2010. nov. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Az enyém sem jött el anno... Repült is a mocsok... Bár ő azt hordta össze, hogy nem kapott szabit. hozzáteszem, délelőttös volt, a szalagavató meg ugye délután kezdődik.
2010. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(Én nem pontoztam le senkit...)


Időközben átbeszéltük a témát, és bocsánatot kért, hogy nem volt hajlandó átgondolni a helyzetet. Azt mondta, hogy eljön, csak nem igazán volt jó kedve amikor megkérdeztem, így rögtön rávágta hogy nemjön.


Tehát megoldódott a helyzet, köszönöm a kommenteket.


Amúgy igen, prostestáns suli.:)

2010. nov. 1. 18:44
 34/34 anonim ***** válasza:
90%

Tegnap 20:53-as vagyok. Félreértettétek, én egy szóval nem mondtam, hogy a kérdező meg a jelenlegi párja esküvőt tervez, éppen hogy azt mondtam, hogy nyilván ez még nem aktuális kérdés.


Csupán azért írtam le a történetemet, mert igenis éreztem némi párhuzamot az elmondottak alapján. És NEM azért, mert egy esküvőt meg egy szalagavatót egy kalap alá veszek, ennyi realitásérzékem azért van. Hanem azért, mert mindkét esetben azon volt a hangsúly, hogy az egyik fél valamiért nem hajlandó részt venni egy egyházi szertartáson.



"Hülye érvelés, hogy akkor mi lesz az esküvőn... Ha te akarsz egyházi esküvőt, de a párod nem... Hol van az előírva, hogy nincs kompromisszum?"


Nem tudom, hol van ez előírva, szerintem nincs előírva, hogy nincs kompromisszum. Az ÉN esetemben nem volt.


"Hogy mindenképpen az van amit te mondasz?"


Idézd, kérlek, hol írtam azt, hogy mindenképpen az van, amit én mondok.


"Én nagyon úgy látom, hogy az a kapcsolat nem a másik fél miatt ment tönkre..."


Igen? És miért? Mit tudsz erről a kapcsolatról? Ha jól számolom, egy-két mondatot írtam róla. Ennyiből elég merész dolog ítéletet alkotni szerintem.


***


Bocs az offért, Kérdező, Neked pedig örülök, hogy végül jól alakultak a dolgok, és meg tudtátok beszélni!

2010. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!