Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy a barátom nem...

Jogos, hogy a barátom nem akar eljönni a szalagavatómra?

Figyelt kérdés

Egyházi iskolába járok, ahol a szalagavató ünnepséghez hozzátartozik 1 órás istentisztelet.

A barátom ezt nem hajlandó kibírni, így kijelentette, hogy nem fog eljönni velem.

ez nekem bagyon rosszul esik, pláne hogy a barátnőimmel ott lesznek a párjaik... én meg leshetek egyedül.

Szerintetek jogos, hogy nem jön? (pedig katolikus, és havonta templomba is eljár, épp ezért nem értem hogy ezt az 1 órát miért nem lehet kibírni..)


2010. okt. 31. 17:18
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
94%
Istentisztelet nélkül nem engedik be? Mindenhonnan el lehet késni! Megvárja a végét és a többire bemegy.
2010. okt. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
74%
egyrészt megértem őt több okból is, de ha neked ennyire fontos, akkor igazán megtehetné...ha szeret
2010. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
78%

17:29-nek

két jelentése van:

1.eredetileg a Nyíregyháza környéki tót(szlovák) eredetű népcsoport.

2.modortalan ember, bunkó


Én ebben az esetben a második jelentésére gondoltam

2010. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
87%

A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:26


Én sem vagyok vallásos, de ha valakit szeretek akkor minimum megtisztelem annyival, hogy azt az egy órát végigülöm és nem sértem meg azzal, hogy emiatt a szalagavatójára sem megyek el. Egyébként meg ha odafigyeltél volna, akkor tudnád, hogy a srác is vallásos.

Amúgy meg pocsék kifogásnak tartom, mert nem hiszem el, hogy Isten tisztelet végigülés nélkül nem engedik be a szalagavatóra. Menjen akkor később és kész.

2010. okt. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
35%
Ennyi ostoba embert... itt mindenkinek diplomája van pszicológiából, hogy egy lemondott szalagavatóból olyan bonyolult érzés hiányára következtetnek, mint a szeretet.
2010. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem sem nagy dolog. Azért mert a barátod, már minden kívánságodat köteles teljesíteni? Neki ez nyűg és nem akar elmenni. Templomba se magától megy gondolom, hanem elvárás vagy szülők viszik oda. Akkor miért kell még a szabadidejét is erre fordítania? Az is lehet, hogy mást tervezett addigra és ez csak kifogás, nem ismerem.

DE ez még nem jelenti azt, hogy nem szeret téged eléggé.


Mellesleg ez a szalagavató dolog nagyon fel van fújva. Évek múlva már csak egy sima kis eseményként fogsz rá emlékezni. Nem az esküvődről van szó.

2010. okt. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
28%

17:46 te már találkoztál valódi tirpákkal, mert gondolom akkor tudsz ilyen negatív véleményt formálni? Tapasztalat útján jutottál erre az eredményre vagy Budapest valamely sötét pincéjében egyik haver által tettél szert eme megnevezés téves jelentésére? Szánalmas, hogy tévesen használod ezt a gyűjtő fogalmat.

Kérdező! Ha a párod nem akar veled tartani, akkor kétféle lehetőséggel élhetsz. Elfogadod a döntését, vagy szankcionálod, ergo számonkérés után megszakítod vele a kapcsolatot. Egy barát attól barát, hogy veled tart ha kéred. Segítő kezet nyújt ha szükséged van rá. Jelenben ő ebben nem vesz aktívan részt a templomi istentisztelet nem részvétel igénye miatt.

2010. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
45%
Légyszíves akkor világosíts fel a szó mai, köznapi jelentéséről, hogy helyesen tudjam használni a te megelégedésedre. Ennyi erővel kössél bele a "bunkó" és a "gáz" kifejezésekbe, is ha ennyire szeretsz kötözködni
2010. okt. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
19%
A nem tudás nem bűn, ha valaki segít az pedig nem kötözködik. :)
2010. okt. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
63%

És aki nem a kérdésre válaszol, az nem ad hasznos választ.


A probléma az ezzel az illetővel, hogy vallási kérdést csinál egy hozzá közel álló ember számára fontos iskolai eseményből, ami csak annyiban kötődik valláshoz, mert az iskolának egyházi iskola mivoltából ez egy hagyománya, de nem képes különválasztani a két dolgot egymástól és csak azt nézni, aki szeretné, ha vele együtt ünnepelne, ez meg gond.

Ha nekem valaki fontos, és őszinte szeretetből meghív egy számára fontos, egyedi eseményre, akkor elmegyek függetlenül attól, mit gondolok az esemény egyes mozzanatairól, mert nekem Ő a fontos, és neki meg az, hogy velem ünnepelhessen, és miatta megyek el, neki szerzek ezzel örömet, és képes vagyok a szertartástól eltekinteni.

2010. okt. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!