Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a bonyolult...

Mit tehetnék ebben a bonyolult helyzetben?

Figyelt kérdés

5 éves koromban a szüleim elváltak. Egy időben rossz volt a viszonyuk, de pár éve baráti kapcsolatba kerültek. Apukám 2 éve meghalt, és anya soha nem enged el a temetőbe, mert szerinte felesleges A temetés óta egyszer voltam nála, és mikor anyánál felhozom a témát, mindig kiborul, és ordítva szidja aput. Jól esne, ha kimehetnék hozzá. Nagyon nagyon szerettem apukámat, ő volt a mindenem, de anya nem érti ezt meg, mit tehetnék?

Lenne még egy kérdésem. Apukám felől van egy féltestvérem, 5 éves lány, és az anyja (apum második felesége) nagyon utál engem, olyan okokból amiről nem tehetek, (öröklés apum halála után.. mindegy, komplikált) és én szeretnék gyakrabban találkozni a féltesómmal, és már 1 éve nem láttam, az anyjával még köszönőviszonyban sem vagyunk, és nagyon hiányzik a tesóm. A nő egyedül neveli a gyereket. próbáltam már vele beszélni, de elkezdett velem ordibálni, hogy kinek képzelem magam, és hogy felejtsem el a tesómat, mert ő hozzá tartozik. Anyum nem hajlandó segíteni. Nem tudom mit tehetnék, kérlek segítsetek!

15/L


2010. nov. 1. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyújts egy gyertyát apukádért a szobádban és imádkozz érte egyet hamár a temetőbe nem mehetsz ki.
2010. nov. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2010. nov. 1. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha elfogadod a tanácsomat: várj. Nemsokára eljön az az idő, amikor anyukád már nem szólhat bele, hogy kimész-e apukádhoz a temetőbe, vagy sem. Addig meg - ahogy a korábbi hozzászóló írta nagyon szépen - gyújthatsz neki a szobádban egy gyertyát, és gondolhatsz rá, mert a lényeg úgysem az, hogy kint vagy-e a temetőben, vagy sem.


Ami a féltestvéredet illeti, vele kapcsolatban is várj. Eljön majd az az idő, mikor már kicsit idősebb lesz, és őt fogja nagyon érdekelni, hogy mi van a testvérével, akit olyan rég nem látott. Mondom ezt úgy, hogy nekem is van egy 19 évvel fiatalabb féltestvér húgom, akit csecsemőkorában láttam utoljára, de nemrég iwiwen megkeresett. Teljesen magától. Ha minden igaz, nemsokára egy találkozó is összejön, eléggé izgulok is... a húgom 12 éves.


Tudom, 15 évesen elég nehéznek tűnik az élet, de az ilyen dolgok idővel elrendeződnek. Hadd játsszák csak a "felnőttek" a kisded játékaikat, nemsokára ti is fölnőttök a húgoddal, és túlléphettek ezeken.


Föl a fejjel!

2010. nov. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azért is kimennék helyedben a temetőbe.Állj a sarkadra.

nehogy már az emlékét is kitöröljék az agyadból, édesapádnak.Édesanyád korlátolt, önző.A testvéred ügyében,nincs ötletem.Annak is fafejű anyja van,ahogy leírod.Sajnállak.

2010. nov. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nagyon tetszett a válaszod, köszönöm. (:

Sok szerencsét Neked a talihoz! ;)

2010. nov. 1. 16:37
 6/7 A kérdező kommentje:

illetve a 16:31-esre gondoltam

Habár, most hogy így mondod.. lehet hogy kimegyek. Bár nem itt van eltemetve apum, hanem a szomszéd városban... de azt hiszem kimegyek. Ha meg anyum megtudja, nem érdekel. Hadd tudja. Elegem van már hogy ezt csinálja velem már 2 éve.

Szerintetek mi ennek az oka?

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszát!

2010. nov. 1. 16:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi az oka?

Kettejük megromlott kapcsolatában keresendő.

Ismered a mondást:halottról csak jót vagy semmit.

édesanyád hiába harcol, elhunyt édesapád emlékével.

2010. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!