Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan is zajlódnak le ezek...

Hogyan is zajlódnak le ezek a, , szemet szemért" verekedések, ha egy külső személy árt 1 családtagnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem tudom megfelelő témakör e, de remélem nem zavarja majd a moderátorokat.


Arról szeretnék kérdezni, hogy sajnos sokszor hallom, hogy valakinek a testvérét, vagy esetleg más a közelben élő rokonát bántották.

Én 15 éves vagyok, van egy 17 éves bátyám. Most belegondoltam, hogy ha anyukámat mondjuk megtámadnák és ki akarnák rabolni, akkor mi mit tennénk, ha megtudnánk kik a tettesek.

Mert a bátyám nem hagyná annyiban az biztos, és én is vele tartanék mert az ilyet meg kell torolni.


Sokszor hallottam hogy XY rokonát megverték, és ő másnap egyedül vagy másik fiútestvérrel/rokonnal/baráttal megkereste az illető(ke)t, és leverte rajtuk azokat, amiket csináltak.

Ne haragudjatok, hogy ennyire körülírom a dolgokat, csak nem akarom, hogy valaki félreértse a kérdésemet. Tehát az ilyen ,,vérbosszúból" való verekedés meddig szokott fajulni? És mi van ha utána feljelentést is tesz az ,,áldozat"?

Ezeket hogy szokták rendezni úgy igazából? Esetleg valakinek van ilyen tapasztalata, és megosztaná velem?


Köszi, 15/F.


2010. nov. 1. 19:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Börtönbe kerültök önbíráskodás miatt.
2010. nov. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%

tudod, ez cigány szokás.

ne viselkedj primitív módon, ilyen esetben van más megoldás.

2010. nov. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Igen, ezt gondoltam, hogy ez a következménye ha még van pofája feljelenteni.

Nem tudom a rendőrség mit tud tenni az ügyben, ha először mi teszünk feljelentést mert megtámadtak valakit, vagy hogy akar e tenni egyáltalán valamit. Mert nekem mindenki azt mondja, hogy elintézik 2 napi bezárással, aztán kész. Igaz személyesen még nem tapasztaltam.


Mondjuk nem tudom mi játszódhat le a fejében annak akit egy ilyen tegyük fel rablás után elkapnak az érintett rokonai, és kicsit meggyepálják. Mert ha az érintett rokonaival szemben is úgy reagál a rendőrség, akkor azért meggondolhatja, hogy egyáltalán feljelenti e őket...


Remélem érthetően fogalmaztam, ha nem akkor bocs, este van. :D

2010. nov. 1. 19:44
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg vannak a tettesek,akkor nem önbíráskodóan kell eljárni (mert azt büntetik) hanem a rendőrségre kell menni,és feljelentést kell tenni ha valóban komoly az ügy.
2010. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
67%

Tudod ezzel csak az a baj, hogy nem értem, miért tartjátok magatokat különb embernek azoknál, akik megverik a rokonaitokat, ha ti ugyanazt teszitek? Abszolút primitív gondolkodásra vall az, hogy lesüllyednétek a szintükre, mert akármilyen dühös egy ember, ennyi önuralom és tartás kellene hogy legyen benne... ez tesz valakit mássá.

A vérbosszúban csak a hülyék és az agresszív vadállatok hisznek. A szemet szemért egyben azt is jelenti, hogy " amilyen paraszt ő, olyan paraszttá válok én is "

2010. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Igazatok van, ebbe még nem gondoltam bele. Tényleg nem megoldás, csak lesüllyedünk arra a szintre...

(Amúgy mielőtt félreértené akárki is, nem történt meg semmi azokból amiket fentebb felsoroltam, csak példa volt mind.)


De ha a rendőrség tényleg olyan mint amilyennek mindenki elhordja körülöttem, hogy nem tesz semmit, akkor ilyenkor mit lehet csinálni? Hagyjuk hogy következmény nélkül bántalmazhassanak minket és a szeretteinket?:S

2010. nov. 1. 20:09
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Ne foglalkozz ezzel a sok csicskával, ha bántják a szeretteid igen is védd meg őket!!!!!

Az meg h mit gondol itt ez a sok balfék ne törődj vele, ha ő szerintük ez így rendben van, h végignézik ahogy az anyjukat összerugdosó illető csak úgy elsétál, mindezt azért mert bennük van önuralom plusz ők többek mint az átlag, hát nem tudom,gratulálok hozzá, velük se lépnék ki az utcára:)

Én inkább leszek paraszt, meg senkiházi(de mondom igazából ez is csak az ilyen semmirekellők szerint,normális ember nem ítél el ilyet) de biztos nem hagynám, megkeresném az illetőt és elbeszélgetnék a fejével!

Te talán hagynád h az anyád csak úgy összerugdossák?

2010. nov. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

ha a büdös bunkó aki ugye ártott a szeretteid közül valakinek csak 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenved, akkor nagy bajod nem eshet, még felfüggesztettig sem fajulhat nagyon...


a másik, hogy gratulálok azoknak, akik az ilyet feljelentenék :D:D:D a rendőrség kb le se szarja, hogy ki kit ver agyon, cigányt bántani tilos és komcsik ellen tüntetni tilos OSZT KÉSZ!


Ha valami gond van, valaki bántja a szeretteid, azt kell mondani a rendőrségnek, hogy egy Árpád-sávos pulcsiban lévő ember megverte és éppen tudjátok is, hogy ki volt az. Na, onnantól kezdve jönnek a rohamosztagosok, előkaparják bárhonnan és agyonverik az Árpád-sávos pulcsi miatt.


Jó, nyilván ezzel a pulcsival sarkítok, de kb. itt tart ma a "magyar" igazságszolgáltatás és rendvédelem.


Apropó, én kis buta, ilyen meg se történhet, senki nem bánthatja a másikat, ugyanis letelt a két hét, úgyhogy kib*szottnagy közbiztonság van.

2010. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

20:20


Tegyük fel, hogy megrugdossák anyám az utcán.


Ezen mégis mit változtat az, ha én is megverem őket? Akkor meg nem történt lesz a dolog? Ezzel megvédem attól, ami már megtörtént? Anyámnak ettől bármi is jobb lesz?


Egy verés szart sem ér, viszont mégis oda lyukadsz ki, hogy lesüllyedsz a szintjükre.

2010. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Te "énodanemsüllyedekle" tényleg egy csicska vagy!

Én megtudnám, h ilyen történt mondjuk kapásból felmenne az agyvizem aztán...

De hát neked ezt nyuszinak hiába magyarázza az ember.

Meg mondjuk talán azt se felejtsd el h..mindegy ,hülye vagy te ehhez már bocs.

2010. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!