Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan is zajlódnak le ezek...

Hogyan is zajlódnak le ezek a, , szemet szemért" verekedések, ha egy külső személy árt 1 családtagnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem tudom megfelelő témakör e, de remélem nem zavarja majd a moderátorokat.


Arról szeretnék kérdezni, hogy sajnos sokszor hallom, hogy valakinek a testvérét, vagy esetleg más a közelben élő rokonát bántották.

Én 15 éves vagyok, van egy 17 éves bátyám. Most belegondoltam, hogy ha anyukámat mondjuk megtámadnák és ki akarnák rabolni, akkor mi mit tennénk, ha megtudnánk kik a tettesek.

Mert a bátyám nem hagyná annyiban az biztos, és én is vele tartanék mert az ilyet meg kell torolni.


Sokszor hallottam hogy XY rokonát megverték, és ő másnap egyedül vagy másik fiútestvérrel/rokonnal/baráttal megkereste az illető(ke)t, és leverte rajtuk azokat, amiket csináltak.

Ne haragudjatok, hogy ennyire körülírom a dolgokat, csak nem akarom, hogy valaki félreértse a kérdésemet. Tehát az ilyen ,,vérbosszúból" való verekedés meddig szokott fajulni? És mi van ha utána feljelentést is tesz az ,,áldozat"?

Ezeket hogy szokták rendezni úgy igazából? Esetleg valakinek van ilyen tapasztalata, és megosztaná velem?


Köszi, 15/F.


2010. nov. 1. 19:33
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nem vagyok verőlegény, egyszerű ember vagyok, aki nem hagyja, h bántsák a szeretteit, belőled ez hiányzik.

szerinted most akkor kettőnk közül kiben van a hiba?

aki hagyja h bántsák vagy aki nem?

2010. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

17:21

mert szerinted csak ez az egy járható út van? na látod, itt a probléma. ezért is aggattam rád a verőlegény jelzőt.


aki nem alacsonyodik a támadó primitív, agresszív szintjére, az hagyja hogy bántsák a szeretteit? nem feltétlenül. de egy olyannak, mint neked, aki önbíráskodik, mert a fizikai erőszak az egyetlen fegyvere, annak ezt hiába mondom. sose fogod elhinni/elfogadni, hogy vannak hatásosabb és intelligensebb módszerek is a szeretteink megvédésére.

2010. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Utolsó: párat felsorolhatnál. (Nem rossz szándékkal kérdezem, tényleg érdekel.)
2010. nov. 2. 17:53
 24/27 anonim ***** válasza:

15:30


Általánosítasz, hülyének nézel, és mint írták, el sem gondolkodsz a tiédtől eltérő viselkedésen és lehetőségeken.


Ha a fiam jönne panaszkodni, beszélnék a két kölyökkel, nem megverném őket, vagy nem a másik fiamat küldeném oda elagyabugyálni őket. És a fiamat sem arra biztatnám, hogy álljon le primitív módon verekedni, mert minek, ha máshogy is el lehet intézni a dolgokat? De ezt mondhatom egy olyannak, aki szerint az erőszak mindent megold.


Mellesleg egész gyermekkoromban szenvedő alanya voltam a családon belüli erőszaknak, tehát tudom, hogy miről beszélek.

2010. nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

epp az a baj, h te nem tudod elfogadni a dolgokat, valaszolva lettek a kerdeseidre, h miert nem szabad hagyni, semmibe vetted oket, meg letudtad azzal h te nem akarki vagy..

Meg ellent mondasz magadnak, felhoztam ket peldat, erre jossz h abba eltel, akkor miert nem oldottad meg?meg mit nyig a sok no h veri a ferje?

A rendorsegmegmondja, h kerek perec nem tudnak mit tenni.

Latszik, hegy alomvilagban elsz, ha kapsz egy pofont valakitol elmondanam, h a rendor ha latja se csial sok mindent, mert a feljelentest neked kell megtenni, meg jo ha ket even belul lesz itelet, az is ejnye bejnye lesz..

meg te azt nem birod felfogni, h intelligenciatol fuggetlenul normalis ember nem fogja vegignezni h bantjak a szerettet,most ott pofozzak akkor te odamesz h jaj miert vagy ilyen?ne bantsd!

Szerintem rajtad meg a hulye haverodon kivul mindenkt elkapna az ideg es megindulna az illeto fele!

2010. nov. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
16 éves lány vagyok, és nem a legjobb környéken élünk. Van egy bátyám, gyerekkorunkban játékból voltunk mi, meg az "ellenség". Néha bunyók is voltak. Ha bárki bánt engem, a bátyám széttépi. Ha bárki bántja a bátyámat én az illetőt ... megpróbálom széttépni. :) Ha anyánkat kirabolnák, visszavennénk ami a miénk, talán fel is jelentenénk az illetőt, akármi is lesz vele. Ha anyánkat megvernék, széttépnénk az illetőt. Nem vagyunk cigányok, de vannak jogaink.
2010. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Meg ne haragudj, kérdező, de ha 15 évesen ilyeneken járatod az agyadat ( mert Te még gyerek vagy, jogi értelemben is), nem tudom, mi lesz veled, ha eléred a nagykorúságodat.Ilyen mentalitással, hozzáállással ne csodálkozz, ha tényleg dutyiba fogsz kerülni, mert meg akartad torolni valakinek a szemétségét.
2010. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!