Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bánik rosszul velem...

Miért bánik rosszul velem anyám, amióta megtudta h meleg vagyok? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

17 éves biszex/meleg fiú vok (kicsit érdekelnek a csajok de főleg a fiúk ez nemtom minek számít), már majdnem egy éve van barátom. Nem az a fajta nyávogós b*zigyerek vok szal nem látszik rajtam, fiús vok, aki megtudta mindenki meglepődött. Anyám kb. két hónapja tud róla és képtelen elfogadni. Nem is lehet beszélni erről vele mert ha szóba hozom akk mindig azt mondja h ő nem hajlandó ilyen gusztustalanságokról beszélni :S

De mindig beszólogat meg azóta semmibe se néz :S Előtte se voltunk túl jóban, hát még most... pl. másoknak mindig mondja h milyen büszke a két fiára (három fia van...) meg h öcsém meg bátyám milyen okosak ügyesek rendesek szépek én meg semmire se vok jó :S:S Ezt mondta. Pedig tök jó sporteredményeim vannak de az nem érdekli soha :S Olyat is mondott már amikor 1x felhúzta magát h ha ezt tudja előre, meg se szült volna mert velem mindig csak a baj van meg h ahogy betöltöm a 18at mehetek amerre látok... ezek nekem rohadt szarul esnek!!!

Meg pl. olyanokat csinál h meglátott engem meg a barátom az utcán (nem csináltunk semmit, csak dumáltunk, mentünk egymás mellett!!!) erre vacsoránál azt mondta álljak fel az asztaltól mert ő ilyen undorító emberrel nem eszik :S Meg öcsémnek azt mondta h vigyázzon meg ne érintkezzen velem mert elkap vmit tőlem meg biztos AIDSes vok... jó öcsém kiröhögte meg én tök jóban vok öcsémmel de ez akk is naon szarul esik h ilyeneket mond anyám rólam.

Apámmal én elég jóban vok de ő csak az állatokkal foglalkozik és nem mond ellent anyámnak. Nemtom mit csinálhatnék szerintetek? Néha már kedvem sincs hazajönni egy csomót vok a barátoméknál mert az ő szülei tök jó fejek de utána ha hazaérek mindig kapom a leb@szást :( Mit csináljak? Tök sz*r embernek érzem magam ezek miatt :S

17/F


2010. nov. 6. 16:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez nehéz ügy. Szerintem túlságosan váratlanul érte a dolog, nem tudja feldolgozni, és így jön ki rajta. Bár szerintem akkor sem így kéne lereagálnia. Próbáltad már vele megbeszélni ezt? Ha nem tudsz/tudtál normálisan beszélni vele, akkor annyit tehetsz, hogy egyenlőre nem beszélsz erről az egészről, és hagyjsz neki időt, hogy feldolgozza. a barátoddal is beszélj, hogy értse ha most nem nagyon mutatkozhattok anyád előtt. ( Nem tudom volt-e már nálatok.)
2010. nov. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
57%

Nem neked kell szégyenli magad hanem anyádnak! Meleg vagy, na és? Az ő fia vagy akkor is ha a lányokat szereted és akkor is ha a fiúkat!

Anyukád egy korlátolt gondolkodású nagyon egyszerű ember lehet és az sajnos azt kell, hogy mondanom, hogy az ő intelligencia szintje nem ér fel addig, hogy ezt a helyzetet-ami biztos, hogy nem könnyű- kezelni tudja!

Az én véleményem az, hogy nem tudsz vele mit csinálni, soha nem fogja elfogadni a másságod, tervezd külön a jövődet, minél előbb ha ez megoldható!

2010. nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

16:12 volt már csajom is, de nem jött be annyira a dolog :S Szal biztos h „ratyi” vok :D


Am annyira tök jó lenne h ha mondjuk bemutathatnám neki a barátom rájönne h tök jó fej és nem olyan szörnyű dolog ez az egész de egyszerűen nem hagyja :S Még beszélni sem lehet vele erről nem h bemutatni bárkit is.

2010. nov. 6. 16:21
 14/31 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos (vagy nem is annyira sajnos) akár a társadalomban, úgy otthon is vannak bizonyos elfogadott normák, melyeknek ha nem felelsz meg, renitenssé válsz. A társadalmi normákat az emberek, az otthoniakat a család, a családfő hozza, és én úgy látom, hogy ez a személy az édesanyád. Ergo amíg otthon laksz és az ő kenyerét eszed, kénytelen vagy valamilyen szinten megfelelni az elvárásainak. Egyelőre tudod ő felel érted, úgyhogy nem opció a költözés sem. Ameddig pedig így vagytok, a ratymák dolgaidat tedd szépen félre. Nem kell erről beszélni és nem kell módot sem adni arra, hogy más beszéljen róla. Szigorúan határolódj el a kérdéstől és a témától.

Az ember édesanyja végül is egész életében az édesanyja marad, de sajnos olykor úgy hozza az élet, hogy ez csak a törvényes felelősség idejéig tartható fenn. Nem te, és nem a ratymákságod ennek az oka, sajnos az ember szülei is csak emberből vannak, és saját értékrendjük alapján hoznak döntéseket és éreznek. Arról, hogy nem tudja felfogni, hogy ez nem egy betegség, és ezzel együtt már nem tud elfogadni, kizárólag az ő hibája, szűklátókörűsége. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de az édesanyád-félék miatt van a b*ziknak kirekesztettség-érzésük, miattuk érzik olyan marha fontosnak, hogy reklámozzák holmi büszkeség-napon a defektusukat.

Ja, és valaki írta előttem, hogy lehet nem is f@szt akarsz te markolászni, ehhez annyit tennék hozzá, hogy jogos a gondolat, szerintem még egyfajta identitászavarod van, próbáld átgondolni, hogy mit is akarsz valójában. Lehet ez csak egy látens ratyiság, és tényleg csak meg vagy tévedve.

2010. nov. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
23%
Megértem anyádat. Ezt nem kellett volna csinálnod. Vess magadra.
2010. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
78%

Valószínűleg akkor sem tudnál neki megfelelni, ha Nobel díjas atomtudós- kosárbajnok-milliomos lennél, és hatalmas nyelvcsapásokkal tisztogatnád a ..ggét!! Elnézést..Felháborító, és lényegében padlót fogtam. De nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi lehet az egész "nekem nincs harmadik fiam" dolog mögött. Mert amint kiderül, már a meleg mivoltod felszínre kerülése előtt sem voltatok az a pacsirtafüttyös örök-vigyorgós mama-fia páros!

Még a születésed előtt kellett valaminek történnie, ami miatt már eleve nem várta az érkezésed.Pl. már a fogantatáskor..Nem tudom, hogy az apukáddal milyen a kapcsolata/akiről egyébként szintén meg van a véleményem az érdektelensége miatt../de lehet, hogy nem tervezett baba voltál, anyud esetleg már el akart szakadni apudtól, csak a Te "becsúszásod" megakadályozta az új élet kezdésben. Vagy nem akarok marhaságokat írni, de esetleg nem is az apádnak hitt férfitól vagy...Jóó, én csak gondolkodom, mert tuti, hogy itt nem szimplán az a gyűlölet-forrás, hogy anyádnak van egy meleg fia. Az, ahogy reagált, gusztustalan, és felháborító, de nem meglepő..Ha igazi anyaként szeretett volna kezdettől fogva, akkor az első jogos döbbenet után biztosított volna a szeretetéről, és támogatásáról. Szóval nem az itt a legfőbb baja, hogy meleg vagy. Amúgy vannak tökéletesség mániás emberek ,akik katasztrófaként élik meg, ha valami nem perfekt az életükben, ha valami más, mint ami szerintük etalon.Apáddal nem tudsz beszélni a helyzetről? Hát ha ő találna magyarázatot anyád viselkedésére. Bár nem lehettek túl közvetlen viszonyban, ha nem áll ki érted. És nem is viselkedik igazi férfiként.. De egy próbát megérne a dolog! Egyébként azt hiszem, bármilyen rossz is, bele kell törődnöd, hogy anyádtól nem várhatsz elfogadást. Lehet így is élni, bármilyen nehéznek is tűnik. Az a lényeg, hogy Te elfogadd magad, és örülj annak, hogy van, aki kiáll melletted/öcséd, párod, párod szülei, ha passzívan is, de az apád is/Nem lehetne esetleg azt megtenni, hogy tanulás mellet valami diákmunkát vállalj, mert akkor esetleg odaköltözhetnél párodékhoz, és betudnál szállni a költségekbe./mert egyébként ingyenélőnek éreznéd magad/Nem tudni, meddgi fog tartani ez a kapcsolat, de kezdetnek megoldás lehet, ha odaköltözöl-ha beleegyeznek. Szerintem kezd el kialakítani az önálló életed, mert tönkre mész bele, ha napi szinten lealáz az anyád. És ilyet senki nem tehet meg senkivel, főleg nem egy ún. anya a fiával!! Ne tűrd, legyél Te magadnak a legfontosabb, és ne hagyd magad tönkretenni! Állj a sarkadra, és mond meg neki úgy istenesen a véleményed. És beszélj apáddal, ha lehet!

Sok sikert és ne hagyd el magad, kérdezz rá erre az elköltözés dologra párodéknál, hátha..

2010. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Ha kirakna 18 éves koromban akk sem dőlne össze a világ mert tudnék melót szerezni (és ezt most nem csak úgy mondom hanem tényleg van konkrét dolog) meg bátyám mondta ha gáz van lakhatok náluk amíg ki nem találunk vmit (ő már külön lakik a barátnőjével) meg a barátom szülei is mondták h hozzájuk is mehetek... szal nem halnék bele ha kirakna de én még mindig reménykedek hátha vhogy ezt meg lehetne oldani rendesen is :/ Meg azt se szeretném ha egész életemben fúrna mert én vok „a család szégyene” :/
2010. nov. 6. 16:30
 18/31 anonim ***** válasza:
23%
Anyukád hogy tudta meg hogy "ratyi" vagy? Amúgy ha nem vagy olyan mint az a többi perverz, akkor nincs miért utálni Téged, arról nem tehet valaki hogy több vagy más nemhez vonzódik.
2010. nov. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
70%
Figyi! Én linkeltem a Szendi-féle szöveget a homoszexualitsáról. Szerintem fontos lenne elolvasnod. Pont idevágó lenne.
2010. nov. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

16:35 Olvasom közben, csak ide is nézek =)


16:28

Apám a nevelőapám, az igazi meghalt amikor még anyám terhes volt az öcsémmel. De már a nevelőapám nevel minket kicsi korunk óta szal nekem olyan mintha az igazi lenne. És közvetlen kapcsolatom van vele tényleg jóban vunk de ő olyan magánakvaló csendes ember elvan a kertben meg az állatokkal nem szereti a veszekedést.

Am meg előtte azért nem volt jó a kapcsolatunk mert én sose voltam „jó” gyerek mindig én voltam a legelevenebb meg 15-16 évesen elég balhés voltam :D De azt beismerem h ha amiatt lenne gáz akk mondjuk igaza is lehetne de nem amiatt van... azóta meg már „lenyugodtam” nem csinálok már semmi gáz dolgot csak ezt az egyet :/ És pont ezen akad ki...

2010. nov. 6. 16:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!