Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elszoktad mondani a legjobb...

Elszoktad mondani a legjobb barátodnak, ha összevesztek a pároddal? Ha igen, ez már kibeszélésnek számít?

Figyelt kérdés

Összekaptunk a párommal. Beszélgettünk a barátnőmmel, elpanaszoltam neki a gondjaimat. A lényeg, hogy a barátnőm írt egy emailt a páromnak (kicsit lecseszte). A párom meg fel van háborodva, hogy kibeszélem.

Amikor ő dicsekszik a munkatársainak a szexuális együttléteinkről, az nem kibeszélés?


2010. nov. 11. 09:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális dolog, hogy megbeszélted a barátnőddel az éppen aktuális gondodat. Az már kevésbé etikus, hogy ő lecseszte a pasidat, és ezáltal elárult valamennyire. Még ha a pasidnak meg is mondtad volna, hogy egy barátnőd véleményét is kikérted, az kevésbe zavarta volna, mint hogy egy kívülálló 3. fél beleszól a dolgaitokba. Tök természetes, hogy a pasik és a nők is a saját legjobb barátjukkal megbeszélik az otthoni dolgokat. De ez amolyan nyílt titok. Senki sem szereti egy 3. féltől visszahallani.
2010. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon szoktam az ilyen típusú problémámat megbeszélni kívülállókkal. Több okból sem. Az egyik a te problémád, miszerint a jószándékú segítségből is baj lehet. Másrészről ez a kettőnk gondja. Nekünk kell megoldani. Harmadszor pedig a végső döntés úgyis az enyém, és ezt szeretném tiszta fejjel meghozni. Nincs szükségem se pozitív se negatív tanácsra. De ez én vagyok, testvérem párja a legkisebb dolgokat is elkotyogja nekem. Ő így nyugszik meg, neki szüksége van a tanácsra.

Szóval szerintem nincs ebben semmi, pláne ha ő is ezt az elvet követi.

2010. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
kölcsönös tisztelet... ne hiányozzon a kapcsolatból...!!
2010. nov. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor problémáink vannak, azt csak a lányommal és az édesanyámmal szoktam megbeszélni. Ők az igazi barátnőim is.
2010. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy elmondom. Ahogy ő is elmondja nekem.

De ezt a párom is pontosan tudja.

Először kiakadt, de mára már megszokta a dolgot.


Viszont!!

Amit a barátod tett, az a lehető legrosszabb! Ő meghallgathat téged, de soha ne szóljon bele a párod dolgába! Mert csak ront a helyzeten. Ezt tisztázd vele.

Persze neked adhat tanácsot, ha kéred, de szó nélkül beleavatkozni a dologba nagyon rossz ötlet - még ha jónak tűnik is.

2010. nov. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem írt semmi konkrét dolgot a barátnőm.

Csak annyit, hogy jobban megbecsülhetne (mármint a párom), és néha félretehetné a büszkeségét miattam.

2010. nov. 11. 10:06
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
a barátnődnek meg kell még tanulnia, hogy is néz ki a szolidaritás. ha jót akarunk az nem elég, mellé meg kell tanulni még azt is, hogy a viselkedésünk járulékosan ne hozzon még több konfliktust. (már ha nem érdemes még több konfliktus, mert van amikor érdemes!) egy szóval: ne közlekedjünk az emberi kapcsolatokban elefántként a porcelánboltban, hanem tanuljunk meg politikusan viselkedni, úgy megoldani problémákat.
2010. nov. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az OK teljesen, hogy megbeszéled. Viszont! A barátnődnek semmi köze hozzá azontúl, hogy meghallgat, semmi joga, hogy irogasson a barátodnak!
2010. nov. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én midnent elmodnok a barátnőmnek de SOHA meg se említi a dolgot a barátomnak. Szerintem így természetes. Nem veled van a gond, hogy elmodntad neki, hanem a barátnőddel, mert beleszólt. Természetes, hogy a barátod most rád haragszik emiatt, bevallom én is a paisra lennék kibukva, ha a baráti ilyen e-mailokat irogatnának nekem, mert miért mondta el OLYAN embernek aki beleszól és mégjobban megkeveri a sz.art.
2010. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az mindegy, hogy mit írt. A barátnő egy olyan ember, aki neked elmondhatja a véleményét, de a barátodnak nem, hacsak neki is nem a barátnője. Teljesen jogosan akadt ki a párod, én is kiakadnék, ha a párom barátai mindenféle íméleket írogatnának nekem, hogy hogy becsüljem meg őt. Tudom, hogy tudnak a kapcsolatunkról, de ettől még nincsenek feljogosítva arra, hogy beleszóljanak.
2010. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!