Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt feldolgozni,...

Hogy lehet azt feldolgozni, ha nem szeret a családom?

Figyelt kérdés
Sehogy se vagyok elég jó nekik (ez mindig így volt), ha valami mégis megfelel, az is csak rövid ideig tart, szoktam segíteni, de azt is csak addig veszik észre, és amikor éppen pihenek, vagy tanulok, a fejemhez vágják, hogy nem csinálok semmit, ami nem igaz. Elmegyek, amint pénzem lesz, de ezt idegileg egyre kevésbé bírom. Ha azt mondom nekik, hogy dolgozni fogok hamarosan (tényleg, végre kaptam munkát, de keveset fogok keresni, de a semminél több), vagy saját lakásom lesz, nem lakom velük örökké, azt mondják, hogy "ne zsaroljam őket".
2009. jan. 10. 12:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
Megjegyzem, hogy nem biztos, hogy nem szeretnek, de az könnyen meglehet, hogy rosszul kommunikálnak, nem értik meg a szempontjaidat, nem empatikusak stb. Szóval lehet, hogy nagyon sok hibát elkövetnek, de ez nem = azzal, hogy nem szeretnek. Minél előbb önállósodj, ha ez megvolt, akkor lehet, hogy pozitívabb színben fogod látni őket.
2009. jan. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
azt általában sehogy.csak az vigasztalhat, hogy nagyon sokan vannak hasonló helyzetben, mert ilyen a világ és általában nagyon rosszak a családi kapcsolatok./az én férjemet kitagadta az anyósom és sem o sem a novére nem beszél velunk már évek óta , de még az unokájával sem!az én oldalamról is úgy vagyunk ,hogy én velem sem beszél sem a bátyám sem a novérem.míg tudtam nekik anyagilag segíteni addig állandóan jottek,telefonáltak, mióta anyu is meghalt már én sem kellek./próbálj keresni barátokat ismerosoket és néha egy idegen is jobb ,mint egy rokon.nem tudom van-e már barátod akire számíthatnál.a tágabb rokonság sem tart már úgy ossze, mint valamikor.minket még az unokatestvérem sem hívott meg a két gyerekének a lagzijába, már csak a temetéseken találkozunk.mindenki csak az anyagiakat hajhássza és ,ha véletlenul úgy érzi ,hogy a másiknak tobb van, vagy esetleg diplomája az is az irígység tárgya lehet.lehet ,hogy nálad is az a "baj", hogy túl ugyes és onálló vagy.szerintem ne torodj semmivel, járd a saját utadat és majd lesz saját családod.
2009. jan. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
Ha majd a saját lábadra állsz, könnyen fel fogod tudni dolgozni ezt. Más megoldás nincs, mint az elköltözés. Tedd meg, amint lehet.
2009. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Aki járt már hasonló cipőben, fel lehet valahogy dolgozni az apától kapott lelki zsarolásokat, bántalmazásokat, és hogy anyukámat is lelkileg kikészíti? Én próbálok anyunak segíteni, amit tudok, amikor úgy nincs nagyon rossz passzban, akkor vele nincs gond, beteg volt régen, azóta rendbejött, és már nem szed gyógyszert. De apám őt is anyagilag is meg máshogy is zsarolja, bántja, a lelkébe belegázol, csak külön menni anyunak azért nehéz, mert egyrészt most mással beteges (vérnyomás), változó kor, másrészt újabban veszélyben van az állása, és lehet, hogy részben az egészsége miatt átrakják más pozícióba, amiben még a mostani kevésnél is kevesebbet kapna. Apámmal beszélgettek erről, apám akkor is csak az anyagiakat nézte, hogy mennyivel lenne kevesebb a kassza, mint ha egyedül az ő fizetéséből nem élnénk meg, és nem volt neki elég érv, hogy anyu egészsége most megint bajban van, csak most más miatt, mint régen.
2009. jan. 13. 13:55
 15/20 A kérdező kommentje:
Egyszer megkérdeztem apámtól, miért ilyen velem, azt mondta, hogy vagy a szeretetet adja, vagy a pénzt, ő amellett döntött, hogy a pénzt (de pár éve azt se szívesen), azt mondta, neki egyszerre a kettő nem megy. :-(
2009. jan. 14. 15:09
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szégyellhetné a családod magát nagyon! Én is így vagyok!
2009. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, de sajnos ezt ki akartam én is írni kérdésnek....Csak mondom nézelődök, hátha lesz egy ilyen kérdés...na szóval, nálam az a helyzet....hogy...anya mindig csicskáztat meg mindenért leszid és azt mondja mindent megenged, közben meg semmit, apa meg nem is foglalkozik velem , csak a gép előtt ül, meg ilyenek, de ez nem az én kérdésem. Nos én azt mondom mindig nekik hogy elmegyek dolgozni és elköltözök végre innen, és anya még csodálkozik, mivel 12 éves vagyok, és csak néz ki a fejéből, meg leszid, ha azt mondom, hogy öngyilkos akarok lenni, meg 1x a suliba az egész osztály előtt mondtam hogy felakasztomm magam és mindenki csak bólogatott hogy jó, na de ott volt a tanár, és az nem lényeg, de anyának vannak kémei, meg a pletykás barátnője, annak a gyereke meg az osztálytársam és megtudta és ezért stidott le...háát van okom rá..de azt mondta semmi okom nincs mindenem megvan..persze...csak épp a szeretetet nem kapom meg senkitől, mivel én fejlődésirendellenességgel születtem (ferde gerinc70%, rövid kéz, 3 ujj, szemtengelyferdülés, és az egyik lábam rövidebb mint a másik) na de ezt hagyjuk...BOCSI....csak....na szóval KÖLTÖZZ EL! Én nem tehetem, mert csak 12 vok... De Te igen!
2009. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
77%
Az utolsó válaszoló vagyok: Mikor mondtam h vvan okom rá, arra gondoltam h az öngyilkosságra van okom, ne arra h leszidjon. DE TE NEH AZ LEGYÉL.
2009. ápr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
kedves elottem szóló! nehogy már megongyilkoljad magadat, kulonosečn, ha még csak 12 vagy.létezik olyan szó ,hogy "tolerancia" és egy másik is az alkalmazkodóképesség.használd mindkettot bátran és ha felnosz majd eldontott, hová mégy.ennyi handykeppel amennyit felsoroltál nehéz lesz.csak bátorság!
2009. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
a kulon koltozes szerintem nem fog valtoztatni azon a borzalmas erzesen h nem szeretnek, engem ez felemeszt lassan es bar most apamnal lakok aki epp kipaterolz noveremhez aki ugy viselkedik vele mint egy csovessel aki bunko modon betort hozza ( bar apank tartja el ot is, szoval nemtudom mire fel a nagykepusege h ez az o lakasa) szoval aterzem a helyzeted nekem nincs kedvem mar semmihez... de amikor kulon laktam tolluk ( bar 17 evesen koltoztem el es ok fizettek nekem a kulon lakast szoval az nem ugyanaz) en akkor is borzalmas lelki allapotban voltam emiatt. en nem hiszem h ezt fel lehet dolgozni, en el sem akarom hinni hogy ilyen letezik. Nalunk is a kuss gyerek! neked nincs szavad! felallas megy ezert en nem is hiszem hogy meg tudnank oldani a problemat. ( ez talan kicsit gonosz de orulok h nem csak en vagyok igy ezzel) a 12 eves valaszolonak csak annyit irnek hogyongyilkossagal fenyegetozni nagyon onzo es gyerekes dolog, persze gyerek vagy szoval ertheto, es nehez a helyzeted. Szerintem probalj meg eros lenni, es kerj kulso segitseget vmi csalad terapeutat. Ha onkenyesen es nem normalisan kered meg a szuleidet h valami valtozzon akkor nem fognak komolyan venni.
2014. jan. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!