Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom hogy köszönjek...

Nem tudom hogy köszönjek ebben az esetben?A szüleim unokatesóiról van szó.

Figyelt kérdés

A szüleim unokatesóiról van szó.

Amikor kicsi,10 éves voltam,csókolomot köszöntem nekik.

Most 30 vagyok,ők kb 50-55.

Igaz ritkán találkozunk,de a csókolom,nem épp jön a számra, a jónapot,meg olyan rideg,végülis mégiscsak rokon.

De akkor hogyan?


2009. jan. 10. 15:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%
az én férjem is így van a rokonokkal,ő úgy szokott köszönni : tiszteletem
2009. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az attól függ, hogy mik a családi szokások.

Az anyukám családja szabolcsból származik, ott a többség az idősebbeket MAGÁZZA, legyen az unokatesó, nagynéni, akárki. Ugyan a nagyszüleim a 60-as években felköltöztek, de azt, hogy őket magázza mindenki, az valahogy megmaradt. Ebből kifolyólag én a saját nagyszüleimet magázom. Szóval én az anyu unokatestvérének és férjének csókolomot köszönök (én is 30 vagyok), a férjem: csókolom illetve tiszteletem.

A férjem családja somogyi és pesti: mindenki tegez mindenkit. Ebből kifolyólag a férjem nagyszüleit én is tegezem, ugyanúgy, mint minden rokonát.


Nem derültek ki a nemek megoszlása.

A "csókolom"-ot inkább nőnek, a "tiszteletem"-et, "üdvözletem"-et inkább férfinek szokás mondani.

Én alapesetben irtózom a "Hello"-tól. Szerintem a "Hello" egyfajta tegező megszólítás, ezzel az erővel azt is mondhatnád, hogy "Szia".

A legtutibb a napszaknak megfelelő megszólítás + név.

2009. jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nő vagyok,így a Tiszteletem,nem jön a számra,a hölgynek eddig maradt a csókolom,a férjének a Jó napot.
2009. jan. 12. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!