Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek,...

Szerintetek mit tegyek, menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemre járok, költségtérítéses változatra. Már az elején rájöttem, hogy ez nem az én szakom, de minél tovább járok oda egyre jobban utálom az egészet. Emiatt sokszor vagyok ideges, levert, unott, depressziós.

Rossz érzés nap mint nap bejárni, és végigszenvedni az előadásokat, hiszen egyáltalán nem köt le az egész.

Át szeretnék menni levelező tagozatra, és Pesten szeretnék jogot tanulni.

Ezt nem merem elmondani apámnak, mert biztos szörnyen ideges lenne.

Nem egy könnyű eset az apám. Sajnos sokat iszik és ha részeg akkor agresszív. Most vele élek kettesben, és eléggé megkeseríti az életemet.

Ezzel a szakváltással két legyet ütnék egy csapásra, hiszen végre azt tanulhatom amit szeretnék és nem utolsó sorban megszabadulhatnék apámtól is.

Ti mit tennétek a helyemben? Ha mennétek akkor azt hogyan mondanátok el?


2010. nov. 15. 15:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Csak olyat tanulj ami érdekel. A páromnak két diplomája van, de a fejét veri a falba, hgoy miért nem csak egyet szerzett, de olyat amit érdekli is. Szerintem azonnal válts. Miért dobsz ki pénzt arra amit utálsz? Apád is boldogabb lesz ha később jobban boldogulsz mert olyanhoz értesz amit szeretsz is csinálni.
2010. nov. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én a helyedben TITOKBAN beadnám februárban az áhított szakodra a felvételi papírt és ha júliusban kiderül, hogy felvettek-e, a pesti koliba,albérletbe való beköltözéskor szépen közölném apámmal a tényeket, hogy én most csomagolok és vizslát. Viszont ha így teszel, tudnod kell, hogy apád minden bizonnyal leveszi róla a kezét és fel kell venned a diákhitelt és alkalmi munkákat kell vállalnod, hogy eltartsd magad. Viszont cserébe egy életre megszabadulsz a fafejű, agresszív apádtól.

Én tuti ezt csinálnám.

2010. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

nem mondom,hogy könnyű választás.Hisz ha én a helyedben lennék rosszul esne ha az apám ezt nem értené meg és nem támogatna.(részben mert érzékeny típus vagyok)

Én úgy gondolom,hogy mindenképpen tedd azt ami neked jó.Apukád majd csak túléli,és mit számít az.Kidühöngi magát ha nem tetszik és ennyi.jobbik esetben...Szerintem menj,ha már ennyire megutáltad és már nem bírod.Erőszakkal ne csinálj semmit.: D sok szerencsét.

2010. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!