Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamarosan betöltöm a 18-at...

Hamarosan betöltöm a 18-at még 3 hónap. Ott kell hagynom az iskolát (mert vmiból el kell tartanom magam) vagy bíróság kötelezheti anyámat h támogasson legalább addig amig leérettségizem? Vagy mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Van vmi spórolt pénzem diákmunkákból, de arra nem elég h hónapokig fizessek albérletet, és megéljek. Sajnos nem tudok dolgozni annyit h az albérletet és a megélhetesemet rendesen fedezzem.


A kérdésem előzménye itt olvasható. Tényleg nagyon fontos lenne tudnom h milyen lehetőségeim vannak


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


2010. nov. 16. 11:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha nem hisznek(?) neked a gyámügyön és nem bírsz tovább otthon élni akkor nem tudok mit mondani.Menj el dolgozni,és fejezd be estin a sulit,de nehogy azt hidd hogy olyan könnyű munkát találni ráadásul oylat amiből albérletre és kajára is futja
2010. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

diákmeló+csp nagggyon nem elég arra hogy megélj belőle.

Tudod Te mennyibe kerül egy albérlet?

2010. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

menj koleszra. próbáld meg elintézni a suliban, hogy felvegyenek.

és akkor nem kell azon görcsölnöd, hogy nem lesz kessed albira.

kajára valahogy összelapátolod azt a havi 20ast.

2010. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tudod erre azt mondom: csak az válik ronccsá, aki hagyja magát tönkre menni.

Ezt azért írom, mert tudom mit élsz át. Én is lelki nyomorék lettem 16 éves koromra, öngyilkossági tervekkel, idegösszeroppanással, és olyan traumákkal, amiket aligha leszek képes valaha is feldolgozni.

De rájöttem, hogy ha más nem változik, akkor nekem kell változtatnom az életszemléletemen. Olykor már én is meg akartam ütni anyámat, de nem tettem, inkább átváltottam közönyös, nyugodt emberbe. Nem mondom, hogy könnyű volt, de sokat dobott az itthoni környezeten.

És bizony nincs más, csak tűrni. Mert ha most abbahagyod az iskolát- miét érsz, ha még egy szaros érettségid sincs? Szerinted hova kellesz egyáltalán, hogy eltartsd magad?

2010. nov. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Menj kollégiumba. Havi 10-15 ezerért (sajnos nem tudom a pontos összeget) kapsz szállást és napi háromszori kaját. A csp ezt pont fedezi. Én is kolis voltam gimi alatt, konkrétan kevesebbe került egy napi ottlétem kajával, mindennel, mint a suli menzáján egy ebéd.


Az albérlet baromság, esélyed sincs, hogy ki tudd fizetni, ráadásul onnan bármikor kiraknak, a koliban - hacsak nem sérted meg súlyosan a házirendet - biztos helyed van.

2010. nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!