Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim ellenezni fogják az eljegyzésünket?

Figyelt kérdés

Párom jövő hónapban szeretné megkérni a kezem, és mondta, hogy apukámtól is szeretne megkérni.

Igaz, hogy nincs beleszólásuk a dologba, de mivel nem vagyunk még hosszú ideje együtt, biztos sokkhatásként érné őket, főleg, hogy a kicsi lányukról van szó. Anyunak mondtam, hogy a párom mit szeretne, neki se tetszett annyira a dolog, de mondtam, hogy eljegyezzük egymást, de az esküvő úgyis akkor lenne, ha majd elrendezünk mindent, úgyhogy időnk még lesz megismerni egymást mégjobban.

Apum viszont nem tudom mit szólna, nem is voltam hasonló helyzetben sem, hogy tudnám hogyan reagálna, de nem akarok azért sokkot okozni.

Vagy azt kéne csinálni, hogy a párom megkér, de majd később, mikor már több ideje leszünk együtt, akkor bejelenteni ezt a szülőknek? És akkor ezt a párommal is megbeszélném! Mi a véleményetek?


2010. nov. 17. 11:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom mióta vagytok együtt, de ha csak pár hónapja, szerintem inkább hagyjátok ki a szülőket a dologból...Hány évesek vagytok egyébként? Ez az eljegyzés amolyan "gesztus" vagy hogy mondjam, vagy komolyan össze akartok házasodni a közeljövőben?
2010. nov. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Ez olyan képmutatás, ha úgyse számít mit mondanak, akkor minek megkérdezni, hogy beleegyeznek-e?

Oké ne azt mondom, hogyha a szüleim nem egyeznének bele az eljegyzésembe nem mennék férjhez, de ha tudnám ez a hozzáállás inkább meg se kérdezném...

Amúgy a dologban szerintem az nyom a legtöbbet, hogy hány évesek vagytok és mennyi ideje vagytok együtt...ha ezt megírod mi is többet tudunk...

2010. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
hát ha még gyerekek vagytok ne jegyezzétek el egymást meg aztán ha nem azok vagytok,de még csak kis ideje ismeritek egymást akkor sincs értelme, hisz a szerelmet nem a házasság teszi tökéletessé:)várjatok ezzel egy-két évet,de ha nem tudlak titeket erről lebeszélni akkor csak a barátnőm esetét tudom felemlegetni akit a párja még a gimiben jegyzett el és lassan már 6 és fél éve vannak együtt, de még mindig csak eljegyzésben mégis van egy közös házuk és naagyon boldogan élnek:D de sok embernél ez a lángoló szerelem nem tart sokáig és ti még a lángoló résznél tartotok, ki kéne várni hogy néhány év múlva is ugyanúgy éreztek e még
2010. nov. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mi 3 hónapos ismeretség után jegyeztük el egymást az akkori párommal. Ő 28, én 26 évesek voltunk akkor. Mi már együtt is laktunk akkor. Azóta már papírunk is van róla, hogy összetartozunk, sőt a szerelemnek "Gyümölcse" is lett.
2010. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ja amúgy ezalatt azt értem hogy a barátnőmet nem vette még el a hapsi csak kapott egy bizsu gyűrűt
2010. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

22 évesek vagyunk, és a rövid idő ellenére sem tartom korainak. Ez egyelőre inkább csak "gesztus" lenne, mert 1-2 éven belül szeretnék majd esküvőt, addig jobban megismerjük egymást, és addig meg tudjuk teremteni a megfelelő körülményeket is. Mindketten dolgozunk, folyamatosan építjük ki ezeket a dolgokat. És nem jelent kötelezettséget az eljegyzés, ha esetleg mégse sikerülne ez a kapcsolat a jövőben.

Számít a szüleim véleménye, de nem befolyásol, de a párom szeretné mindeképp elkérni tőlük is, azért írtam.

Olyan rövid az élet, és én szeretnék megélni minden egyes pillanatot, amitől boldog lehetek.

És az is igaz, hogy 2 hét után is lehet jó döntést hozni és 12 év után is rosszat..

Szóval akkor jobb, ha a szülőket akkor avatjuk be, ha már biztos lesz, mondjuk anyunak úgyis elmondom, tőle nem tartok! :)

2010. nov. 17. 12:04
 7/19 anonim ***** válasza:
Hát az eljegyzés tényleg nem kötelez semmire, de ha így álltok hozzá és nem komolyak a szándékaitok (rövid idő után amúgy se lehetnek komolyak, hisz nem is ismeritek egymást), akkor felesleges a szülőket beavatni. Kapsz egy szép gyűrűt, legfeljebb lesz mit beadni a zaciba ha szétmentek:):)
2010. nov. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én tuti hülyét kaptam volna amúgy ,ha apámtól kérik meg a kezemet...Nem vagyok apám tulajdona. Mi nem kértünk belegyezést. Mondjuk nem is 1 hónapos ismerettség után jegyzett el.
2010. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen:) de persze nem így állunk hozzá, hanem, mint mindenki más, hogy szeretnénk egész életünkben együtt maradni!

Ezt persze senki nem tudhatja előre, hogy így lesz-e, erre majd az idő úgyis megadja a választ! Mi meg addigis szeretjük egymást, mindent megteszünk a boldogságért, és ez a lényeg! :)

2010. nov. 17. 12:18
 10/19 A kérdező kommentje:
Szerintem sem kor és idő függvénye, az ember a zsigereiben érzi azt, hogy ki azaz ember akivel összetartozik, akár 1 hónap után, akár később. Mi most 1 hónaposak vagyunk, de mintha évek óta ismernénk egymást, már az első pillanattól kezdve. Volt 3,5 éves kapcsolatom is, és ott ilyet nem éreztem..
2010. nov. 17. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!