Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim ellenezni fogják az eljegyzésünket?

Figyelt kérdés

Párom jövő hónapban szeretné megkérni a kezem, és mondta, hogy apukámtól is szeretne megkérni.

Igaz, hogy nincs beleszólásuk a dologba, de mivel nem vagyunk még hosszú ideje együtt, biztos sokkhatásként érné őket, főleg, hogy a kicsi lányukról van szó. Anyunak mondtam, hogy a párom mit szeretne, neki se tetszett annyira a dolog, de mondtam, hogy eljegyezzük egymást, de az esküvő úgyis akkor lenne, ha majd elrendezünk mindent, úgyhogy időnk még lesz megismerni egymást mégjobban.

Apum viszont nem tudom mit szólna, nem is voltam hasonló helyzetben sem, hogy tudnám hogyan reagálna, de nem akarok azért sokkot okozni.

Vagy azt kéne csinálni, hogy a párom megkér, de majd később, mikor már több ideje leszünk együtt, akkor bejelenteni ezt a szülőknek? És akkor ezt a párommal is megbeszélném! Mi a véleményetek?


2010. nov. 17. 11:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzésnek nincs tétje. 1 hónap után is eljegyezhet. De NE házadosjatok össze egy-két éven belül. Az már keményebb dió. Ezért lesz a sok válás.


Ha meg úgyis szeretitek egymást és együtt éltek, akkor szerintem mindegy, hogy mikor kötitek meg a vagyonközösséget. Viszont ha a pasi pénzes, akkor hagyd, hogy mielőbb elvegyen! :D

2010. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Jaj má.. remélem ezt a pénzes izét csak viccnek szántad! :D

De komolyan, úgy soha ne házasodjatok, hogy nem szeretitek az illetőt, csak a pénzéért!

Amúgy meg eljegyezni szerintem most is eljegyezhet, de még ne szóljatok erről a szülőknek. Egy hónap az nagyon rövid idő, várjatok még 2-3 évet az esküvőig =) Az eljegyzés meg most is megtörténhet :) Ismerjétek meg egymást, és ha pár év után is úgy gondolod, akkor kéresd meg a kezed :) :D Jó döntést :P

2010. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért akarod egyáltalán ezt az eljegyzést?

Ha hosszútávra tervezel, akkor ráértek még. Vagy ez valami foglaló, a birtoklási vágyadra?

2010. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Az eljegyzés dolog a páromban fogalmazódott meg, nekem eszembe sem jutott, de Ő egyre többet mondogatta, és most derült ki számomra, hogy komolyan gondolja.

Tőle kéne megkérdezni miért szeretné ennyire, de szerintem azért, mert sok nem megfelelő kapcsolata volt, és most annyira boldog, hogy olyat talált, amilyet elképzelt magának, és lehet, hogy részéről ez "foglaló" lenne, legalábbis mutatni akarja nekem ezzel, hogy velem képzeli el a jövőjét. Egyébként vallásos a családja.

És ha megkéri a kezem, én nem fogok nemet mondani, mert szeretem, de persze tisztában vagyok vele, hogy idővel derül ki, hogy évek múlva esküvő is lesz-e.

De miért ne lehetne, hogy 22 évesen megtaláltuk az Igazit...?

2010. nov. 17. 14:05
 15/19 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet =) És nincs szebb, ha két fiatal házasságot köt =) Ha megkéri a kezed, akk ne mondj nemet, ha szereted =)  sok sikert :P meg sok gyerkőcöt :)
2010. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! *-*
2010. nov. 17. 20:29
 17/19 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nálunk ugyan ez volt a helyzet, párom akarta az eljegyzést, nekem eszembe se jutott. Elég ciki lett volna nemet mondani, hisz szeretem. Azóta is együtt vagyunk, szerencsére az esküvőhöz nem ragaszkodott, bár tudom hogy akár jövő héten is elvenne:) Ha szereted, mondj igent, elég sértő lenne ha nemet mondanál, a házasságot viszont hanyagold még 2-3 évig, ha szerencséd van, a te pasidnak is csak az eljegyzés tudata kell, és nem az esküvő.
2010. nov. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményed, én is úgy gondolom, hogy a tudata kell neki, és részéről ez egy gesztus, hogy velem képzeli el a jövőjét. Esküvőig szeretnék biztos alapokat, úgyhogy mindenképp csak pár év múlva kerül majd rá sor!
2010. nov. 18. 00:05
 19/19 anonim ***** válasza:
Hogy alakult azota az életek?
2017. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!