Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzik magukat a "mai"...

Miért érzik magukat a "mai" fiatalok már huszonévesen is öregnek?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor hallom és az itteni fórumokon is olvasom, hogy huszonévesek már idősnek érzik magukat. Már nincs kedvük szórakozni, sürgetik a házasságot, nehogy kicsússzanak az időből, minél előbb körbe akarják utazni a világot (az utazással semmi gond nincs, de ezt úgy erőltetik, mintha csak pár évig lehetne mert utána már öregek lesznek ehhez). Azért van ez, mert korábban kezdenek el "élni" és ilyen idős korukra már kiégnek? Vagy más ennek az oka?
2010. nov. 18. 16:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

bocs az offért.


Utolsó: áruld már el, hogy mi alapján érzed logikusnak azt, hogy házasságot csak a gyerek felnövése után akarsz (gondolom, hogy nem azután, hogy a gyerek 18 elmúlt, hanem mittom 4-5 éves korában, de akkoris!) a házasság pont a gyereket védi. Áruld már el a logikádat!

2010. nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Miért aki fiatal annak kötelező halálra szórakozni magát? Mi a baj azzal hogy az emberek komolyabbak? Nekem speciel az agyamba mennek a felnőtt bébik akik semmit nem tudnak komolyan venni pedig fiatal 19 éves vagyok. Nem hogy most nem szórakozok olyan értelemben, de sosem tettem még és nem is hiányzik. Ez miért baj? Ez nem azt jelenti hogy nem érzik jól magukat vagy nem vidámak csak nem úgy ahogy a többség.
2010. nov. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ja amúgy én nem mondanám hogy öregnek érzem magam csak most jöttem rá hogy egyszer megöregszünk és eltávozunk és ez ijesztő ezért vágyok mindig fiatalabbnak lenni, nem azért mert most öreg vagyok hanem mert mi lesz....
2010. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én sem érzem magam öregnek. Bár fiatalon szeretnék férjhez menni és gyerekeket is 3o előtt szeretnék szülni.

Ettől még nem érzem magam öregnek, csupán másak az értékrendjeim.

öregnek akkor érezném magam, ha 3o után házasodnék és csak utána szülnék...ez is a nézetek mássága miatt van. Nekem ezek a dolgok fontosak, másaknak mások...ez van

2o-L

2010. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én 20 vagyok és egyáltalán nem érzem magam öregnek. Nem is tudom elképzelni sem,milyen érzés lesz majd később.. Egyébként igaz amit az előző irt,hogy a huszonéves korosztály amolyan hontalannak mondható. De van ennek pozitiv oldala is,én nagyon élvezem hogy már önálló életem van,de nincsenek még nagyon kötöttségeim,nincsen gyerekem. És ha lenne rá pénzem most utazgatnék én is,mert a huszas éveim végefeé szeretnék gyereket,akkor meg már nehezebb lesz gondtalanul utazgatni,szórakozni. Most még nincsenek ilyen gondjai a hozzám hasonlóknak,nem kell családfentartással stb vel foglalkozniuk.

Szerintem ezért sürgetik az utazásokat is,amit én megértek. Szórakozni is most kell,nem 40 évesen diszkózni kikenve,neccharisnyában

2010. nov. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ritka hogy valaki fiatalon nösülni akkar persze kívételek mindig vannak.
2010. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Már tizenévesen öregnek éreztem magam, de nem az említett okok miatt.

21F

2010. nov. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 audryenne ***** válasza:

Én 21 éves egyetemista vagyok. Nem érzem magam öregnek, és nincs is olyan ember a környezetemben, aki öregnek érzi magát. Mindenki bulizik a környezetemben (én is). És nem érzem rosszul magam, ha 16 évesek is vannak ott, ahova beülünk vagy ahova szórakozni megyünk. Miért érezném rosszul magamat? Pár évvel idősebb vagyok, de ilyen korban szerintem ez még nem számít annyira. Meg amúgy is a barátaimmal vagyok...miért érdekelne, hogy ki más van még ott rajtunk kívül.

Én még nem akarok gyereket, se házasságot. De van barátom több 2,5 éve. Majd pár év múlva, ha úgy adódik, szeretnék vele összeköltözni, utazgatni...stb.


Amúgy nem értem, honnan gondoljátok hogy a huszonévesek "hontalanok". Minden este minden hely tele van egyetemistákkal, és nem úgy tűnik, mintha rosszul éreznék magukat.

2010. nov. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Én 21 éves vagyok de,amikor be megyek egy szórakozóhelyre és csak 16-17 éves lányokat látok akkor kicsit rosszul érzem magam,főleg ha esetleg vmi úton módon az én társaságomhoz csapódik akkor végképp,mivel úgy érzem témánk sincs...Történt már olyan is mikor beültünk egy sörözőbe vasárnap és a 15 éves diáklányok is jöttek nagy szeretettel,táncoltak ittak és nagyon idétlenek voltak,akkor úgy éreztem úr isten mint keresek én itt???Lehet,csak pár évvel fiatalabb de,ez vhogy most sokkal többnek tűnik mint pl. édesapám korosztálya vagy tőle 4-5 évvel fiatalabbak,ők még csak csak úgyanúgy viselkednek.Az a baj véleményem szerint,hogy a mostaniak nagyon elfuseráltak...buták,és olyan hajmeresztő dolgokat meg mernek tenni,hogy az vmi eszméletlen,én sosem mertem volna ilyen dolgokat csinálni 15 évesen,és nem feltétlen azért mert a szüleim esetleg "megbüntettek" volna,hanem alapból nem.Még én is diáklány vagyok,főiskolán de,vhogy nincs kedvem egyetlen szórakozóhelyre sem menni,mert nagyon kívülállónak érzem magam,illetve még kellemetlenül is...utazgatni azért szeretnék,mivel most még megtehetem azokat a dolgokat amiket később nem,és én személy szerint nem 30 felett szeretnék gyermeket szülni,mivel az nem a legegészségesebb.21/L
2010. nov. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én nem a 21 évesre gondoltam hogy "hontalan", a 21 még egyértelműen nagyon fiatalka! Hanem a 25-26 évesre, de le is írtam hogy miért most leírom mégegyszer: azért mert a discohoz már idősnek számítunk (szórakozóhelyek tele vannak 18 körüliekkel), viszont a házassághoz és gyerekhez meg sokszor azt mondják "de fiatal vagy!" - ugyanis napjainkban a 30-asok vállalnak többségében gyereket.


Tehát úgy értettem hogy nekem pl. egyazon héten van olyan tapasztalatom hogy valamiből már kinőttem, de ugyanazon héten mondják nekem kollégák hogy te jó ég neked már gyereked van? De kis fiatal vagy!

2010. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!