Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van! Mit tudok tenni?...

Elegem van! Mit tudok tenni? Miért kell igy kicseszni velem?

Figyelt kérdés

naszóval: Idén lettem 9.es. általánosban angolt tanultam. az egész elfogadhatóan ment de idén német nyelvi előkészítős lettem. 9db egyest gyűjtöttem be szeptember óta pedig tanulok. Nem bukhatok meg. Már a szüleim is ellenem vannak. hogy én semmit se tudok teljesíteni stb...

Lesz egy Bécsi kirándulás amire azt mondták elengednek én jelentkeztem holnap kéne vinni a pénzt. De most büntetésből nem mehetek. Nagyon megalázó lesz visszamondani. és mit tudok annak érdekében tenni hogy ne bukjak meg? és hogy elengedjenek?


2010. nov. 21. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk én sem engednélek el, hogyha bukásra állsz valamiből. Lehet hogy nem bukhatsz meg, de nagyon úgy tűnik, hogy ebből bukás lesz, hacsak nem állsz neki tanulni hatékonyabban. Nemcsak ülsz a könyv fölött? az nem tanulás. Azért elsőben 3 hónap alatt nem tanulhattatok még annyit, hogy azt ne lehetne teljesíteni legalább kettesre. Szerintem most ne hisztizz otthon úgy, mint itt, fogadd el, hogy nem mehetsz és kész. Azzal kár érvelni, hogy nyelvgyakorlás, ennyi egyes mellett nincs mit gyakorolni.
2010. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

én azt megértem hogy nem mehetek el. sőt! de nagyon megalázonak tartanám visszamondani a foglalást stb..

és tényleg tanulok nem a könyv fölött ülök az eddigi 6 lecke gramatikját is tudom de az még mindig csak egy egyesre elég.

2010. nov. 21. 11:43
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért az is mutat valamit, hogy most kezdtél azon izgulni, hogy 9 egyesed van egy tantárgyból és mit kellene tenned a bukás ellen, hogy nem mehetsz el a bécsi kirándulásra...


Ha most elengednek, akkor legközelebb májusban jut eszedbe, hogy bukásra állsz?!


Igaza van a szüleidnek, tessék összeszedni magad!

2010. nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

hát, szerencsétlent nem érdemes szidni a jegyei miatt...

Én tökéletesen tudok angolul, mindigis 5ös voltam belőle, a németet viszont akárhogy tanultam, sehogy sem bírtam felfogni, megtanulni, használni... Még bemutatkozni sem tudnék németül.

Sajnos ezt a szülők nem fogják felfogni, és ha egyszer azt mondták nem mehetsz - bár ennek biztos hogy nem az lesz a következménye hogy hirtelen folyékonyan fogsz németül beszélni, sosem értettem az ilyesmit... - valószínűleg már nem is fognak elengedni. Egyébként miért pont németre mentél?

2010. nov. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én még általános iskolában tanultam németet, 4 évig. Kb. 8 éves voltam, amikor megkaptam az első, és egyetlen egyesemet, amit 2 nap alatt úgy javítottam ki, hogy írtam a tanáromnak házidogát, amiben a nyelvhelyességet, és a helyesírást osztályozta. Mindkettő ötös lett. Most már 7. éve tanulok angolt, az osztályomban én vagyok a legjobb, bizonyos mértékben előrébb járok a többieknél, mert itthon angol nyelvű magazinokat, és könyveket olvasok gyakorlás céljából. A német sem egy nehéz nyelv, terveim közt szerepel, hogy jövőre elkezdem tanulni azt is, a francia, és a japán mellett. Utána ha középsuli vége, elmegyek egyetemre, és tovább folytatom, hogy angolból felsőfokú, a többiből meg középfokú nyelvvizsgám legyen. Angolból hányas vagy?
2010. nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tavaly kezdtem el németet tanulni, én eddig nagyon jól megy. Mi az ami neked nehéz? Szavak? Igeragozás? Akkusativ? Ha gondolod, megpróbálhatok segíteni, de nem ígérek semmit.

A bécsi utat megértem, de ha már le kell mondanod, mondd azt, hogy családi okok miatt, vagy közbejött valami. Pl. akkor jön a többszáz kilométerre élő rokon, akit évente 1szer látsz, és ezért nem tudsz menni. Középiskolában, főleg, ha nem vidéken van, ahol mindenki mindenkit ismer, akkor nem fogják kivizsgálni, vagy rájönni.

2010. nov. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én=és
2010. nov. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Angolból 3as 4es közt mozogtam... nyolcadik félév 4es év vége erős 3as
2010. nov. 21. 11:56
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha már egyszer elengedtek a bécsi utazásra, akkor nem volt szép, hogy visszakoztak. Sztem próbáld megmagyarázni nekik, hogy nem azért gyűjtöd az egyeseket, mert nem tanulsz, hanem mert nem érted... és ezt nem feltétlen kellene büntetni, hanem bátorítani kellene.

Egyébként a helyedben kerítenék egy korrepetitort, és kipróbálnék többfajta tanulási módszert is mellette (pl. puskaírást-nem puskázás céljából, csak én pl. sokkla könnyebben meg tudtam tanulni a dolgokat, ha leírtam legalább egyszer őket doga előtt, mintha csak olvastam volna)... újra végigvenném a dogák anyagát (pl. megkérném a tanárt, hogy hadd vigyem haza a feladatsort), hátha lehet arra számítani, milyen típusú feladatokat ad majd a tanár. Vagy akár jelentkezhetsz felelni (ha vannak ilyen alibisebb dolgok, mint pl. szövegmegtanulás)... ha látja a tanár, hogy hajtasz, ált. elnézőbb szokott lenni, vagy ha kétesre állsz, jobb jegyet ad...


Egyébként meg lehet, hogy ezek nem fognak segíteni (főleg, ha a többi tárgyból jól állsz/tanulsz), de tanuláskor meg kell teremteni a nyugodt körülményeket is. Általánosságban jó, ha mindenféle zajforrás ki van iktatva (tehát ajtó-ablak becsuk, vagy ha nagyon fülledt van bent, akkor ablak bukóra, családot megkérni, ne hangoskodjanak, no zene), normális a világítás stb.

2010. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nincs valami olyan barátnőd,vagy barátod aki tudna segíteni ?

Vagy nincs lehetőség arra,hogy bezélj anyukádékkal,hogy kéne egy külön tanár?

Nekem az nagol nem ment,és felfogadtunk egy angol tanárt.

2010. nov. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!