Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógornőm elrontja a karácson...

A sógornőm elrontja a karácsonyunkat! Most akkor hogy ünnepeljünk?

Figyelt kérdés
Nagyon dühös vagyok. A férjemék négyen vannak testvérek, már csak az édesanyjuk él. Ez lenne az első ünnepünk. Én nagyon szeretem a karácsonyt, már vásárolgattunk pár ajándékot, apró ajándékokra kell gondolni (könyv, abrosz, váza). Amikor félrehívtuk a sógornőmet, hogy vehetnénk közösbe valami apróságot, fölháborodott, hogy ő nem vesz részt ebben az őrületben, nincs karácsony, nincs ajándék! Nagyon rosszul esett, ritkán sírok, de az egyik legszentebb dolgot tette tönkre. Én annyira szeretek ajándékozni! Amikor kibontják az ajándékaimat, és örülnek... Mi szerencsések vagyunk, egyébként is sokat van együtt a család. Annyi mindent köszönhetek a szüleimnek, annyira imádom a testvéreimet. Most nagy bűn egy kis apróság? Hálás vagyok nekik. Megérdemlik. Most kinek adjunk ajándékot? Megérdemli a sógornőm? (Nem azért nem ajándékoznék neki, mert mi se kapunk, hanem mert gonosz mód áll az egészhez.) A férjem meg most szenved, két tűz között van, neki se akarok rosszat.
2010. nov. 21. 20:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Neked aztán olyan fene nagy gondjaid vannak.Én 18 éves vagyok és nem várom el mástól az ajándékot karácsonykor(család anyagi gondja miatt is),egyáltalán nem is az ajándék körül forog az agyam, de te az ünneplést egyelnővé teszed az ajándékkal.
2010. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Tudni kéne h azért nem akar ajándékozni mert nem érdekli a dolog vagy azért mert nincs pénze,utobbi miatt nem kell rá haragudni.Elég kellemtlen lehet ugy kapnia ha nem tudja viszonozni.Lehet csak a szája volt a nagy és nem ugy értette h nem akar csak valami iylen áll a háttérben,de az is lehet h csak rossz napja volt.Szerintem kis aproságot nyugostan vegyetek mindekinek.Sokszor hiába sztárkolnak ugyis örülnek neki.

Ne közöködjetek az nem is olyan személyes.

Azért mert a sogornö igy vélekedik te ne legyél ilyen és ha kis aproságot is de nyugodtan ajándékozz.

2010. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem mi a gond itt..

A sógornőd nem szereti a karácsonyt,nem ünnepli,és nem vesz ajándékot.Ez az ő dolga.Megteheti.Ettől függetlenül te még ajándékozhatsz és ünnepelhetsz..Nem kell mindennek úgy történnie ahogy te akarod..

Nálunk a sógoromék szintén nem tartják a karácsonyt a vallásuk miatt..Ez van.Én tiszteletben tartom az ő döntésüket is.Mi ettől függetlenül az anyósomnak veszünk valami apróságot,és készülődünk a hagyományos ünnepi bédre. A sógorom két gyermekének adunk ajándékot (persze megkérdeztük,hogy nem gond-e) de a sógoromékat nem ajándékozzuk meg.Őket nem hívjuk karácsonyi ebédre.Ha akarnak eljönnek ha nem nem jönnek..Ennyi...

Csak megjegyzem,hogy egyre többen kezdik utálni a karácsonyt,mert a legtöbb helyen a pénzről szól,és nem a szeretetről..

2010. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
A kérdező pont a szeretet miatt kérdezi... Kedves kérdező, ne csinálj ebből problémát :) A sógornőd baja, ha nem tudja élvezni a karácsonyt. Szervezd úgy magatoknak, ahogy jólesik, neki is vegyetek valami apróságot és kész.
2010. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Most azért mert ő nem karácsonyozik hol itt a probléma?o_O
2010. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem se kell ebből problémázni,nálunk a felnőttek nem ajándékozzák egymást,csak a gyerekeknek vesznek ajándékot.

Szerintem ez az egész nem is az ajándékról szól,hanem,hogy együtt legyen a család.

Nekem most pl nagyobb gond az,hogy a 16 hónapos unokaöcsém korházba fekszik és epilepsziás.

Örülj,hogy együtt lesz a családod és csak az ajándékozáson kell aggódni.

2010. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ok, kap ő is egy kis apróságot. Végülis egész jófej tud lenni. Csak épp (valaki írta az ellenkezőjét) mindig minden úgy van, ahogy ő akarja ebben a családban. :)

...és ismétlem, nem azon van a hangsúly, hogy legyen ajándék, hanem, hogy egy olyan aprósággal fejezzük ki a hálánkat, amiről tudjuk, hogy örömet okoz. :))

2010. nov. 21. 20:54
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

"...és ismétlem, nem azon van a hangsúly, hogy legyen ajándék, hanem, hogy egy olyan aprósággal fejezzük ki a hálánkat, amiről tudjuk, hogy örömet okoz"


De nálad pontosan az ajándékon van a hangsúly.A "kis apróság" az nem ajándék?

Vagy a kérdésben:"ELRONTJA a karácsonyunkat! Most akkor HOGY ünnepeljünk?"

Számodra a nincs ajándék jelenség, az ünnep minőségét rontja le.

Egyszerű,anyagi gondolkodású vagy.

2010. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az utolsónak!

Ha meg mindig a sógornőd után megy mindenki,és az van amit ő akar,akkor ne karácsonyozz vele,ennyi.

De szerintem azt is meglehetne csinálni,hogy együtt fogtok főzni,sütni aztán összegyűl a család,vacsoráztok beszélgettek stb.. nem csak ezen a napon kell kimutatni a szeretet apróságokkal :)

2010. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mért bánt az téged hogy ő nem szeret karácsonyozni nyilván nincs annyi feleslege hogy mindenkinek vagyen valami haszontalan dolgot.
2010. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!