Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mitől van az,...

Szerintetek mitől van az, hogy valakinek abszolút nincs türelme a gyereknevelésben? Ez adottság? Vagy mindenki tudja több türelemre nevelni magát?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 23:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Idegi beállitoság kérdése ez sok mindentől függ, a szülő lelki egyensúlya, az anyagi körülmények, a családi kapcsolatok....
2010. nov. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem elégedetlen a helyzetével.

talán úgy érzi, rosszul választott férjet, vagy csak azért türelmetlen, mert egyik hónapról a másikra élnek.

és az is lehet, hogy csalódott a gyerekében, másra számított, pl. hogy nem lesz olyan eleven, szófogadatlan, akartos stb.

2010. nov. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ÉN NAGYON türelmetlen vagyok,de ezt nem éreztetm vele.
2010. nov. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A férjemről van szó. Anyagi gondjaink nincsenek. Saját házban, szép környezetben élünk. A gyerekeink egészségesek-okosak-szépek, mi is, nagyjából (mármint egészségesek).

Az biztos, hogy a kisfiunk (4 éves) nagyon önfejű, hatalmas akarata van, nagy benne az önállósági törekvés (mindent akar csinálni, és mindenben részt akar venni), és az égvilágon minden érdekli, egész nap kérdez, magyaráz. A férjemnek semmi baja vele, amíg csak játszanak együtt (pl. legóznak). De amint valamit el kell érnie nála, rövid időn belül kitör a cirkusz. Így aztán egyre több mindent "csak én tudok" csinálni a kisfiunkkal: fürdetni, öltöztetni, etetni, társaságba menni vele. Az a baja a férjemnek, hogy szerinte nem "szokta meg" a fiunk, hogy van, amit nem lehet (kész- passz, mert ő azt mondja). Én meg alapvetően nagyon türelmes alkat vagyok, és valóban próbálom úgy alakítani a dolgokat, hogy a gyerek elképzelése érvényesülhessen (persze nem lehet mindig, és mindig elmagyarázom neki, ha konfliktus van, hogy tekintettel kell lenni másokra, és miért.) A fiunk nagyon megsínyli a türelmetlenséget sajnos, és sok helyzetben visszaüt, hogy ő is türelmetlenül viselkedik...

2010. nov. 23. 00:12
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
A turelem olyan, mint barmely mas emberi tulajdonsag. Van, akinek tobb van, van, akinek kevesebb, de valljuk be, hogy a gyerekneveles a turelemnek nagy probaja es nincs olyan szulo, aki meg az eletben soha nem volt turelmetlen vagy lett merges foleg mikor pici a gyerek. Viszont en a peldad alapjan ezt nem neveznem turelmetlensegnek...ez inkabb eltero neveles, hogy a gyerek ne kapjon meg mindent. En is pl. vettem csokit a fiamnak a napokban, utana minden nap azt kerte volna, de nem vettem neki ujra. Talan epp ez a turelmesseg, nem veszited el a turelmed es nem engedsz az akaratanak. Ugyanis ez nehezebb, mint egybol barmit megadni - akarmilyen karos vagy felesleges. Szoval valahol a ketto kozott kellene meghuznotok a hatart es lehet, hogy ilyen szempontbol ha megnezed, azt latod, hogy epp te nem vagy olyan turelmes, mert akkor nem ugranal a gyerek elso szavara, hogy ne hisztizzen...nem tudom, hogy erted-e, hogy mire gondolok.
2010. nov. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a férjed azért türelmetlen a gyerekkel, mert te meg teljesen átestél a ló másik oldalára. Az arany középutat kellene mindkettőtöknek megtalálnotok. Kell a türelem és a magyarázat a gyereknek, de ugyanakkor azt is meg kell tanulnia, hogy vannak helyzetet, amikor ellenvetés nélkül szót kell fogadni a felnőttnek és kész. A kiskölyökkel tolsz ki a túlzottan demokratikus módszereiddel, mert az iskolában majd a tanítónéni nem fog vitát kezdeményezni azon, hogy miért üljön le, és miért vegye elő a könyvét. Egyszerűen le kell ülnie, és elő kell vennie, mert a tanítónő azt mondta neki. Erre nem árt felkészíteni egy gyereket, ha nem akarod, hogy az iskola a folyamatos kudarcok színhelye legyen számára.
2010. nov. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Én szerintem attól, hogy valaki türelmes a gyerekével, még nem kényezteti el. Én inkább a férjnél érzek problémát a nevelésben, egyszerűen neki kevesebb türelme van beszélgetni vagy megértetni magát a gyerekkel. Szerintem sok férfi csak akkor tud mit kezdeni a fiával, mikor már elég nagy ahhoz, hogy értelmesen kommunikálni tudjon vele.. Ez természetes, ritkán egyforma a két szülő vérmérséklete. Persze én még nem vagyok szülő, csak ezt tapasztalom magam körül.

Amúgy én nem támogatom az "Ezt így csináld, mert én azt mondtam" típusú nevelést, lehet, hogy könnyebb dolga lesz a gyereknek az iskolában, ha megszokta hogy utasítják, de szerintem a "Miért?" kérdések teszik nyitottá és érdeklődévé őket, ami szintén nem elhanyagolható tulajdonság..

2010. nov. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Neked, mint Edesanyanak tobb turelme van, mint a parodnak. A ffiaknak altalaban nincs turelmuk, s mint irod is, sajnos ezzel a modszerrel akarjak nevelni a fiukat es nem is gondolnak arra, hogy mar itt elkezdodik az, hogy a gyermek lelki serult lesz.

Viszont Te most a jelenlegi nevelesi modszereddel nagyon sokat segitesz a gyermekednek, mivel erzi a szeretet es az egyutt erzest. Ezert a kesobbik folyaman is Teged fog valasztani bizalmasanak es nagyon jo lelkikapcsolatot tud kialakitani Veled, viszont ez mar megint nem fog tetszeni a parodnak sajnos.

Nagyon sok pelda van erre, de a parodat megvaltoztatni nem igen lehet, mivel Neki ez a modszer igy tokeletes. A gyermekedet mar nagyobb koraban elfogja ezt fogadni, hogy az Edesapja ilyen, de Nalad fog mindig "meghuzodni" es ez nagyon jo dolog, mivel segitsegere lehetsz pontosan azzal, hogy meghallgatod es megtudod nyugtatni.

2010. nov. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Azokkal értek egyet,aki szerint a te nevelési módszered a rossz! A gyerekek nagyon hamar felismerik,hogy melyik szülőnél érvényesíthetik az akaratukat. A fiad is tudja,hogy te mindent megengedsz neki. OK,hogy megmagyarázod,miért ne csinálja,amit akar,de ez még nem tartja vissza attól,hogy azt tegye,amit akar. Tévedés azt hinni,hogy majd később te leszel a bizalmasa. Nem,csak te leszel az,akitől mindent kikövetel.

Az sem jó,hogy azért tilt meg a férjed valamit, "mert én azt mondtam."

Kell a rövid magyarázat,de fontosabb,hogy utána a te akaratod érvényesüljön.

Egy ismerősöméknél az anyuka volt a határozott,az apuka pedig a "meggyőzés" híve.

A kisfiú alig múlt 3 éves,amikor azágyon ugrált. Az anyuka levette onnan,rászólt,hogy ezt nem szabad. A gyerek újra próbálkozott,az anyuka bevitte a szobájába,nem törődve a gyerek sírásával.

Másnap megismétlődött a dolog,csak ekkor az apuka is otthon volt. Utána mebnt a gyereknek a szobájába,és elkezdett neki magyarázni,hogy leeshetsz,tönkremegy a bútor stb. A fiúcska egyideig hallgatta,majd odaszólt az apukának: Fodg már be a pofád! Az apának elfogyott a türelme,és ráütött a gyerekre. (Igaz,hogy utána lelkiismeretfurdalása volt)

Érdekes módon,ezután a gyerek tudomásul vette,hogy nem tehet meg mindent,amit akar.

A túlzásba vitt türelem és engedékenység később nagyon visszaüthet.

2010. nov. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem azoknak nincs türelmük hozzá, akik valamiért nem akarnak "lemenni" a gyerek szintjére hogy pl. elmagyarázzanak neki valamit, mert akkor nem tudnák olyan ütemben élni az életüket, mint gyerek nélkül. Ezért úgy kezelik a gyereket, mint egy felnőttet.


Hiába, egy gyerek mellett le kell "lassítani", alapokat elmagyarázni neki, stb. Ez inkább akarat, mintsem adottság kérdése.

2010. nov. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!