Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy telnek a napjaid egy...

Hogy telnek a napjaid egy házasságban, kisgyerekkel? A férjed kiveszi részét a gyereknevelésben, vagy mindent anya csinál?

Figyelt kérdés

A férjem nem dolgozik minden nap, sokat van itthon, de nem igazán segít a kicsivel, és már nem is marad meg vele, én is kellek mindig, mert nélkülem, apával nem megy sehova.

Másrészt a férjem állandóan nyavajog, hogy nem törődök vele, ő sokszor mennyire unatkozik stb. Nos nekem unatkozni sose volt időm még, vezetem a háztartást, törődök a gyerekkel, közben még sulit is végzek, tanulok. Kevés időm van magamra is. De pl nem mondja azt, hogy na menj csak tanulni, majd én játszok a kicsivel, ne éjszaka kelljen tanulnod. Vagy megfőzök én, és közbe babázok is, te csak tanulj, vagy menj el a barinődhöz kicsit kikapcsolódni. A gyerek nélkül sehova nem járok, befásulok így. És már nem is vágyok nélküle sehova. Panaszkodik, hogy nem tudja azt nézni amit szeretne, azt csinálni, amit szeretne. Hát ez hülyeség, jár horgászni, csavarogni, sört inni, ha van kedve. És velem nem törődik. Esténként elvárná, hogy még szex is legyen, mikor hullán leülök tanulni 9 felé, ha végre lerendeztem a kicsit.

Nálatok hogy megy ez?


2010. máj. 26. 07:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

AMikor nekem tanulnom kellett, akkor apa vett ki szabadságot, és egész nap ő volt a gyerekkel. Én nagyon szerencsés vagyok ezek szerint a férjemmel, mert sokat segít, és imád a fiával lenni. Én meg igyekszem összekapni magam, hogy vele is tudjak foglalkozni, mert attól függetlenül, hogy egyszerre a háztartás és a gyerek nagyon fárasztó, azért a házasság sem ért véget, a kapcsolatunk is ugyanolyan fontos.

Szerintem muszáj lesz beszélnetek, és neked kell úgyis beiktatni a plusz apával foglalkozást, tudom, hogy fárasztó, de ha nem akarod, hogy tönkremenjen a kapcsolat, akkor a párodat sem hanyagolhatod el. És a férfiak nagyon egyszerűen működnek, nem értenek sem célozgatásból, sem ki nem mondott szavakból (tapasztalat), így ha segítségre van szükséged, akkor közöld vele, hogy mit csináljon - legyen el a kicsivel mondjuk 2 órát, és kész. Ebben az időben végezz mindennel, és este csak a férjeddel foglalkozz, akkor is, ha nem végeztél, hogy érezze, megéri neked segíteni, mert akkor vele is törődsz.

Kis kitartás és türelem, és minden helyrerázódik. Sajna az is tapasztalat, hogy az olajozott működésért nekünk kell tennünk, de ki lehet bírni. Hajrá:)

2010. máj. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 MARIANN06 ***** válasza:

Nekem ritkán van ithon a férjem de akkor megprobálunk mindig együtt lenni.Ha ő épen kocsit szerel vagy kint tevékenykedik megprobálunk együtt lenni kint mind a hárman.Segitünk neki amibe tudunk,de közben én a lányommal(7) labdázok vagy hintázok stb...

De addig is együtt vagyunk.

hA FÖZÖK VAGY REGGELIT ,VACSORÁT készitek addig ök megnéznek 1 mesét valamelyik mesecsatornán,vagy kártyáznak sakoznak stb...Ha nem akarja a férjed szolj rá!4!Ha kel még kiabálok is vele hogy mit kéne tegyen.Ne csak ö parancsoljon neked.Hord te is a nadrágot.Ülj le vele mond el neki te mit szeretnél hogy hogy legyen.Igenis mondj neki bátran mindent.Néma gyereknek az anya sem érti a szavát!Menyetek sokat kirándulni.Nem olyan helyre ahol pénzt kel költeni hanem olyan mint erdö rét..stb

Játszotére is kitudtok együtt meni.Amig a kicsi játszik ti legelábbb beszélgetek kéz a kézbe...

1-1 nap a hétböl kell hogy így teljen külömben nem család a család.34L.

2010. máj. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Én két gyerek mellett érzem ezt amit te.De az az igazság,hogy én rontottam el.Mindenki kívánságára ugrottam,aztán meg lestem,hogy nincs magamra időm.Mostanában megbeszélés nélkül veszem a kabátom,táskám,és elmegyek egyedül az ügyeket intézni.Apának muszály így a gyerekekre vigyáznia,nem csavargok elvégre,hanem gyszertárba megyek,csekkeket feladni,gyszet íratni,vásárolni stb...És amikor hazaérek megkérdezem,hogy ebédeltek-e a gyerekek,mert a hűtőben van kaja,csak melegíteni kellett volna...Ennyi egy Apától is elvárható!legyél drasztikus,mert csak te javíthatsz a helyzeteden!!
2010. máj. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Sok nő beleesik ebbe a hibába amibe te, aztán később rettentő nehéz orvosolni, mint megelőzni a bajt. Mikor mi babát akartunk először, akkor én őszintén leültem a férjemmel, hogy fel bírja e fogni , hogy ez mekkora feladat. Onnantól kezdve engem nem érdekel, hogy fáradt, hogy egész nap dolgozik, hogy tanul ( én is ). Ha nekem másnap vizsgáznom kell, neki kell fürdetni, elaltatni, és utána menni esetleg főzni másnapra. És akkor ő őszintén megmondta, hogy nem ,erre ő még nem képes. El is halasztottuk két évvel a babát, ugyanis én tőle akartam gyereket, nem fogom egyedül végig csinálni. Ma már sínen van a dolog, abszolút kiveszi a részét a dologból, csak a szoptatás az amit nem tud ellátni. A te problémáddal küzdött a barátnőm is, ő úgy oldotta meg, hogy egyik este összepakolt, és őszintén közölte a férjével, hogy ne haragudjon, de neki egy férjre van szüksége, nem pedig egy második gyerekre, a meglévő mellé. Nem mondom, hogy pakolj, és meg se állj, de pl költözhetnél külön szobába, és a férjedet felvilágosíthatod, hogy akkor közeledjen, ha tisztába van vele, mik egy apa és egy férj kötelességei, mert ha nem tudná, nem csak jogosultságok járnak neki. Azért ezt javaslom, mert az a tapasztalat ,hogy az üljetek le és beszéljétek meg ( biztos százával kapsz majd ilyen válaszokat is ) kb semmit nem fog segíteni, vagy csak ideig óráig. Most oldd meg ezt a helyzetet, mielőtt tönkrevágja a házasságodat.
2010. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem írtad, mennyi idős a pici. Szerintem itt mindketten hibásak vagytok. Nálunk úgy megy, hogy a férjem amikor csak tud, segít a gyerkőc gondozásában (mondjuk már 2 éves, de mindig is így volt, újszülöttkortól kezdve). Pelenkázza, elmegy vele játszótérre, megeteti, ha nekem éppen valami mást kellene csinálnom. Viszont hiába vagyok én is fáradt (azt most nem írom, hogy hulla, mert jelenleg kicsit nyugisabb időszaka van a gyerkőcnek), mindig próbálok törődni a férjemmel, a szex pedig olyan, hogy még ha nincs is kedvem pillanatnyilag, akkor is belekezdünk, mert mindig meg tudja hozni a kedvemet később. Viszont nem akarom megbántani, mert a férfiak érzékenyek erre. Mondom, nem kín, mert később megjön a kedvem. Viszont azt meg kell érteni, hogy ők férfiból vannak és azért mert született egy gyerek, ők ugyanúgy igénylik a szexet és az ápolt feleséget, mint amikor csak ketten voltatok. Az a baj egyébként, hogy sajnos sok férfi (tisztelet a kivételnek, mert az én férjem például egy nagyon jó példa a jó apaságra) nem érzik át, hogy bizony attól függetlenül, mert dolgoznak, bizony ki kellene venni a részüket a gyerek körüli teendőkből. Nem nőttek fel a feladathoz, nem igazán fogták fel, hogy mit jelent az apaság. Sokan úgy gondolják, hogy anyuka ezért van otthon. Ez igaz is, de néha azért be kellene segíteni neki, mert a gyerek nem 8-10 órás elfoglaltság, aminek a letelte után többet aznap már eszembe sem jut, hanem 24 órás kemény meló. Igazából beszélgetésen kívül nem tudnék mást javasolni, csak itt tényleg az a gond, ha a férjed ezeket nem látja, akkor nem sokat ér, még Te leszel a hárpia, mert "rá akarod kényszeríteni". Esetleg még egyet tudok javasolni, hogy szervezz be a tudta nélkül valami programot (fodrász, barátnőzés) és akkor kénytelen kicsit szokni a gyereket. Ez drasztikus tudom, de Te ismered a férjed, hogy melyik lehetne hasznos. Sok sikert!
2010. máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%

Két mondatot ragadnék ki az írásodból, amit a gyerekedről írsz:

"én is kellek mindig, mert nélkülem, apával nem megy sehova."

"A gyerek nélkül sehova nem járok, befásulok így. És már nem is vágyok nélküle sehova."

Egyrészt bevallod, hogy te magad sem tudsz elszakadni a gyerekedtől, másrészt pedig az jött le nekem, hogy azt, hogy a gyerek úgymond "elutasítja" az apját, kőbevésett tényként kezelitek és ebből indultok ki. Csakhogy, a gyerek nem basa, hanem a szülők által NEVELT utód, tehát át lehet nevelni arra, hogy fogadja el az apját is - szoktatás, türelem, következetesség kérdése. Emberi esendőségünk, hogy lessük csemeténk minden mozdulatát és odáig meg vissza vagyunk a kitüntető figyelmétől, amit ki szeretnénk sajátítani - valljuk be, jó érzés, hogy mindenkinél fontosabbak vagyunk neki a világon.

Amint kap az apja is pozitív visszajelzéseket a gyerektől, rögtön szívesebben veszi majd át tőled a vele való foglalkozást - magabiztosabb lesz, tudni fogja, hogy mi is a teendő a gyerekkel, mire hogyan reagál. A drasztikus megoldásoktól se riadj vissza, ne aggodalmaskodj, meg fogják oldani egymással a helyzetet akkor is, ha egy fél napra kettesben hagyod őket.


A férjednek meg magyarázd el, hogy ha megosztanátok a feladatokat, akkor többet tudnál vele is törődni, ez szerintem elég logikus ahhoz, hogy felfogja. Ha megszokta, hogy te úgyis megoldod magadnak a dolgaid (gyerek meg háztartás meg tanulás) és nem kell a helyzetedbe képzelnie magát, akkor most hiába várod, hogy magától tehermentesítsen, nem fogja mondani, hogy menjél csak nyugodtan át a barátnődhöz, mert fogalma sincs, mit kezdjen addig a gyerekkel. Ezért javasoltam, hogy a gyerek "átprogramozásával" kezdjétek.

32/n

2010. máj. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Nálunk apa sokat foglalkozott vele az elején.Most, hogy már másfél éves nem igazán törődik vele, öt percre sem hajlandó kizárólag ráfigyelni.Észrevétlenül csúsztunk idáig.Én persze időről időre megpróbálok vele beszélni, akkor egy ideig kicsit igyekszik, majd utána pár nappal, ugyanúgy nem törődik vele.Olyan, mintha megunta volna...:(

Persze zavarja, ha rendetlenség van, vagy nincs kimosva valami, vagy netalán nincs szex.Nem fogja fel, hogy fáradt vagyok, fásult és kialvatlan.Én nem bírnék még tanulni is.Csodállak érte.

2010. máj. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed egy tipikus "női nyafogás",de ezt nem rossz szándékkal írod.Sok házasság fut zátonyra ezen problémák miatt.Magyarországon amellett,hogy alacsony a házasságkötések száma,a válási arány 60%-os.

Ennek több oka van.

Egyrészt nálunk ritkán élnek külön háztartásban a férfiak a szüleitől a házasságkötés előtt,anyuci gondoskodása alól,rögtön az asszony gondoskodása alá kerülnek.Így nem gondoskodnak sosem maguknak tiszta ruháról,ételről,számlákról stb...Az új asszonykára nagy nyomás nehezedik,mert milyen asszony már az aki nem tesz minden nap friss, meleg, ételt az asztalra,természetesen kétfélét!!És persze süthetne is hetente úgy 3x!Ezt várja el tőle a család,és a környezete.

Másrészt itt van ez a hosszú Gyed-Gyes időszak.Szép dolog,hogy magunk gondoskodhatunk kis gyermekeinkről,de ennek hátulütője is van.A kismama fokozatosan elszigetelődik,kiesik a munkából,társas kapcsolataiból.Aztán fokozatosan jönnek a feladatok,hogy ha már te úgy is itthon vagy akkor legyen főtt étel,intézd te a számlákat,nyírd le te a füvet,intézkedj a bankban,takarítsd ki a garázst,nyírd meg a sövényt,vidd a kocsit átgumiztatni,hívd te a kábelszerelőt,stb,stb..Mert Te úgy is itthon vagy,akkor apa hagy pihenjen,mert ő dolgozik.

A gondok akkor jönnek amikor az anyának újra munkába kell állnia,és gyakorlatilag tényleg nem működik nélküle otthon semmi,mert nem lett hozzászoktatva senki a munkamegosztáshoz.Egy anyának munka,és/vagy tanulás mellet ez iszonyat energiát igénylő feladat,persze,mert két emberes meló.És ekkor jönnek a "női nyafogások",meg a folyamatos feszültség,és veszekedés.

Nem arról van szó,hogy a te férjed nem való férjnek,vagy apának,csak szoktatni kellene ahhoz,hogy kivegye a részét a feladatokból.Ez nem mindig megy úgy,hogy megbeszélitek,egyszerűen állítsd kész tények elé,és mond meg,hogy nem tudsz ennyi minden megcsinálni,ha nem segít.

Én pl mondtam a férjemnek,hogy mivel én a gyerekekkel hétköznap eszem meleg ételt napközben ott ahol vagyunk,akkor neki rendelek.Azt mondta,hogy neki nem kell műkaja.Akkor viszont látásra eheti este a párizsis zsömlét.Én miatta nem főzök.:))

Mi is ott tartottunk,hogy szemrehányást tett,mert nem KÍNÁLTAM kávéval,amikor hazaért.Mintha vendég lenne a saját házában!!

Vagy a 7 éves fiam szomjasan ült otthon,mert én nem tettem elé az innivalót pohárban!

Hagyj a férjedre feladatokat,mert különben csak te csinálhatod!!

2010. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
08.32 vagyok. Ma 11.10-esnek minden szava igaz! Próbáld így csinálni! Sok sikert!
2010. máj. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sokat segítettetek. Lehet, hogy nyafogásnak tűnik, nem ezt szerettem volna hansúlyozni. Hanem a probléma megoldását. Nem hagytam rá a férjemre semmit, de hiába mondtam bármit, rám se bagózott, végül meguntam és most már 2 éves a gyerek, nehéz rábeszélni, hogy apa is megtudja csinálni. Kicsit későn jött rá, hogy kivenné a részét a kicsiből, mert ugye már lehet vele mindenfélét csinálni, nem baba. Csakhogy már kicsit nehezebb ehhez hozzászoktatni, mert nem ezt szokta meg. És apa nem türelmes, inkább hrtelen haragú és képes vitázni vele, nemhogy megoldaná a helyzete, vagy majd én megoldom, ő ott hagyja üvöltve. A gyerek értett és ezért még távolabb kerül apától, mert úgy érzi nem számíthat rá, magára hagyja. Ha összevitáznak, egyből rohan hozzám, és apától elhúzódik, üvölt. Én nem beszélek ellene, ugyanazt mondom, mint az apja. De ilyenkor mit kéne tennem? Én is lökjem el magamtól? Én megoldom a problémát, amit apa mérgesen próbált. Nincs türelme, hiába mondja, hogy jó, türelmesebb lesz. Nem sikerül. Kérem, hogy egyedül oldjon meg helyzeteket, nem tud, mert a kicsi már sokszor fél tőle, hogy néha felemeli a hangját. Tehát most kialakult ez a helyzet, amit a férjem nem tud megoldani, bár szeretné. Én meg nem tudom, hogy segítsek, mert közbe avatkozni nem akarok, neki kell tekintélyt szereznie, nem félelmet ébresztenie. Ha kettesben hagyom őket, a férjem rövid időn belül a mamához megy inkább, mert így elháríthatja a gyerekbajt. Hogy magyarázzam ezt el neki? Saját maga kell ezt rendbehozza, nélkülem. De semmit nem tud a gyereknevelésről, még azt se tudja, a ruhái hol vannak, mire megtalál egy nadrágot.... Sokszor azt látom nem is akar ezen változtatni, így ő jól elvan, máskor meg lázad. Mindig mondogatom neki, hogy ebben segítsen, ezt csinálja ő, de van hogy azt kapom vissza, hogy ne ugráltass, te nem tudod megcsinálni?! Ne parancsolgassak már. Pedig én csak kérek tőle egy-két segítséget. Be aakrnám vonni, hogy így hátha a gyerek is jobban tűri majd, ha anya kéri és nem fog tiltakozni, de ha apa lehurrog, a gyerek méginkább nem akarja. Nehéz helyzet és megőrülök!
2010. máj. 26. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!