Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mitől van az,...

Szerintetek mitől van az, hogy valakinek abszolút nincs türelme a gyereknevelésben? Ez adottság? Vagy mindenki tudja több türelemre nevelni magát?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 23:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, de véleményem szerint csak te tudod megoldani a dolgokat. Lehet, hogy nem is annyira türelmetlen a férjed, hisz játszik vele, játék közben semmi probléma.

Mint ahogy valaki írta előttem lehet, hogy te "átestél a ló túloldalára". Ezen neked kell elgondolkodni, hogy igaz-e.

2010. nov. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehet, nem türelem kell ide, hanem határozott következetes fellépés. Amitől egy szülő ilyen még nem lesz türelmetlen. Mindent nem kell megengedni a gyermeknek, nem attól leszel türelmes...

Szerintem változtatnatok kell és nem szabad feltétlenül mindent elnézni az "önfejű" fiatoknak. Talán itt lesz a megoldás...

2010. nov. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%

"A gyerek elképzelése érvényesülhessen"

Ebből a mondatodból arra következtetek, hogy nem nevelted elég következetesen a gyerekedet, ez üt vissza rátok és ebből van elege a férjednek - jogos.

2010. nov. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem egyáltalánnem jó, hogy mindig próbálod úgy alakítani a dolgokat, hogy a gyerek elképzelése érvényesülhessen. A gyerek az gyerek, az elképzeléseit és az értékrendjét nekünk kell formálni. Ha hisztis, tudja, hogy anya majd jön és "megmenti". Rossz kapcsolat fog kialakulni apa és fia között. Szerintem bizonyos helyzetekben próbálj meg teljesen kimaradni, menj is át másik szobába, hadd oldja meg a férjed. Ha nagyon nem megy (a gyerek miatt, mert már tudja, hogy hiszivel bármit elér), akkor mondd meg neki, hogy pedig most apa fürdet, apának igaza van, fogadj szót neki, és beszélgessetek a férjeddel konkrét helyzetekről, amikor a gyerek nem hallja, hogy egy állásponton vagytok-e. Ha nem, az nagyon gond szerintem! Nagyon kell vigyázni, hogy az apa tekintélyét ne ássuk alá!
2010. nov. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én továbbra sem értem, miért baj, ha türelmes a szülő. Ez nem jelenti automatikusan, hogy elkényezteti a gyereket..

Ha rosszalkodik, akkor nincs kegyelem, meg kell büntetni, ez nem türelem kérdése. Viszont a mindennapokban nyugodtan bele lehet vonni, értelmes lényként kell vele kommunikálni..

Az elkényeztetés szerintem az, mikor egy anyuka bemegy a boltba a gyerekével, aki kiveri a hisztit, amiért nem kap csokit. Aztán az anya nem akar kellemetlen helyzetbe kerülni, és emiatt mégis megveszi neki.. Szerintem éppen ahhoz kell a türelem, hogy elviseld az ilyesmit, és tartani tudd magad a nevelési elvedhez: nem kap csokit.

2010. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

13:46

Hát, ezek szerint engem se kényeztett el anyukám, mert én voltam olyan makacs, hogy leültem az áruház közepére, ha nem kaptam vmit, durr két füles, legközelebb már meggondoltam, hisztizzek-e ?

XD

2010. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!