Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó a gyerekvállalás?...

Miért jó a gyerekvállalás? Mondanátok pár érvet?

Figyelt kérdés

Párom szeretne tőlem gyereket, de én főként a problémákat látom egy gyerekben.

Mondanátok pár pozitívumot, hátha kicsit megváltozik a véleményem?


2010. nov. 26. 15:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
ezt vagy érzed, vagy nem
2010. nov. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
64%
Romák szerint a családi pótlíkír
2010. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
41%

Egy gyerek sok örömöt okoz persze vannak nehézségek.

Nő Magyarország Magyar nemzetiségű lakossága.

A családfa továbbfejlődik.

2010. nov. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Nehogy már az itt leírt pozitívumok alapján vállalj gyereket! Lehet, hogy ami másnak pozitív, az neked nem az. Kérdésed alapján megmondom: Te még ne szülj!!!!!
2010. nov. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg ne szülj!
2010. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%

Vigyázz, mert az összes oltogatós barmot ide fogod vonzani.

Én megértő és empatikus vagyok. Igyekszem korrekt véleményt formálni.

Az egyetlen észérv, hogy az emberiség továbbélése miatt alapvetően fontos az utódlás, a szaporulat. Nélküle hamar kihalna az emberiség. PONT. Ennyi.


Mellé lehet tenni sokféle sztereotípiát, hogy aki nem akar gyereket az karrierista, önző, nem felelősségteljes (ezt a felelősség szót puffantják el a legtöbben), nem nőtt még fel, "dehát benne vagy a korban, már kéne, hogy legyen" - kaptam már én is meg egy párszor.

Saját véleményem: ha valaki nem szeretne, akkor az az ő élete és tiszteletben kell tartani. Hiszen senkit sem rövidítesz meg ezzel a döntéssel. Sokkal felelősebb (sic) gondolkodás nem válni ROSSZ szülővé, ha úgy érzi valaki, hogy nem neki való, mint, hogy mások elvárásainak megfelelésből ugorjon bele.


38F, gyermektelen

2010. nov. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim válasza:
61%
Ha már igy látatlanba problémának tekintesz egy gyereket akkor ne is vállalj sztem... hozzáállásod akkor fog megváltozni (ha megváltozik) ha bevállalod. Egy gyerek mosolya.huncut kacaja dörgölözös ölelése, nyálas puszija sok ezer problémát feledtet
2010. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

hát ha nem vagy családcentrikus akkor nem lehet érvéeket és ellenérveket mondani.ellenérv hogy már nem leszel annyira szabad,több pénzetek elmegy a gyerkőcre(pelenka, 2 hetente új ruha(mert gyorsan nőnek csecsemő korban),oltások,gyógyszerek,tápszer stb.érvek mellette,hogy a te véred ,tőled függ a legjobban,míg terhes leszel vele csak te érezheted minden mozdulatát,ő lesz aki azt mondja neked anya,vagy apa(nem tudom melyik lennél:))ha nagyobb lesz besegít majd mindenbe,egész lesz a család és nem lesz olyan érzésed mintha kimaradt volna vmi az életedből.Ha gondod van csak ránézel és egy ből elszáll minden bosszuságod.Nekünk még nincs mert sajnos miattam nem jön olyan könnyen

21/N

2010. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
46%

nem értem , hogy hogy lehet egy gyerekben problémát látni.

Ha gyereke van az embernek az nagy boldogság , mert pl. van akit örökre szerethetsz ( mert valakit a párja elhagy). Kedves kérdező mennyi idős vagy? :)

2010. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%
Én is az egyik "oltogatós barom" vagyok. De most komolyan. Akiben egyáltalán így, ilyen formában ez a kérdés felmerül, nem áll készen az anyaságra. És ne azért szüljön, mert észérvekkel meggyőzzük ezen az oldalon. Meg hogy ne haljon ki az emberiség......
2010. nov. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!