Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem gondolkoznak a...

Miért nem gondolkoznak a párok gyerekvállalás előtt?

Figyelt kérdés
Most kifejezetten azokra gondolok akik sírnak amikor kiderül hogy a gyerekük fogyatékos,meleg,transex vagy másegyéb... én úgy látom hogy azért vállalok gyereket, mert egyrészt szeretnék,de szeretném azt is hogy boldog legyen és elfogadom bármilyen is lesz... ti hogy látjátok, mert ahogy itt olvasgattam, nagyon sokan akkor vannak kiakadva amikor a gyerekük pl. bevallja hogy meleg, miért nem lehet erre már a gyerekvállalás előtt gondolni, hogy de mi lesz ha ez meg ez lesz? akkoris szeretni fogjuk ... ? csak ezt vontam le a mai gyereknevelésből, tisztelet a kivételnek. ti hogy látjátok? L/18
2010. okt. 21. 21:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%

A fogyatékosság sokszor kimutatható a terhesség alat is,de nem mindig. Van,amikor szülés közben éri valami a gyereket.

Azt pedig,hogy meleg lesz,nem lehet előre tudni. Ajogy azt sem,hogy pl. lerukémiás lesz.

A te elméleted szerint senki ne vállajon soha gyereket,mert lehet,hogy fogyatékos lesz?

2010. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
rendesen kiforgattad a szavaimat... nem én úgy látom hogy azok ne vállaljanak akik akkor megfutamodnának amikor valami gond lenne a gyerekükkel már jóval a születésük után...
2010. okt. 21. 21:12
 3/32 anonim ***** válasza:
91%

valamilyen szinten igazad van, viszont az első hozzászólónak adok igazat. az emberek többsége nem gondol arra, hogy mi van, ha beteg lesz a gyerek, mert eszükbe sem jut, hogy vele is előfordulhat. sajnos ez van. én rettegek tőle. természetesen nem dobnám el a gyerekemet, de sokan azért teszik, mert még nagyobb felelősség, anyagilag még megterhelőbb, és ők nem akarnak még mondjuk 70 évesen is egy 40 éves fogyatékos gyereket nevelni. őket is megértem, de elítélem azért, ha eldobják a gyereküket. ha a gyerek meleg lesz, vagy bevallja, nem hiszem, hogy a szülők többsége eldobja. nekem nem ez a tapasztalat a baráti körből, mert van köztük meleg. nehezen ment nekik a bevallás, de a szülők nehezen is, de elfogadták.

én így látom

2010. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%

Én nem ítélem el azt aki megfutamodik...még nem vagyok szülő ergo nem tudom, hogy reagálnék erre...persze nem az a normális, ha az ember megfutamodik, de valljuk be egyik eset sem könnyű...ha fogyatékos lesz a gyereknek az nem élet és az egész család is "megnyomorodik"...nagy nyomás, stressz stb...nem lehet könnyű lelkileg feldolgozni, hogy neki miért nem lehet éppen egészséges gyereke, éppúgy mint másnak?! nem azt mondom, hogy el kell "dobni" egy ilyen gyereket, hanem próbálom vázolni, miért nem ítélek el egy embert ezért...

Persze lehet (talán biztos) hogy ha a saját gyereked, normális, hogy törődsz vele. De míg nem vagy szülő, nem vagy benne, egy szavad se lehet, könnyű egy kívülállónak pampogni...

A melegség, a transzexualitás és a homoszexualitás pedig nem egyértelműen eldöntött tény, hogy örökletes vagy környezeti hatásnak tudható be, szóval ez se biztos, hogy nem egyéni "hiba". Szerintem itt elsősorban a környezeti tényezők, társadalmi, kulturális hatások a felelősek, nem pedig a gének...és szerintem nem feltétlenül kell elfogadnia valakinek ha a gyereke meleg transzex. stb stb.

Ezt se tudod mit tennél szóval erről se érdemes vitatkozni...



Persze más, a betegség, szerzett sérülés stb stb...sajnos senki nem tudja mit hoz a z élet. De kérdező kérlek ne ítélj, hogy ne ítéltess...

2010. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%
Azért majdcsak szabad szomorúnak lenni, mikor a nagyon szeretett gyerekről kiderül, hogy sosem fog tudni beilleszkedni a társadalmi normák közé, ezért kirekesztett lesz (meleg), vagy mert olyan betegsége van, ami megnyomoritja azt az életet, amit a legboldogabbnak szeretnél tudni, akár a saját életedet adnád érte. Ha ez rajtad kivülálló okok miatt nem teljesülhet, akkor bizony az ember nagyon szomorú. Egy szülő azt szeretné, hogy a gyermekének boldog és hosszú élete legyen.
2010. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
78%
"Most kifejezetten azokra gondolok akik sírnak amikor kiderül hogy a gyerekük fogyatékos,meleg,transex vagy másegyéb" Ha előre gondolkodik valaki ha nem szerintem nincs a földön olyan ember aki ne sírná el magát a fenti okok miatt. Nem tervezésfüggő.
2010. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
69%

Sokan csak a gyerekvállalásba azért fognak bele, mert megingott a házasságuk, vagy a kapcsolatuk. Ezt CSernus is megmondta már régebben. Sajnos tényleg sokan ebbe nem gondolnak bele, hogy mi lesz ha pl. drogos lesz. Csomó gyereket kicsapnak az utcára, ott élnek nap mint nap, haza csak aludni járnak. Ha majd nekem is lesz gyerekem, soha nem hagyom, hogy idáig fajuljon a helyzet. Mert nevelés kérdése is az, hogy ki, hogy viselkedik.

A betegség meg teljesen más dolog. Én mindenképp szeretni fogom majd a gyermekeimet. Megpróbálom őket minél jobban nevelni, és ha betegek lesznek, segítek nekik mindenben. Mondjuk ha egészségesek is lesznek segítek nekik :)

21L

2010. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%

Mindenki úgy áll hozzá a betegségekhez,balesetekhez hogy ő vagy a családtagjai biztos nem lehetnek azok,velük ilyen nem történhet.Ha pl 10ből 1 ember rákos lesz,akkor azaz 1 biztos,hogy nem ő lesz.

Így vannak a kisbabákkal is.Eleve "tudják",hogy az ő babájuk nem lesz beteg.Aztán ha mégis,nem tudják mit csináljanak,mert nincsenek felkészülve rá.

2010. okt. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
57%

"Sokan csak a gyerekvállalásba azért fognak bele, mert megingott a házasságuk, vagy a kapcsolatuk. Ezt CSernus is megmondta már régebben."

Válaszadó ne haragudj, nem Téged akarlak bántani, csak kérlek ne emlegessük mindenhol Csernus bácsit...aki egyebet se tud csak egy elméletet szidni és a vizes lepedőt mindenkire ráhúzni...az, meg hogy megingott házasságba elég gyakran kerül gyerek nem Csernus nagy felfedezése, hanem egy "alapjelenség" amit akár én is felfedezhetek, vagy bárki más, nem kell ehhez Csernus...:-S (bocsi még egyszer, csak ráz a hideg Csernustól...)


Sajnos, az emberek valóban nem mérik fel ezeket, de szerintem ha ezen túl sokat gondolkodik valaki, hogy MI LESZ ha ... ez meg ez, ilyen meg ilyen lesz a gyerekem az emberek beleőrülnek és nem vállalnak gyereket. Nyilván, hogy át kell gondolni, de bízni kell abban, hogy egészséges lesz, hogy szép lesz, jó lesz, egészséges lesz, minden rendben lesz. Aztán az élet vagy igazol vagy nem.

Már fentebb is írtam, nem ítélek el azért amit tesz, mert én nem tudom mit tennék hasonló helyzetben. Nyilván a gyermekemet megpróbálom legjobb tudásom szerint nevelni, tanítani, fejleszteni, segíteni...aztán kiderül milyen "munkát " végeztem...

2010. okt. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
76%

ha ilyenen gondolkodnánk, lehet nem mernénk sose bevállalni egyet sem.

Én például nem (csak) magamat sajnálnám, inkább a gyereket, mert a társadalom sosem fogadta be azokat, akik valamiért mások.

2010. okt. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!