Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó a gyerekvállalás?...

Miért jó a gyerekvállalás? Mondanátok pár érvet?

Figyelt kérdés

Párom szeretne tőlem gyereket, de én főként a problémákat látom egy gyerekben.

Mondanátok pár pozitívumot, hátha kicsit megváltozik a véleményem?


2010. nov. 26. 15:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%

az a helyzet,hogy ezt érezni kell-

Kell az hogy akard a gyereket.:)


Én most leírhatom, hogy milyen jó érzés mikor megszületik, mikor először rád mosolyog, vagy mondja ki hogy anya,

milyen jó, hogy hozzád bújik, hogy napról napra látod ahogy ügyesedik,elkezd kúszni-mászni, felül...


Ha Te még nem érzed azt hogy szeretnéd, akkor felesleges.

2010. nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
70%

Hát a gyerekvállalásban minden olyan,amit valaki pozitívumnak tekint,valaki nem.

Nem lehet érvekkel magyarázni,hogy miért vállalj gyereket,egyszerűen elég annyi,hogy szeresd a gyerekeket,és egy ölelésük,vagy puszijuk el tudja feledtetni veled az összes problémádat.Meg hogy legyen pénzed,türelmed:D

De amúgy is,ha bevállalod a gyereket,és mikor megszülted,minden át fog értékelődni benned,és ő lesz az életed értelme:)

Én még nem szültem,de olyan ismerőseim,akiknek van gyerekük,ezt mondták(és egyértelműen nem hülyeség:).

Én nem tudnám a felnőttkoromat gyerekek(meg majd unokák)nélkül elképzelni(3-4 gyerekig meg sem állok majd:D).

Szóval ezt tényleg érezni kell,ha egyszer csak a problémákat látod a gyerekekben...de lehet,hogy pár év múlva te is akarsz majd:)

14/L

2010. nov. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%

Ne szülj,a gyereknek ártanál vele,hisz csak problémának érzed a gondolatát is,aki alkalmatlan anyának aki nem vágyik gyerekre,ne szüljön,mert csak árt vele...Nem csépért,ezsköznek kell szülni,meg azért se kő szülni,hogy ne halljon ki az emberiség.

Mi a jobb ha egyel kevesebben vagyunk,vagy ha egyel több nemkivánt sérült gyerekkel többen vagyunk?...

2010. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%
Előző vagyok,nekem sincs késztetésem,páromnak se,Nem a gyerek az életcélunk,én munkám során úgyis velük foglalkozom a legtöbbet,de otthonra még nem férne bele...Rég rossz,ah érv kell,ha más kedveért szülnél...28N
2010. nov. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
44%
SZÜLJ!!!! Én sem voltam oda meg vissza a gyerekszülésért, én is többnyire a negatív oldalát láttam. Aztán úgy voltam vele, hogy mégis vállalom, mert tudtam, hogy mivel emberileg normális vagyok, normálisan fogom nevelni a gyerekem. A legjobb döntés volt életemben, hogy vállaltam. A pozitív és negatív dolgok egyenlege pozitív lesz hidd el! Ne riasszon el, hogy most mit érzel, sokan éreztek ugyanígy, de most csak annyit látsz, hogy boldog anyák vagy apák. Nagyon kevesen vállalnak úgy gyereket, hogy majd meg döglenek érte.
2010. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
71%
Ja bocs, azt se tudom, hogy nő vagy, vagy férfi. Tényleg, nő vagy?
2010. nov. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
92%

Én minden nőnek azt tudom ajánlani, hogy akkor vállaljon gyereket, ha ellenállhatatlanul vágyik rá. 28 éves koromig el sem tudtam képzelni magamról, hogy anya legyek. Nem éreztem hiányát egy apróságnak, szentül meg voltam győződve, hogy soha nem fogok szülni.

Aztán az a bizonyos biológiai óra közbeketyegett. Elkezdtem vágyódni egy saját baba után, már-már betegesen akartam azt, amiről azt hittem, soha nem kell. Elbőgtem magam a nyílt utcán, ha babakocsis anyukát láttam. 32 éves koromban megszültem az első, majd 36 évesen a második lányomat.

Biztos vagyok benne, hogy addigra értem meg az anyaságra. Lehet, ha korábban szülök a férjem és a család szándéka szerint, nem lettem volna "jó" anya, csak a gondot láttam volna a terhesség, szülés, anyaság alatt.

Ebből is látszik, hogy nem ítélem el azokat, akik nem vállalnak gyereket. Mindenkinek magában kell éreznie a vágyat. Ha ez nincs, semmi értelme a gyerekvállalásnak.

2010. nov. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
67%
Aha érdekes ilyenkor azt a sok szenvedő családot, gyereket senki nem veszi észre akiknek nem változott meg a véleménye utána sem és nem szeretik a gyerekük, nem szeretnek szülőnek lenni. Egy kis józan ész kéne az önző rózsaszin köd helyett!
2010. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem vágysz rá ne szülj,mert szegény kulcsos gyerek lenne...
2010. nov. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindig lesz KIÉRT aggódni. Mindig lesz MIÉRT aggódni. Mindig lesz OK élni.

De ha nem érzed a kérdés feltevése nélkül azt az ellenállhatatlan vágyat az anyaságra...Hát akkor nem is érdemes vállalnod, még ha millió okot is sorolnak itt fel neked.

2010. nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!