Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők!? Ti megtennétek?

Szülők!? Ti megtennétek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel lenne egy lányod aki már a húszas éveit tapossa. Van egy pasija már x éve. A lányod arra kér, hogy egy "család látogatás" alkalmával kérdezz rá a pasijától hogy mit gondol a házasságról, hogy egyáltalán gondolkozik-e rajta, tehát komolyak-e a szándékai, vagy csak "kellemes időtöltést" jelent neki a lányod.


Ti megtennétek? Bevállalnátok? Csak kérdésről lenne szó, nem rábeszélésről! Ha igen, miért, ha nem, miért nem?


Előre is köszönöm


2010. dec. 1. 18:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Szomorú ha a lány már ezen egyáltalán elgondolkodik hogy ő csak időtöltésnek kell,itt esküvő nem kéne...
2010. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Ennyi erővel maga is megkérdezhetné. Ha a lánynak hazudik ezzel kapcsolatban, miért lenne őszinte az anyához?
2010. dec. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ezt meg kell tudniuk beszélni ketten, nem kell hozzá a szülő.
2010. dec. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Megtenném,sok szülő kikérdezi gyermekének párját,éslegalább tisztába lennék mire számíthatók.
2010. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
jó,jó, de nem ciki egy lánynak/nőnek feldobni ezt a témát??? Vagy a mai modern világban már tök mindegy hogy ki kezdeményezi ezt a témát?
2010. dec. 1. 19:02
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már túlvagyok. Meg lehet, sőt meg is kell kérdezni de csak akkor ha te tudod, hogy mit is akarsz pontosan. Ha csak kapcsolatot akarsz, akkor nem sok értelme van a kérdezpsködésnek, ha hozzáakarsz menni feleségül, akkor viszont igen. A válaszból fogod tudni, hogy a partnered egyáltalán meg akar-e nősülni, mikor és hogyan. Lehet, hogy megfontolt és meg akarja teremteni a felételeket a házassághoz, de lehet, hogy bátortalan ezen a téren. Továbbá az is elképzelhető, hogy nem lát semmilyen esélyt arra, hogy meg tudtok élni együtt azon a szinvonalon, ahogy most.

Én mint szülő ezt bevállaltam és tisztább volt minden. Természetesen a lányom érdekeit képviseltem, tudnom kellett, hogy ő mit akar. Ettől függött minden.

2010. dec. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%

Ha az én lányom a húszas éveit taposná és már X éve együtt élne a pasijával és az még X éve sem gondolkozna MAGÁTÓL az esküvőn, hát én a lányommal ülnék le beszélni : Édes lányom! Ha egy pasi 6 hónap után nem tudja eldönteni, hogy a kapcsolatotok komoly-e, azt ott kel hagyni, mert az évek szállnak, ez a pasi 10 év múlva sem fog elvenni, viszont várhatod, hogy 10 év múlva simán lecserél egy fiatalabb csajra... Akkor te már sehol nem találsz független pasit, szépen hoppon maradsz és élhetsz a macskáidnak...


A húszas éveiben járó lányomat kioktatnám, hogy ha összeköltözik a pasijával, onnantól kezdve ne várja, hogy a pasi valaha elveszi feleségül (miért venné el, amikor házasság nélkül is mindent megkap a nőtől, főznek, mosnak, takarítanak rá, és bónuszként még független lehet hivatalosan)...

2010. dec. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem anyukádnak kell felhozni ez a témát, az eléggé ciki...a párodnak nagyon kényelmetlen lenne a kérdés valószínűleg. Beszéljetek ti róla, te kérdezd meg, ha tudni akarod, és ne anyukád. Te mész hozzá, persze ha csak ilyen szándékai vannak. Mi is huszonévesek vagyunk, 2 éve együtt és beszélgetünk róla (valószínű nyáron lesz a nagy nap).
2010. dec. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Eléggé vegyes érzelműek a válaszok, de ha valaki még hozzá akar írni csak nyugodtan tegye!
2010. dec. 1. 19:05
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves 19:04!

És Te hogyan vetted elő a témát? Voltatok egy esküvőn, vagy csak úgy bele kezdtél a közepébe? (mit tanácsoljak a lányomnak?)

2010. dec. 1. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!