Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők!? Ti megtennétek?

Szülők!? Ti megtennétek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel lenne egy lányod aki már a húszas éveit tapossa. Van egy pasija már x éve. A lányod arra kér, hogy egy "család látogatás" alkalmával kérdezz rá a pasijától hogy mit gondol a házasságról, hogy egyáltalán gondolkozik-e rajta, tehát komolyak-e a szándékai, vagy csak "kellemes időtöltést" jelent neki a lányod.


Ti megtennétek? Bevállalnátok? Csak kérdésről lenne szó, nem rábeszélésről! Ha igen, miért, ha nem, miért nem?


Előre is köszönöm


2010. dec. 1. 18:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, beszélgetni mindenről lehet, akár erről a témáról is, de a helyedben inkább rávezetném a vő-jelöltedet, hogy ő maga beszéljen róla, fejtse ki a véleményét.

Csak olyan ajtóstul rontok a házba-típus nem legyél, mint az én volt anyósom, aki kerek perec rákérdezett, hogy mikor lesz az eljegyzés, mert ők segítenek a gyűrűt is megvenni.

Kösz szépen..na ilyen hibát ne kövess el soha.

2010. dec. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

19:04 vagyok.

Jah te az anyuka vagy? Bocsánat, azt hittem a lány. :)

Akkor viszont kérlek formáld át a szavaimat úgy, mintha neked írtam volna, vagyis inkább a lányoddal beszélj, mint a fiúval.

Nem tudom nálunk hogy volt, de 4 hónap után már megvettük az eljegyzési gyűrűmet. De csak mikor 1 évesek voltunk akkor kaptam meg. Szülők előtt (még) nem volt eljegyzés. A téma elég sokszor feljön köztünk, párom jól keres szerencsére, én most fejezem be júniusban a főiskolát. A megélhetéssel nem lesz gondunk, és mindketten szeretnénk majd gyereket is hamarosan. Szóval mindketten család és házasságpártiak vagyunk, valahogy magától jött fel a téma. Nem nagyon görcsöltünk rá, csak úgy simán beszélgetni szoktunk h mit lenne hogy jó meg ilyesmi. Eldöntöttük már milyen legyen az esküvő, mennyi vendéggel meg ilyenek. Költségvetést, kinek milyen gyűrű tetszik stb.

Én azt ajánlom neked, hogy a lányoddal üljetek le ketten és beszélgessetek róla, hogy ő mit szeretne, és próbáld meg ösztönözni őt, hogy beszéljenek a barátjával. Először tudnod kellene, hogy egyáltalán a lányod mit gondol erről, mert ha ő egyáltalán nem is vágyik rá, akkor eléggé ciki lenne a srácot beégetni az egész család előtt.

2010. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legjobb ha nem avatkozol bele. Minden férfi (még a bátrak is) fogják a nyulcipőt és mennek. 20on éves a lányod mire kell kapkodni?

Az sem megoldás ha elveszi 6 hónap után szül egy két gyereket a fickó meg lelép.

A lányod kérdezzen rá (inkább ugy mondom célozzon rá) de én nem tenném meg pedig nekem is van lányom.

Egyet ne felejts el: vagy ez a fickó az igazi vagy nem. Majd elválik. Nem kell aggodni a lányodnak sem.

2010. dec. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Több éve együtt vannak és a lányod nem tudja hogy mi a szándéka vele?

Én még annak idején 16éves voltam,a férjemmel már akkor a jövőnket terveztük.Erre tök egyszerűen ő is rákérdezhet.

Mi azóta összeházasodtunk és van egy 2éves fiúnk:)21N

2010. dec. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%

Hát én nem szólnék bele az anya helyében. Egy év után én is algondolkoztam, hogy hogyan tovább, és egyszerűen megkérdeztem a párom. Nyilván nem kezdtem el erőszakoskodni, csak egyszerűen mondtam, hogy már jó ideje együtt vagyunk és szeretném tudni, mire gondol.

Különben nem azért, de milyen dolog az, hogy egy kapcsolatban a szülőnek kell ilyet megkérdezni? Nem bízik a lányod a párjában vagy micsoda? Nem arról szólna az egész, hogy őszinték vagyunk egymással?

2010. dec. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

megtenném-e? ez fordulna meg először a fejemben, hogy akkor tényleg komolyan gondolja-e! ciki-e a modern világban? kit érdekel! nem tetszik a srácnak? nehogymár már ne teccen :) az alap, hogy udvarias és próbál bevágódni.

23f

2010. dec. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
20 éves lány vagyok,és véleményem szerint ez nem így megy...volt egy 3éves kapcsolatom meg két 1éves..most kezdek bele a következőbe..tanulok,és nem vágnék bele egy esküvőbe,de még egy összeköltözésbe sem...a 3évessel terveztük az esküvőt,a majdani gyermekeinket,eljegyzés is volt,de máshogy alakult az életünk..feltétel nélkül szeretjük egymást azóta is és kitudja,lehet,hogy majd egyszer ő lesz a gyermekeim apja...de egyelőre a mostani párommal vagyunk 2hónaposak és majd elválik,mit is hoz az élet...amíg nincs munkám és keresetem,addig nem házasodok...főleg nem kérem meg anyukámat,hogy járjon a barátom nyakára,hogy mikor házasodtok már össze...ha a lányodban felmerül ilyesmi,akkor nemtudom miért van a barátjával...el kellene beszélgetni vele,hogy mit is jelent egy párkapcsolat...a házasság csak papír és szabadságkorlátozás...és van egy olyan érzésem,hogy ha ilyeneken gondolkodik,akkor valami baj van és a barátja "szabadságát" szeretné még lejjebb korlátozni...ha viszont nincs köztük olyan kapcsolat,hogy erről beszéljenek,akkor régen rossz...vagy a lányod éretlen még egy párkapcsolathoz ha nem "meri" megkérdezni és az édesanyja szoknyája mögé bújik még 20évesen is...szóval ha jóban akarsz lenni a sráccal,szerintem felejtős a dolog...ha megkérdezed,te leszel az oly sokat emlegetett tipikus anyós...
2010. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A szitú az hogy a lányom 29 éves és már 7 éve együtt vannak. A srác azt szeretné, hogy hitelt vennének fel, úgy hogy ő legyen a kezes (mármint a lányom) a pasi házának felújítására (együtt laknak)... Nos, ha komolyan gondolná, akkor már rég elvette volna, nem? 7 év az hosszú idő, vagy csak én vagyok begyöpösödve? :) A másik dolog pedig, hogy a lányommal már beszélgettünk erről, ő szeretne esküvőt, de mindig amikor a sráccal elkezd erről beszélni, akkor tereli a témát, vagy azt mondja, "hej ráérünk arra még"... és azt mondja (pasija), hogy ha ő esküszik, akkor már legalább 1 millás lagzit szeretne?! (ehhez no comment) gondolom így akar a lányunkon keresztül ösztönözni (vagy zsarolni?) arra hogy az esküvő teljes összegét mi álljunk, mi meg úgy vagyunk vele, hogy ha már ehhez is pénz kell nekik és nem kevés, akkor mi lesz velük ha mi már nem leszünk? Egyébként mi egy jóval szerényebb esküvő költségét simán átvállalnánk, de az egy millás költség az rengetegnek tűnik és nem akarjuk azt hogy minket is adóságba keverjen...


Így Ti mit gondoltok erről?

2010. dec. 2. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!