Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvi kérdés kisgyerekkel...

Elvi kérdés kisgyerekkel kapcsolatban, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem, majd 2-3 év múlva lenne aktuális. A férjemmel pont ma vitatkoztunk azon, hogy miként is "kell" az első egy évben a gyerekkel foglalkozni.

Mivel teljes nyugalommal rábíznám a leendő gyermekem mind a férjemre, mind a szüleimre (mindannyian felneveltek már gyereket), mondtam, hogy havonta 1-2 alkalommal biztosan elmennék pár óra barátnőkkel találkozni, kávézni.

Erre azt volt a válasz, hogy az első egy évben nem kellene a gyereket anya nélkül hagyni.

Viszont szociálisan és mentálisan se szeretnék majd leépülni. Szerintem pont az jelentene kikapcsolódást, ha néhány órát valami teljesen mással foglalkoznék.

Illetve szerintem a gyereknek sem okozna gondot, ha néhány órát nem látna, de szerető és gyakorlott emberekkel lenne körülvéve.

Másrészt ha csak valami komolyabb fertőző betegséget elkapnék, akkor is el kellene különíteni a gyerektől - gondolom ennyi idősen még nem túl masszív az immunrendszerük.

Tényleg muszáj az első egy évben 24 órában a gyerekkel lenni az anyának? Nem éjjel-nappal bulizni szeretnék, hanem havi 1-2 alkalommal néhány órát kizárólag felnőtt társaságban eltölteni, feltöltődni. Minden kisgyerekes ismerősöm panaszkodik néha, hogy "beszűkülnek" a gyerek mellett, mert kevés a felnőtt kontakt.


2010. dec. 3. 18:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Butaság, amit a párod vár tőled. Nekem sincs még gyerekem, viszont több barátnőmnek van, és nemhogy havi szinten, de heti szinten csinálnak programot baba mellett is, amikor a babára vagy az apuka, vagy ha apukával kettesben van program, akkor a nagymama vigyáz. Napközben meg beteszik a kicsit babakocsiba, és úgy találkoznak barátnőkkel. Nem kell ebből ügyet csinálni, majd meglátod, hogy neked mi a jó! Van, akit tökéletesen kielégít a babázás, a feleség- és anyaszerep, van, aki másra is vágyik mellette. Nem vagyunk egyformák. A lényeg, hogy önmagad maradj!
2010. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknek szüksége van más társaságára is! Nagyszülőkre pl. Ez a természetes! Az embert arra alakította ki az evolúció, hogy régen törzsek voltak ugye, na most ott sokszor az törődött a kicsikkel, aki éppen tudott (pl. idősebbek, másik kismama), vagy erre kijelölték, amíg a többiek vadásztak és gyűjtögettek. Ott mindenkinek a kollektív felelőssége volt vigyázni a gyerkőcökre. Ez még kb. 12 ezer évvel ezelőtt is így működött, és azóta genetikailag nem (ill. alig) változtunk.
2010. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

hmm... Senki sem írta meg, ami nekem jutott rögtön eszembe? :D

Arra nem gondol a kedves leendő apuka, hogy ha folyton az anyjával van a gyerek, akkor túlságosan anyás lesz :)

A nővérem itt rontotta el... Nem tudta egyszerűen közepes csoportos oviba vinni a gyereket, mert már akkor hisztigörcsöt kapott a kicsi, ha egy pillanatra nem volt mellette az anyja!

2010. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, hogy attól, hogy kicsit szocializálódik, még nem lenne elhanyagolva. Sőt, később már akár 1-2 hétre is nyugodtan ott hagynám a szüleimnél "nyaralni", mondjuk a szoptatási időszak után. Tudom, hogy a születéstől fogva ott segítenének, ahol tudnak, alig tudnám levakarni őket az unokáról.

Nem hiszem, hogy az anyaság=börtön. Ha olyanom van, hogy elmennék moziba a férjemmel vagy egy barátnőmmel, miért ne hagyhatnám néhány órára a szüleimre? Annak egy részét úgyis átaludná, a maradék időben pedig kétlem, hogy utánam sírna, hiszen gondját viselnék.

2010. dec. 3. 18:57
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát érdekes férjed van biztos tőle akkarsz gyereket?

Az a legjobb ha néha kikapcsolodsz, a gyerek érdeke is hogy boldog, kiegyensújozott legyen az anyuka.

2010. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem szabadul el soha a gyerekétől, akárhány éves, és nem képes külön személyiségként élni, a gyerekkel b*szik ki a legjobban. Ettől egy épeszű ember ideges, fáradt, feszült, depressziós, antiszociális lehet/lesz, és az SENKINEK se jó. Se az anyának, se az apának se a gyereknek.


Havonta 1-2-3 alkalommal egy-egy délutánt muszáj ilyenekkel töltened. Ha az apuka nem érti meg, én nem is vállalnék gyereket, míg ilyen a felfogása.

2010. dec. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
Egy kávé belefér ettől még nem leszel rossz anya. Kell a kikapcsolódás.
2010. dec. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon jól látod a dolgokat, én is hasonlóan szeretném csinálni.

anyumra sztem bármikor rábízhatom majd a babát, engem már egész jól felnevelt :D


amikor én kicsi voltam, rengeteg időt töltöttem a nagyiméknál, egész nyarakat.


nagyon sok anyuka be tud golyózni attól, h 24/7 a gyerekkel van, semmi más téma vagy más emberek. na, én nem szeretném teljesen feladni az eddigi életemet, amiatt hogy anyává válok.

2010. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ezt azért még most tisztázzátok, nehogy gond legyen belőle később. Mi is most állunk babatervezés előtt, és sokat beszélgetünk róla, de nekem pont a párom mondta,hogy annyi anyuka lesz a szülés után depressziós, mert egyedül van,hogy ő ezt nem szeretné. Szóljak nyugodtan, ha úgy érzem sok, akkor nyilván ő vigyáz majd a picire, én meg menjek el csavarogni egy kicsit. SZerintem ez a normális felfogás. Sőt, mi azt is megbeszéltük,hogy ha már elmúlt egy-másfél éves, legalább félévente elmegyünk ketten egy hétvégére. Kell kettőnkre is időt szakítani. A gyermek nem egy rabság. Legalább is nem úgy kellene felfogni!
2010. dec. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem még a havi 1-2 is kevés. Havi 1-2 mondjuk egy hosszabb barátokkal eltöltött dumapartiból kell. Emellett mondjuk heti kétszer el lehet járni mondjuk délután tornázni vagy valami kézművesklubba vagy akármi... Én úgy gondolom, hogy attól egy gyerek nem lesz lelki sérült, ha pl. kedden-csütörtökön délután hazaér az apja a melóból, átveszi a pelenkázást meg a gügyögést másfél órára míg anyuka tornázik. Az én gyerekem sem lett lelki sérült attól, hogy sem az apja sem én nem akartuk abbahagyni a sportot, így felváltva jártunk edzésekre. Igaz, hogy így csak heti egyszer jutottunk el, egyik nap egyikünk, másik nap másikunk, de működött. Ráadásul anno a fiamat az apja fürdette az első perctől kezdve. A császár miatt nem tudtam először emelgetni meg hajolni, viszont az apja úgy megszerette a fürdetést, hogy a napi lélekölő robot után ez neki élmény volt. Most mit kellett volna tenni? Ugyanúgy a szülője mint én, nem hiszem, hogy ettől rosszabb anya lettem volna, hogy nem én voltam minden percében a gyerekkel. Reggeltől délután ötig úgyis csak az enyém volt, délután nyugodtan apázhatott.
2010. dec. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!