Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvi kérdés kisgyerekkel...

Elvi kérdés kisgyerekkel kapcsolatban, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem, majd 2-3 év múlva lenne aktuális. A férjemmel pont ma vitatkoztunk azon, hogy miként is "kell" az első egy évben a gyerekkel foglalkozni.

Mivel teljes nyugalommal rábíznám a leendő gyermekem mind a férjemre, mind a szüleimre (mindannyian felneveltek már gyereket), mondtam, hogy havonta 1-2 alkalommal biztosan elmennék pár óra barátnőkkel találkozni, kávézni.

Erre azt volt a válasz, hogy az első egy évben nem kellene a gyereket anya nélkül hagyni.

Viszont szociálisan és mentálisan se szeretnék majd leépülni. Szerintem pont az jelentene kikapcsolódást, ha néhány órát valami teljesen mással foglalkoznék.

Illetve szerintem a gyereknek sem okozna gondot, ha néhány órát nem látna, de szerető és gyakorlott emberekkel lenne körülvéve.

Másrészt ha csak valami komolyabb fertőző betegséget elkapnék, akkor is el kellene különíteni a gyerektől - gondolom ennyi idősen még nem túl masszív az immunrendszerük.

Tényleg muszáj az első egy évben 24 órában a gyerekkel lenni az anyának? Nem éjjel-nappal bulizni szeretnék, hanem havi 1-2 alkalommal néhány órát kizárólag felnőtt társaságban eltölteni, feltöltődni. Minden kisgyerekes ismerősöm panaszkodik néha, hogy "beszűkülnek" a gyerek mellett, mert kevés a felnőtt kontakt.


2010. dec. 3. 18:19
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Szívemből szóltál! Én egyenes rosszul vagyok az olyan mártír anyáktól, akik szerint attól lesz jó a gyereknek, ha állandó anyuka fenekében van!

2010. dec. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!