Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kilátástalan az...

Teljesen kilátástalan az életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, jelen pillanatban nincs munkám, nincs pasim, teljesen egyedül érzem magam. Eddig mindig pozitivan álltam az életemhez, mindig tudtam, mit szeretnék, de nemrég annyira bizonytalanná váltam, hogy nem érdekel semmi. Hónapok óta szinte alig mozdultam ki itthonról, az egész napom a semmiből áll és nincs olyan nap, hogy ne sirnék szinte ok nélkül. Régebben voltak néha hullámvölgyek az életemben, de azt hiszem ebből nem tudok kilábalni. Ha ilyen gondjaim voltak elég volt egy kis smink, egy új cipő vagy táska és rendbe jöttem. De most még ez sem érdekel... A legrosszabb az, hogy senkinek sem beszélhetek róla, mert senki sem hallgat meg, még a családom és a barátaim sem, mindenkinek csak addig jó még a felszint látják. Megtanultam szinészkedni mindenki előtt, de azt hiszem nem birom ezt a bezártságot sokáig... Szerintetek van valami kiút ebből? Köszönöm válaszotokat?
2010. dec. 3. 22:33
1 2 3 4
 21/33 Oxa ***** válasza:
82%

"Tökéletes? Nem. De miért kellene másokat terhelnem, ha a megoldás kulcsa nálam van? Talán Bélánál van, vagy Jucinál? Vagy az xy válaszolónál? Nem. Nálad van, és ezt tudod jól."

Akkor miért is írsz? :) Feltűnési viszketegség?


"Itt siránkozol és nem veszed észre, hogy ez csak időpazarlás, és illúziókeltés. Hogy a többi mit gondol erről, arra magasról teszek."

Talán kérdezni és/vagy beszélgetni bűn? Ez az oldal arra lett létrehozva, hogy bárki kérdezhessen, és részben, vagy teljesen NORMÁLIS választ kapjon!


"Csak szimplán ellene vagyok az ilyen lényegtelen, semmire sem vezető bájcsevegésnek."

Őszintén! Téged ez a topic meggátol az ivarérési folyamatodban? Kevesebb lesz tőle a fizetésed? Vagy miért zavar?

Gondolom az, hogy jövőre emelik az árakat szintén zavar! Miért nem demonstrálsz a Kossuth téren? Hidd el, ott még híveid is lennének!


"A depresszióst egyszerűen erőszakkal kell kiszakítani abból a maga teremtette álomvilágból, amit magának elképzelt."

Az erőszak erőszakot szül! Ha mondjuk Te lecsapsz egy legyet, akkor téged is csapjon le valaki? Mondván Te akkor depis voltál, és helyre kell zökkenteni? :))) Nevetséges ez a hozzáállás!


"Nálad ez a "jaj, de rossz az életem, mentsetek meg!" érzés. És ettől jobb? Mondjuk az aktív ellencselekvés nem lenne hasznosabb? Vagy már minden létező lehetőséget kimerítettél, amivel jobbá tehetnéd az életedet?

Mire mész azzal, hogy átérzik a gondjaid? Ez olyan, mint az alkohol. Amíg tart, jobban érzed magad, de az alapgond megmarad. Akkor nem kellene inkább változtatni?"

Tökéletes ember nincs! Kérdezni pedig sosem volt baj! Nem mindenki születik akkora intelligenciával, mint Te egy személybe, és ezért bátorkodik kérdezni! Különben Ő is élné a boldog kis életét, mint Te! De neki állítom, már most sokkal boldogabb élete van, mint neked! ;)


"Miért nem csinálsz valami hasznosat addig, amíg nincs munkád? Rengeteg önkéntes munka van mindenfelé, amivel segíthetsz embereken. Jobb, mint a mindennapos sírdogálás."

Ki mondta, hogy sír minden nap? Kivan lelkileg! Bátorkodott ide írni, hogy jobbról is, balról is kapjon véleményeket! Majd ezeket átolvassa és eldönti Ő maga, hogy neki az a jobb, hogy egy helyben áll, vagy lép! De még mindig az Ő alanyi joga ezt eldönteni, nem a tied!


"Ha emberek között vagy, akkor nagyobb az esélyed a pártalálásra, ha észrevesznek, ha alakítasz, akkor több lesz a referenciád, ergo több munkalehetőséged lesz. Ha viszont mindenképpen áldozatként akarsz viselkedni, akkor miért kellene sajnálni téged?"

Nem kérte, hogy bárki is sajnálja! Ez a Te szubjektív rögeszméd!

De ezek szerint a Te környezetedben minden szép, okos, boldog, nem izzadnak, nem kell füvet nyírniuk, minden barátjuk megvan gyerekkoruk óta!

Mond el neki, hogy hol találja meg ez a Mennyországot, és akkor oda fog menni! Ne pedig pejoratívan szólogass be!

2010. dec. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
81%

"Teljesen kilátástalan az életem. Mit tegyek?"


Barátkozz velem és a haverjaimmal,mert a jókedv,a szórakozás,a fergeteges bulik és a jó társaság hangulata biztos kitörési lehetőséget nyújt neked az apátia,a bizonytalanság és a szorongás érzésének halálos,felemésztő gyűrűjéből.


Én meg olyan vagyok mint az Ombudsman,szívesen meghallgatok minden panaszt...

2010. dec. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor miért is írsz? :) Feltűnési viszketegség?"

Hogy kompenzáljam azt a sok baromságot, amit összehordasz.

"Őszintén! Téged ez a topic meggátol az ivarérési folyamatodban? Kevesebb lesz tőle a fizetésed? Vagy miért zavar?

Gondolom az, hogy jövőre emelik az árakat szintén zavar! Miért nem demonstrálsz a Kossuth téren? Hidd el, ott még híveid is lennének! "

Mert a hozzád hasonló idióták miatt hiszi azt egy depressziós, hogy amit csinál és ami vele történik, az normális és helyes. Nem az. A többi része csak szimpla ignorancia a részedről, de ennyi a maximum, személyeskedés. Biztos segít a kérdezőnek. ;)

"Az erőszak erőszakot szül! Ha mondjuk Te lecsapsz egy legyet, akkor téged is csapjon le valaki? Mondván Te akkor depis voltál, és helyre kell zökkenteni? :))) Nevetséges ez a hozzáállás! "

Szövegértelmezés v 1.0. Egy depressziós hajlamos arra, hogy önsajnálatba merüljön, ahogyan a kérdező. Az önsajnálat nem megoldás, az valami, amit kerülni kell. Ebből az állapotból kell kiszakítani. Egy fiatal nőről van szó, rendezett anyagiakkal, valószínűleg egészséges is. Erre nekiáll itt szenvedni, ráadásul nyilvánosan. Na innentől van jogom ahhoz, hogy véleményt nyilvánítsak erről. De fájdalom! Nem fogom simogatni a buksiját, hogy majd minden rendben lesz, mert nem lesz. Ha valaki ennyire elássa magát már 21 évesen, az akár még alkoholistává is válhat, hiszen ennyire képtelen uralkodni a gondjain. Neten kell kiteregetnie az életét! Ugyan már, van ennél sokkal lejjebb?

"Ki mondta, hogy sír minden nap?"

Szövegértelmezés v 2.0.

"nincs olyan nap, hogy ne sirnék szinte ok nélkül"

Nem döntöttem helyette semmit, továbbra is véleményt formálok.

Neked viszont van egy rögeszméd, hogy velem szemben személyeskedj, de ha valami konstruktív ötletem van, azt nem említed. Innentől a hozzászólásaid semmit sem érnek.

Én legalább próbálom rávezetni, hogy kapjon az agyához, mert ezzel semmire sem megy. Tehát ne nekem írj szerelmes leveleket, hanem a kérdezőnek, ha már annyira eufemisztikus hangot akarsz megütni.

2010. dec. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Oxa ***** válasza:
75%

"Mert a hozzád hasonló idióták miatt hiszi azt egy depressziós, hogy amit csinál és ami vele történik, az normális és helyes. Nem az. A többi része csak szimpla ignorancia a részedről, de ennyi a maximum, személyeskedés. Biztos segít a kérdezőnek. ;)"

Áhá! Szóval Te, mint zseni máris megváltottad a világot! Vastaps, függöny! :)


"Az önsajnálat nem megoldás, az valami, amit kerülni kell. Ebből az állapotból kell kiszakítani."

Kért téged erre bárki, hogy kiszakítsd, Mr. Vöröskereszt? :)


"Egy fiatal nőről van szó, rendezett anyagiakkal, valószínűleg egészséges is."

A kérdező írta -> jelen pillanatban nincs munkám <-! Szövegértelmezés 0! ;)


"Erre nekiáll itt szenvedni, ráadásul nyilvánosan. Na innentől van jogom ahhoz, hogy véleményt nyilvánítsak erről."

A véleménynek azért megvan a maga etikus formája! Függetlenül attól, hogy az embernek a magánvéleménye micsoda!

Szólásszabadság van jóember! Amíg nem gyűlöletkeltő, nem burkolt célzásokat tartalmaz a kérdése, addig alanyi joga akármiről, pl. saját magáról, a saját életéről bármilyen kérdést felvetni!


"De fájdalom! Nem fogom simogatni a buksiját, hogy majd minden rendben lesz, mert nem lesz. Ha valaki ennyire elássa magát már 21 évesen, az akár még alkoholistává is válhat, hiszen ennyire képtelen uralkodni a gondjain. "

Szerintem erre abszolút nem kért téged!

Őszintén, nyíltan felvállalta mi van jelenleg a lelki világában! Érdekli, hogy ki miket élt át, ki miket tapasztalt! Honnan tudod, hogy az Ő mélypontjáról melyik válasz az ami kizökkenti gyökeresen?

Nem egy példa volt már, hogy egy-egy ember maga alatt volt lelkileg, felment pl. chatre, elbeszélgetett és, ha nem is 100%-osan, de sokkal kellemesebbé tette az életét, mert végre elmondhatta ami a szívét-lelkét nyomja, és nem azt kapta, hogy "Ásd el magad!"...


Nem kell sajnálni, mert az valóban nem fog soha senkinél változást hozni! Ám az egyéni kis negatív véleményünket megtarthatjuk magunknak!

Szerinted, ha padlóra kerülsz, akkor egy pofonra vágysz ami még jobban beleépít a betonba? Kétlem! Nem is sajnálatra, ez is tény! De egy-két beszélgetés, egy-két jó szó tudod csodákra képes!


"Neten kell kiteregetnie az életét! Ugyan már, van ennél sokkal lejjebb?"

Van! Vannak akik öngyilkosak lettek akkor, amikor jómódban éltek, és vannak akik még hajléktalanul is boldogak, mosolyognak!

Szerinted, mondjuk egy anyuka akinek meghal a gyermeke rákban, a férje lelép mellőle, az nincs lentebb? Dehogynem!

De ez csak egy példa volt!



"Innentől a hozzászólásaid semmit sem érnek."

Ezt mindenkinek saját szuverén joga eldönteni! :)


"Én legalább próbálom rávezetni, hogy kapjon az agyához, mert ezzel semmire sem megy. Tehát ne nekem írj szerelmes leveleket, hanem a kérdezőnek, ha már annyira eufemisztikus hangot akarsz megütni."

Kérésednek eleget tettem! Írtam már neki!

Neked csupán azért írok, hogy vedd már észre, hogy a Te "kedvességedre" jelenleg sajnos vagy sem nem vevő!

2010. dec. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%

"Neked csupán azért írok, hogy vedd már észre, hogy a Te "kedvességedre" jelenleg sajnos vagy sem nem vevő!"


Akkor ki és mit dönt el a kérdező helyett?



"és nem azt kapta, hogy "Ásd el magad!"... "

Szövegértelmezés v3.0.

Egyszer majd felnősz, és megérted ezeket a dolgokat.

2010. dec. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy senkinek nem tetszik annak az embernek a válasza, aki "erőszakos", de igaza van.

Engem is így rángattak ki a depiből: megmutatták, hogy csak én tehetek ellene, ne sírjak, hanem dolgozzak az életemen. Kegyetlenül hangzik és még kegyetlenebb depressziósan bármit is tenni, de nekem összejött. Utáltam azokat, akik ezt tették velem, de amint helyre állt picit az életem, megértettem mindent.

Azonkívül, nem szép, de jó fegyver, ha a rosszabbul élőkre gondolsz.

Nekem az egész testem vörös, hámló foltokkal van tele, viszket, de mégis arra gondolok, hogy van kezem-lábam, önellátó tudok lenni, stb.

Van kiút belőle, csak akarnod kell, ki kell szakadni, ami nem lesz egyszerű, de egy idő után menni fog, mint a karikacsapás!

2010. dec. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Igaz az h ki kell zökkenteni, de sokkal jobb ha barátságosan, konstruktívan teszi az ember.

----------------

Kérdezőnek: 21 évesen még előtted az élet, ne félj. Másrészt családoddal mi a helyzet?

2010. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Családommal nincs semmi gond, néha megemlitik, hogy jó lenne, ha találnék valami munkahelyet, de ők is tudják, hogy hiába keresem, sehol nem kellek. De még ez nem is lenne gond, mert egyszer csak lesz valami, de amikor senki sincs mellettem, amikor kellene, csak, hogy tudjam, hogy segit, és ez a legrosszabb. Ezért is jutottam el idáig, hogy egy értéktelen, semmirekellő ember lettem...
2010. dec. 4. 13:26
 29/33 anonim ***** válasza:

helló, az én helyzetem:kiskoromban zaklattak a férfiak, öreganyám kínzott és anyámat mindig rossz fényben festette le előttem, most bár egyetemen tanulok, itthagyom, mert a kívánt szakomra nem vettek fel,s arra 5% esélyem van, hogy felvesznek, a városomban utálnak engem, a barátaim elhagytak, egyáltalán nem érdeklem őket, a barátommal távkapcsolatban élek , persze titokban járunk, mert ha kitudódna, hogy együtt vagyunk a szüleim kidobnának otthonról, ha véletlenül nem mosolygok egy nap, már baj van, ha nem eszek egész nap- én bajom, megtanultam , hogy nem szabad egoistának lennem és akkor minden jó lesz, mindig mosolyogni kell, még ha sírni kell akkor is, és akkor igazi hős leszek. Már egyáltalán nem érdekelnek a problémáim megyek előre és senki sem állíthat meg. az élet ahhoz túl rövid, hogy keseregjek rajta inkább nézem a pozitív oldalát, élj e szerint:

"Hagyj fel azzal, hogy arra panaszkodsz a Te Istenednek, hogy mekkora vihar vesz körül! Inkább mondd a Te viharodnak, hogy mekkora Isten áll mögötted!”

2010. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Ezzel en is igy voltam, de szerintem aki nem hallgat meg az nem is baratod igazabol. En valakit 10 even keresztul legjobb baratnomnek gondoltam, sosem erdekelte, hogy mi van velem, de megis o volt a "legjobb", es miatt masoktol tavolodtam el ... nagy hulye voltam, mit mondjak ... de mara megvaltozott, masokban talaltam meg a jo baratot, akik tenyleg meghallgatnak.

Amugy szerintem probalj valami extra tevekenyseget csinalni, szabadban vagy jarj el kondizni, sok embert megismerhetsz, kilabalsz a bezartsagbol, es egy olyan ember elott akit meg nem ismersz, nem fogod megjatszani magad. Es ha a csaladod is latja, hogy csinalsz valamit, nem ulsz otthon es szomorkodsz, akkor maskent fog viselkedni veled.

2010. dec. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!